SALVE, kúzelná pomôcka pri výchove a zvládaní konfliktov. Čo sa skrýva za piatimi písmenami?SALVE, kúzelná pomôcka pri výchove a zvládaní konfliktov. Čo sa skrýva za piatimi písmenami?

Kedysi sa takto zvykli zdraviť starovekí Rimania, SALVE (u Rimanov Buď zdravý!) v dnešnej dobe je však nesmierne užitočnou pomôckou v rodičovstve. Päť písmen ukrýva postup, ako vhodne reagovať pri výchove, keď deti neposlúchajú, hádajú sa alebo robia iné veci, ktoré sa nám nepáčia.


Detské urgenty majú aj cez prázdniny plné ruky práce. S čím chodia deti najčastejšie? Úrazy to nie súDetské urgenty majú aj cez prázdniny plné ruky práce. S čím chodia deti najčastejšie? Úrazy to nie sú

Leto, to nie sú len radovánky pri vode či v lese, ako každé prázdniny, i tieto musia zdravotníci riešiť rôzne úrazy a komplikácie. S čím prichádzajú deti najčastejšie? Tentoraz je to o čosi iné než po iné roky.

Nezabudnite dieťa v aute! K tragédii, aká sa stala v Markušovciach, stačí krôčik. 10 opatrení, ktoré môžu znížiť rizikoNezabudnite dieťa v aute! K tragédii, aká sa stala v Markušovciach, stačí krôčik. 10 opatrení, ktoré môžu znížiť riziko

Je to chyba, ktorej sa dá predísť, ak ju však urobíte, nedá sa napraviť. Zabudnúť alebo nechať dieťa či zviera v horúcom aute má fatálne dôsledky, o čom svedčí tragický prípad z Markušoviec, kde takto zomrelo trojročné dieťa.

Na pláži veru nevylihujú. Známy lyžiar na prvej dovolenke so svojou dcérou objavuje KrétuNa pláži veru nevylihujú. Známy lyžiar na prvej dovolenke so svojou dcérou objavuje Krétu

Prvý raz v trojici. Francúzsky lyžiar Alexis Pinturault má plné ruky práce – trénuje, aby sa po zranení mohol už túto zimu vrátiť do kolotoča Svetového pohára, s manželkou Romane si však dopriali aj oddych pri mori. Na Krétu sa prvý raz vybrali v trojici – s dcérkou Olympe, ktorá sa narodila 6. januára.
Ďalšie naše weby