Prvé jedlo bábätiek. Naozaj to musí byť mrkva?Prvé jedlo bábätiek. Naozaj to musí byť mrkva?

Sú toho plné príručky: Najprv mrkva, tekvica či iná zelenina. Nie ovocie, lebo by si dieťa zvyklo na sladké a nechcelo nič iné. Všeobecne rozšírené odporúčania o prvých jedlách bábätiek však vôbec neodrážajú skutočnosť. Opatrnosť je v tomto prípade prehnaná, zoznamovanie dieťaťa s jedlom môže byť úplne slobodné a prirodzené. Bez obáv.


Detstvo a jeho vône. Podeľte sa s nami o tie vaše a vyhrajte knihu receptov na domáci chlieb!Detstvo a jeho vône. Podeľte sa s nami o tie vaše a vyhrajte knihu receptov na domáci chlieb!

Mandarínky, letný dážď, seno, čerstvý chlieb... Pripomína vám ich vôňa niečo? Bezstarostné chvíle detstva? Práve tie sú témou našej súťaže. Napíšte nám o vôňach, ktoré vás dokážu preniesť do vašich detských čias a získajte za to knihu receptov na domáci chlieb.

Psychologička Mária Tóthová Šimčáková: Dobré rady pre rodičov, ako psychicky zvládnuť dnešné obdobiePsychologička Mária Tóthová Šimčáková: Dobré rady pre rodičov, ako psychicky zvládnuť dnešné obdobie

Aj rodičia sú dnes v prvej línii. Máme na mysli prvú líniu stresu a povinností. Učiť sa doma s deťmi, starať sa o domácnosť, variť i viackrát denne, do toho samozrejme vykonávať svoje zamestnanie. Niet sa čo čudovať, že veľa mám, ale i otcov je na pokraji psychického zrútenia. Obľúbená psychologička Mária Tóthová Šimčáková má však zopár dobrých rád, ako tomu predísť. Prečítajte si jej článok v našej pravidelnej sobotňajšej rubrike Tento týždeň píše.

Šarkan citlivo približuje stratu blízkehoŠarkan citlivo približuje stratu blízkeho

Ak by sme hľadali niečo, na čo môžeme byť za posledné obdobie pyšní, určite je to dvanásťminútový animovaný film Šarkan. Získal už neuveriteľných 40 ocenení na rôznych festivaloch. Autor Martin Smatana sa ale najviac teší z reakcií rodičov, že vďaka filmu môžu s deťmi hovoriť o smrti blízkeho primeraným spôsobom.
Ďalšie naše weby