- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
Zdravie
-
V prekúrených a suchých miestnostiach sa ľahšie šíria virózy. Koľko mať doma stupňov a akú vlhkosť vzduchu?
Výskyt viróz sa častokrát mylne pripisuje iba chladnému počasiu, avšak ich šíreniu sa darí aj v príliš prekúrených miestnostiach. V teplých priestoroch sa sústreďuje viac vírusov a baktérií. Ochorieť možno ľahko aj pri vystavení sa prudkým zmenám teplôt, ktoré pôsobia na organizmus pri prechode z exteriéru do interiéru a opačne.
-
10 vynikajúcich domácich receptov na kašeľ. Ktorý skúsite?
Majoránkový čaj, borovicový kúpeľ či mrkvový sirup? Vyskúšajte domáce recepty proti kašľu, ktoré prospejú deťom aj dospelým.
-
Ako bezpečne prepravovať dieťa v aute. Viete to?
Ak sa vo vozidle prepravuje dieťa, ktorého hmotnosť neprevyšuje 36 kilogramov a telesná výška nedosahuje 150 centimetrov, má vodič povinnosť umiestniť ho do detskej autosedačky.
-
Deti s ochoreniami miechy a chrbtice pomôže vyliečiť nový špičkový prístroj, nemajú ho ani okolité krajiny
Národný ústav detských chorôb získal nový špičkový prístroj, ktorý pomôže liečiť deti s ochorením chrbtice a miechy.
-
Ženy päť rokov zbierali peniaze, aby dali nemocnici prístroj na liečbu rakoviny krčka maternice
Päť rokov zbierali členky dámskeho charitatívneho klubu v Nitre peniaze na plesoch, majálesoch či módnych prehliadkach, aby uľahčili ženám liečbu rakoviny. Teraz sa zbierka zavŕšila - Fakultná nemocnica Nitra má nové prístroje slúžiace na liečbu onkologických ochorení žien metódou brachyterapie.
-
Kašeľ u detí: ako ho riešiť, kedy svedčí o zápale priedušiek či pľúc
Keď dieťa kašle, nie je to nič príjemné. Ako tento zdravotný problém riešiť?
-
Gymnazisti z Rožňavy pomohli zachrániť život turistovi pri výstupe na vrch Volovec
Život staršieho turistu pomohli zachrániť študenti Gymnázia P. J. Šafárika v Rožňave, ktorí mu poskytli prvú pomoc počas zimného výstupu na vrch Volovec.
-
Ťažká práca a večná chudoba. Smutný život miliónov detí spomínali aj na najväčšom veľtrhu v Nemecku
Náš blahobyt si užívame aj na úkor práce detí v chudobných rozvojových krajinách. Pripomenul to nemecký spolkový minister pre rozvoj Gerd Müller pri otvorení najväčšieho agrárneho veľtrhu Zelený týždeň v Berlíne.
-
Neskutočná žena! Sama s podlomeným zdravím, no neúnavne pomáha iným. Marcela Václavková Konrádová: „Vo všetkom hľadám to pozitívne.“
Má za sebou 24 operácií a dlhé pobyty v nemocniciach, môže sa „pochváliť" dlhým zoznamom diagnóz. Napriek tomu sa neúnavne snaží zlepšovať život iných ľudí. „Náročné situácie sa mi žiaľ nevyhýbajú, a tak som sa časom naučila otočiť ich vo svoj prospech," hovorí Marcela Václavková Konrádová, riaditeľka pomáhajúcej organizácie Prístav nádeje, koučka osobného rozvoja či autorka knihy Prebuď sa a žiar na svojej ceste.
-
Čierna dodávka unáša pod Tatrami deti. Nehorázna lož, hnevá sa polícia
Na Slovensku sa masovo šíri poplašná správa o tom, že sa unášajú deti v obci Toporec v okrese Kežmarok, ale aj inde pod Tatrami. Polícia tvrdí, že ide o úplný nezmysel. Informácie preverila, žiadny únos sa nepotvrdil. Našli aj autorku hoaxu, tá mala vypovedať, že správu vytvorila, aby ochránila svojich súrodencov. Rodičia sa teda o svoje deti báť nemusia.
