ROZHOVOR Proti klimatickým zmenám bojujme zelenými strechami, vraví staviteľ Martin PribilaROZHOVOR Proti klimatickým zmenám bojujme zelenými strechami, vraví staviteľ Martin Pribila

„Zelené strechy či fasády zadržiavajú vodu v krajine, a pomáhajú tak v boji proti globálnemu otepľovaniu,“ hovorí slovenský staviteľ Martin Pribila.


Často grcká? Reflux u detí nepodceňujte, môže aj za časté infekcie dýchacích ciestČasto grcká? Reflux u detí nepodceňujte, môže aj za časté infekcie dýchacích ciest

Ak vaše malé dieťa často grcká, tvorí sa mu viac slín, je nepokojné alebo si často vkladá do úst ručičky, je možné, že trpí refluxom. Časť potravy sa mu vracia späť zo žalúdka do pažeráka. Nepodceňujte tento problém, môže mať ďalekosiahle následky na zdraví.

KVÍZ Ako poznáte históriu SNP? Ste na tom lepšie ako mládež?KVÍZ Ako poznáte históriu SNP? Ste na tom lepšie ako mládež?

„Neviem,“ znela najčastejšia odpoveď, keď agentúra AKO na podnet Múzea SNP v Banskej Bystrici robila prieskum, koľko toho mladí vedia o SNP a histórii. Takmer tretina respondentov vo veku 15-20 rokov ani nevedela, kde bolo centrum Povstania. A čo vy? Aké sú vaše vedomosti o našich dejinách? Ste na tom lepšie ako vaše deti?

Magda Vášáryová: Najlepší výlet je doma v obývačkeMagda Vášáryová: Najlepší výlet je doma v obývačke

V dnešnom uponáhľanom svete má herečka, diplomatka a politička Magda Vášáryová pri svojom tipe na rodinný výlet jednoznačný názor: Zastavte sa, a jednoducho zostaňte doma. Užívajte si spoločný čas, doprajte deťom, nech strávia deň bez náhlenia, podľa svojej vôle.
Ďalšie naše weby