- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
Zdravie
-
Chcú vydať knižku pre rodičov nepočujúcich detí. S takýmto videom darcov určite zoženú!
Šikovná publikácia Sprievodca poruchou sluchu pre rodičov chce v zrozumiteľnej podobe poskytnúť informácie, ktoré potrebujú rodičia s nepočujúcimi deťmi. Peniaze sa vyberajú na portále www.dobrakrajina.sk.
-
Bojí sa vaše dieťa lekára? Šesť rád, ako prekonať strach
Či má tri, päť alebo osem rokov, stále je to pred návštevou lekára rovnaký stres? Máte pocit, že nič nezaberá, dieťa je ustráchané, plače, dokonca kričí zakaždým, ako sa otvoria dvere ambulancie alebo už čakárne? Aj na návštevu pediatra treba dieťa pripraviť. Ako? Ako väčšinou: jednoducho, vecne, pravdivo. A – začať musíte u seba. Ponúkame niekoľko dobrých rád.
-
Američanka, ktorá leží 10 rokov v kóme, porodila dieťa. Zrejme sa stala obeťou znásilnenia
Žene, ktorá je najmenej desať rokov vo vegetatívnom stave v súkromnom zdravotníckom zariadení v meste Phoenix v americkom štáte Arizona, sa údajne narodilo dieťa. Polícia teraz prípad vyšetruje pre podozrenie zo sexuálneho zneužitia.
-
Nadváhu detí nepodceňuje. Šesť jednoduchých krokov, ako sa jej zbaviť
Martina má osem rokov a 40 kíl. „Nie som najtučnejšia v triede, Andrej je ešte tučnejší,“ usmieva sa a jej rodičia s ňou. Do úst si dáva koláčik, nikto jej ho neodopiera, napokon, veď sú ešte sviatky... Nadváha u detí býva tak častý problém, že sa medzi rodičmi stáva už takmer akceptovateľným faktom.
-
Hurá na sane a boby! Aké sú zásady bezpečnosti, ako správne brzdiť?
Sánkovanie ani bobovanie z módy nevyšlo. Len si spomeňte, ako ste sa v detstve tešili, keď napadol prvý sneh? Hneď ste vytiahli sane a uháňali s nimi na kopec. Doprajte radosť, na ktorú sa nikdy nezabúda, aj svojim deťom.
-
Žiaci v Trenčíne dostali defibrilátor, ktorý môže zachrániť život
Žiaci ZŠ Novomeského v Trenčíne vyhrali pre školu defibrilátor, zážitkový kurz prvej pomoci i certifikovaný kurz prvej pomoci pre učiteľov. Uspeli v celoslovenskom projekte Záchrana som ja.
-
10 dôležitých signálov, podľa ktorých poznáte, že sa vývoj dieťaťa odchyľuje od normy
Prvé mesiace po narodení rodičia neustále sledujú, či sa ich maličké vyvíja tak, ako je treba. Spolu s pediatričkou Martou Špánikovou sme pripravili orientačný prehľad, ktorý vám napovie, kedy by ste mali spozornieť, pretože nie všetko musí byť v poriadku.
-
Ako v zime obliekať deti a kedy je pre ne mráz už nebezpečný?
Novorodenci ešte nemajú vyvinutú správnu termoreguláciu, ich pokožka a sliznice sú na nízke teploty veľmi citlivé, preto nie je vhodné chodiť s nimi počas mrazov na prechádzky, varuje Úrad verejného zdravotníctva SR. Osobitnú starostlivosť pred nízkymi teplotami potrebujú aj dojčatá a batoľatá.
-
Slovák s miestnymi deťmi čistí v Ugande pralesy od plastov, pomáha vzácnym horským gorilám
Zabudnite na Gorily v hmle, tie dnešné sú Gorily v plastovom odpade. Kým pred 40 rokmi biologička Dian Fosseyová bojovala za záchranu afrických goríl pred pytliakmi, Humenčan Anton Romža sa ich dnes snaží vymaniť z hory plastov.