-
Veľký prehľad zimných ochorení. Nachladnutie, chrípka, zápal priedušiek... Ako sa prejavujú, kedy k pediatrovi?
Kašeľ, horúčka, bolesť hlavy… Čo to len môže byť? Prinášame vám prehľad častých ochorení spojených so zimným obdobím, aby ste sa vedeli rýchlo zorientovať a podľa toho volili ďalší postup.
-
Najčastejšie k lekárom chodia deti do jedného roka
K lekárovi chodia najčastejšie rodičia s deťmi do jedného roka. Najrozšírenejšími zdravotnými problémami detí sú choroby dýchacej sústavy a alergie.
-
Vypotiť sa, na nohy a ruky zábal? Pediatri hovoria nie. 8 rád, ako bojovať s horúčkou u detí
Zvýšenej teploty či dokonca horúčky sa netreba báť, je to naopak známka toho, že organizmus sa snaží s chorobou bojovať. Rodičov obvykle horúčka u dieťaťa vydesí, ale zo všetkého najdôležitejšie je zachovať pokoj.
-
Neľútostná tradícia v Nepále. Žena nesmela opustiť menštruačnú chatrč, udusila sa aj s deťmi
Nepálska žena a jej dvaja synovia zomreli v chatrči, kde musela prečkať menštruáciu. Trojica sa zrejme nadýchala dymu z ohňa, ktorý si založili, aby sa ohriali.
-
Ani čajíky, ani džúsiky. Najlepšia je obyčajná voda.
Najlepší nápoj pre deti? Čistá voda. Ide jednoznačne o najzdravšie, najlacnejšie a najekologickejšie pite. Mnohí rodičia však majú pocit, že to, čo je zadarmo, je nedostatočné a ak dieťaťu nekúpia džús alebo aspoň detskú vodu z plastovej fľaše, neráta sa im deň. Voda z vodovodu je však naozaj najvhodnejšia.
-
Výťažok z Plesu v opere umožní spoločné vzdelávanie postihnutých a zdravých detí
Peniaze získané z Plesu v opere, ktorý sa koná dnes 12. januára, pomôže hendikepovaným deťom, aby sa nemuseli vzdelávať oddelene od svojich zdravých rovesníkov, ale spolu s nimi.
-
Staré známe naparovanie uvoľní hlieny a zabráni infekciám. S dieťaťom sa zabavte vo vlastnom parnom stane!
Naparovanie je starým ľudovým receptom, ako si pomôcť nielen pri nádche, ale tiež kašli. Ako malí ste túto metódu určite zažili na vlastnej koži, možno pre vás nebola úplne príjemná, a tak ju pri vlastných deťoch veľmi nevyužívate. Naparovanie si ale zaslúži druhú šancu.
-
Dojčenie prospieva aj ženám. Robí ich odolnejšími voči stresu
Ak sa dá, dojčite svoje dieťa. Dojčenie má totiž množstvo priaznivých účinkov nielen pre bábätká, pomáha tiež matkám cítiť sa lepšie. Okrem priaznivých zdravotných vplyvov im hormóny zabezpečujú aj psychickú vyrovnanosť a väčšiu odolnosť voči stresu.
-
Denisa Augustínová, zakladateľka slovenskej humanitárnej organizácie MAGNA: Keď môžem pomôcť, prečo to neurobiť?
Denisa Augustínová cestuje spolu so svojím manželom, fotografom Martinom Bandžákom a dcérami Zarou a Ambrou po svete, aby pomáhali tam, kde je to treba. Humanitárna organizácia MAGNA, ktorá funguje už sedemnásť rokov, je dnes uznávaná aj v zahraničí.
-
Francúzska aplikácia vraj ženám pomôže, aby sa im narodili chlapec či dievča na želanie
Francúzska aplikácia MyBuBelly sľubuje, že umožní rodičom vybrať si ešte pred počatím pohlavia dieťaťa. Podľa autorky aplikácie stačí, aby budúca mamička dodržovala určitý stravovací režim a sledovala svoju ovuláciu. Že by to bolo tak jednoduché?