- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
Takto to robím ja
-
Koľko stojí detský šport? Skutočné náklady rodičov futbalistu, lyžiarky, šachistu, gymnastky a ďalších
Hýbať sa môže každý, stačí chcieť, venovať sa vybranému športu systematicky s ambíciami uspieť na medzinárodnej scéne však už také jednoduché nie je. Na väčšinu z nich treba peniaze, a to nemalé. Podľa výsledkov nedávneho Testovania pohybových zručností žiakov sa dnes športu venujú najmä deti solventnejších rodičov. Aké sú náklady na jednotlivé športy? Mapovali sme ich u rodičov, ktorých deti pravidelne trénujú, súťažia a šport neberú len ako krúžok na výplň voľného času.
-
Plastový odpad možno recyklovať i doma. Dvojica kamarátov zo Starej Turej z neho vyrába kryty na mobily či kvetináče
Ak si myslíte, že stačí doma vyseparovať plasty a vyhodiť ich do príslušného kontajnera, ste na omyle. Je to síce to minimum, ktoré môžete pre ochranu planéty robiť, ale naozaj iba minimum. Väčšina plastov totiž aj tak končí v spaľovniach, čo je síce lepšie než na skládkach či v prírode, ale zďaleka nie ideálne.
-
Etnologička Katarína Nádaská o rodinnom živote našich predkov: Dojčilo sa dlho, aj šesťročné deti
Šatkovanie bolo kedysi bežné, problémy s dojčením skôr výnimočné. Ako sa naši predkovia starali o deti, ako si pomáhali a ako to bolo s dojkami rozpráva známa etnologička Katarína Nádaská.
-
Misha: S dcérami hovorím len po anglicky
Angličtinu miluje od detstva, pred hviezdnou speváckou kariérou precestovala ako tlmočníčka 18 krajín Európy, a teraz ako mama odovzdáva znalosti svojim sedemročným dvojičkám Mii a Nale. Misha so svojimi dcérami hovorí len po anglicky.
-
Má 12 rokov a život bez budúcnosti. Chlapca zničil matkin alkoholizmus
Túži po láske, ale nevie ju prijať, túži po kamarátoch, ale nedokáže s nimi vychádzať. Michal má 12 rokov, a pred sebou žiadnu budúcnosť. Za jeho smutný osud môže alkohol, ktorému prepadli jeho rodičia, a ktorý si matka neodoprela ani v tehotenstve.
-
V šľapajách Vlhovej. Skvelé výsledky našej juniorky na olympiáde mládeže, fandila aj Nasťa Kuzminová
Dve stotinky sekundy chýbali, a Slovensko sa mohlo radovať z ďalšej olympijskej medaily, tentoraz juniorskej. Na dosah ju mala šestnásťročná lyžiarka Rebeka Jančová v alpskej kombinácii na práve prebiehajúcich Zimných olympijských hrách mládeže v Lausanne vo Švajčiarsku.
-
Policajt Kristián zachránil bábätko z brloha bezdomovcov
Krásny čin urobil policajt z bratislavskej Petržalky Kristián Molnár, ktorý zachránil novorodené dieťatko z bezdomoveckého brloha.
-
20 najobľúbenejších dievčenských a chlapčenských mien, ktoré rodičia dávali deťom minulý rok
Narodilo sa vám minulý rok dieťa? Tak sa pozrite, či sa váš vkus pri výbere mena zhodoval s tým, čo si vybrali ostatní rodičia. Najčastejšími menami novorodencov na Slovensku v roku 2019 boli opäť Sofia a Jakub.
-
Marek zachránil zraneného otca, Simonka musí nahradiť mamu po mŕtvici. Kto sú víťazi Detského činu roka?
Celkom 67 326 detí zo 703 slovenských škôl rozhodlo, ktoré skutky získali ocenenie v jednotlivých kategóriách súťaže Detský čin roka.
-
10 predsavzatí na rok 2020, ktoré výrazne zlepšia váš život
Záleží len na vás, či novoročné predsavzatia zostanú v hlave alebo sa premietnu aj do reality. Nový rok 2020 je dobrou príležitosťou, ako mať krajší a zmysluplnejší život.
-
Novoročné predsavzatia si dáva 43 percent Slovákov, plní ich málokto. Aké sú najčastejšie?
Chcem schudnúť, viac športovať, zdravšie jesť, menej sa stresovať.... Ako dlho vám vydržia novoročné predsavzatia? Podľa prieskumu agentúry Stem/Mark si na prelome rokov dáva záväzky 43 percent Slovákov, pri ich dodržiavaní však väčšina (skoro tri štvrtiny) nezostane dlhšie ako štvrť roka.