-
Pripravte si za hodinku zázračnú kvasenú zeleninu. Pickles, to je hotová vitamínová bomba
Kvasiť nemusíte len tradičnú kapustu. Pickles je označenie pre rôzne druhy kvasenej zeleniny, ktorá sa pre vás a vaše deti stane v zime vítaným zdrojom sily. Skúste cibuľu, mrkvu, červenú repu či karfiól. Bude to vítané osvieženie a odľahčenie jedálnička po vianočnom hodovaní.
-
Presne pred 40 rokmi mali školáci kvôli silným mrazom trojtýždňové uhoľné prázdniny. Teplota klesla na -18 stupňov
Rekordné ochladenie v januári 1979 prinieslo školákom veľkú radosť, dostali trojtýždňové uhoľné prázdniny, ktoré využili na sánkovačky a korčuľovanie.
-
Zázrak na Urale. Jedenásťmesačný kojenec prežil 30 hodín v troskách domu, v noci bolo mínus 20 stupňov
Ruskí záchranári šťastne v utorok vytiahli z trosiek bytového domu v Magnitogorsku, ktorý zničila pondelková explózia plynu, živého 11-mesačného chlapčeka.
-
Skvelé domáce recepty mamičiek na kašeľ či nádchu. Čo vám spoľahlivo zaberá?
Proti kašľu zábal z bravčovej masti, ľubovníkový olej či medovo-cibuľový sirup. Na uvoľnenie hlienov z dutín rozpučený zemiak priložený na čelo. Tu sú rady slovenských mamičiek, ako si poradiť s bežnými detskými chorobami.
-
Majú Slováci imunitu proti šiestim infekčným ochoreniam? Zaočkovanosť klesá pod kritickú hranicu
Už začiatkom budúceho roku bude známe, či Slováci majú dostatočnú obranyschopnosť proti šiestim infekčným ochoreniam: osýpkam, mumpsu, ružienke a vírusovým hepatitídam typu A, B, C.
-
Dieťa nechce jesť? Psychologička radí: Hlavne ho nenúťte!
„Ak sa často či pravidelne stáva, že dieťa sa s jedlom babre, je veľmi pomaly, prehŕňa sa príborom v tanieri, môžeme pár minút počkať, či sa situácia nezmení. Ak nie, môže pomôcť, keď jedlo vezmeme, odložíme mimo dosah dieťaťa s pokojným komentárom, že pokračovať bude neskôr, keď vyhladne,“ píše pre náš web psychologička Eva Farkašová z Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie.
-
Veselí zdravotní klauni potešia deti, ktoré strávia Vianoce v nemocniciach
Počas tohtoročných vianočných sviatkov a na Silvestra bude v akcii až 24 profesionálnych zdravotných klaunov, ktorí uskutočnia dohromady 17 klauniád v deviatich nemocniciach po celom Slovensku.
-
Súťaž o naj príbeh na ahojmama.sk má svojich výhercov
Hlasovanie o najlepší príbeh na ahojmama.sk sa skončilo. V redakcii sme vyžrebovali výhercov.
-
Na fotke je africký chlapec Pierre s otcom. Vo veku 3,5 roka vážil len deväť kíl, pred smrťou ho zachránili v poslednej chvíli
Vychudnuté africké deti s veľkými bruškami a vyhasnutými očami, ležiace odovzdane na lôžku v nemocnici. Tiež vás také obrázky už nechávajú chladnými? Veď je toho toľko, valí sa to zo všetkých strán. Sú to len nekonkrétne deti kdesi ďaleko. Čo sa však stane, keď tvár dostane meno?
-
Video: Bábätko prvýkrát vďaka načúvadlu počuje hlas svojej mamičky. Tvári sa pri tom neskutočne!
Dievčatko, ktoré sa narodilo s veľmi ťažkou poruchou sluchu, vo videu prvýkrát vďaka načúvaciemu prístroju počuje hlas svojej mamy. Ahoj, hovorí mu mamička Christy Keane a malé sa začína usmievať, vyzerá veľmi prekvapene. Akoby nechápalo, čo sa deje.
-
Na boľavé hrdlo či kašeľ môže niekedy pomôcť aj obyčajný studený obklad
Treba pri nádche či kašli siahať hneď po kvapkách a sirupoch? Niektoré domáce recepty bývajú pri bežných prechladnutiach rovnako účinné, šetrnejšie k organizmu a aj bezpečnejšie.