-
Tieto vás najviac zaujali! 10 najčítanejších článkov na našom webe v tomto roku
Ktoré články si v tomto roku získali na našom rodičovskom webe www.ahojmama.sk najväčšiu čitateľskú pozornosť? Najviac vás zaujal text experta na školstvo Juraja Hipša o tom, že v škole by malo zažívať úspech každé dieťa, nielen tí najlepší žiaci.
-
Mamička Johanky s Downovým syndrómom: Náš život je veľmi bohatý
Oravčanka Johanka Kondelová sa narodila s Downovým syndrómom, jej rodičia však nechceli, aby sa vzdelávala v špeciálnych školách, ale bežných. A išli si za tým sebavedomo už od škôlky. „K tomuto rozhodnutiu sme dospeli po uvedomení si, čo je pre Johanku dôležité. Bolo jasné, že potrebuje zdravé vzory v správaní či reči. Tieto deti sa totiž rýchlo učia napodobňovaním,“ vraví v rozhovore Johankina mamička Viera.
-
Magické Vianoce minulosti. Prečítajte si spomienky našich čitateľov
Do našej súťaže ste napísali desiatky príspevkov na tému, ako ste trávili vianočné sviatky v detstve. Váš záujem nás nesmierne potešil. Piatich výhercov zaujímavých kníh sme už vyžrebovali, teraz vám prinášame ďalšie jedinečné spomienky našich čitateľov na Vianoce minulosti. Zo srdca vám za ne ďakujeme.
-
Ako trávia Vianoce štyri slovenské rodiny. Ponúkli aj recepty na sviatočné jedlá
Vianočný deň má v každej rodine už ten svoj rituál, jedlá i zvyky. Všetci ho trávime v podstate rovnako, a zároveň inak. Štyri rodiny sa s nami podelili o podrobnosti, ako vyzerajú Vianoce v ich domácnostiach. A pre inšpiráciu pridali aj svoje recepty na obľúbené jedlá.
-
ROZHOVOR Ján Sucháň: Sme ako turisti, ktorí obdivujú chrám, ale nevstúpia doň
Nezdobí si stromček a Vianoce vníma ako príležitosť znova sa narodiť, zamyslieť sa nad sebou a životom celkovo. S kňazom Jánom Sucháňom sme hovorili aj o dnešnej komerčnej spoločnosti a šanciach na zmenu.
-
Dievčatko z Granka oslávilo 42 rokov. „Pri fotení sa mi veľmi chcelo spať,“ spomína Veronika Fojtů
Na fotografovanie ikonického obalu rozpustného kakaa Granka si Veronika Fojtů pamätá celkom dobre, hoci vtedy mala len necelé tri roky. Spomína si na mňaučanie mačiek, pretože majiteľka ateliéru, v ktorom sa fotilo, bola ich veľká milovníčka. V pamäti dnes 42-ročnej žene a mamičke troch detí utkvelo aj to, že sa jej veľmi chcelo spať a chvíľku trvalo, kým sa začala na fotoaparát usmievať.
-
VIDEO Vodič električky zachránil strateného chlapca. „Sú predsa Vianoce,“ vraví
Pozorný vodič pražskej električky Josef Chodounský si počas jazdy historickým centrom mesta všimol, že na ulici stojí bezradný, vydesený chlapček bez rodičov. Navzdory predpisom neváhal vystúpiť z vozidla a nabrať ho. Perfektnou angličtinou zistil, že stratený britský chlapec má rodičov v električke pred nimi, tak sa za nimi spolu ponáhľali.
-
ROZHOVOR Žila v chatrči, dnes Viera Kováčová rozvíja deti v rómskych osadách: „Potrebujú najmä vedieť po slovensky.“
Viera Kováčová (47) ešte pred desiatimi rokmi žila v drevenici v rómskej osade, dokázala sa však z bezútešného prostredia vymaniť. Získala vzdelanie, pracuje ako asistentka učiteľky v materskej škole vo východoslovenskom Zborove a v minulom roku začala pôsobiť aj ako omama.
-
Osemnásť rokov žila v USA. „Na pôrodnú sálu ma pustili, až keď som podpísala, že im všetko zaplatím.“
V Spojených štátoch amerických strávila kus svojho života a porodila tam dve deti. Jitka Olsak (40) sa tento rok sice vrátila domov, ale Ameriku má stále pod kožou. Pre náš web porozprávala, ako sa za oceánom žije, ako sa tam starajú o tehotné ženy a deti.