Takto to robím ja

 • Obrázok Veronika Velez Zuzulová si užíva prvé týždne so synom

  Veronika Velez Zuzulová si užíva prvé týždne so synom

  Zvyčajne o taký čas dolaďovala posledné detaily pred prvými pretekmi. Teraz deň pred štartom Svetového pohára má Veronika Velez Zuzulová celkom iné povinnosti. V hlavnej úlohe je jej maličký syn Jul.

 • Obrázok Sedemnásť rokov s mamou za ruku

  Sedemnásť rokov s mamou za ruku

  Má rád Elán, výlety a prázdniny. A svoju mamu, ktorá je preňho najdôležitejším spojítkom so svetom. Nahrádza mu oči, kamarátov a je sprievodcom, vďaka ktorému sa môže voľne pohybovať.

 • Obrázok Thajčanka Meow je na Spiši doma

  Thajčanka Meow je na Spiši doma

  Volá sa Wannaporn Biganič, no všetci ju volajú Meow, prípadne Mia. Jej rodina je typickým príkladom dnešnej rozlietanosti po svete. Meow je z Thajska, s manželom sa zoznámili na študijnom pobyte v Austrálii, a momentálne už trinásť rokov žijú na Slovensku, kde vyrastajú aj ich dve deti. Ich domácnosťou dennodenne znejú tri jazyky – thajčina, angličtina a, samozrejme, slovenčina.

 • Obrázok Mama štyroch chlapcov: Vychovávať viac detí je niekedy ľahšie ako len jedno

  Mama štyroch chlapcov: Vychovávať viac detí je niekedy ľahšie ako len jedno

  „Vždy som chcela mať veľa detí. Ich svet mi prišiel zaujímavejší a lepší ako svet dospelých. Pripadali mi zábavnejšie a úprimnejšie,“ hovorí Eva Tykvová, mama štyroch chlapcov. Kryštof má sedem rokov, Matej päť, Šimon tri a najmladší Daniel nedávno oslávil pol roka. Piate dieťa síce nie je na programe dňa, ale ak by prišlo, Eva by sa potešila.

 • Obrázok Priznať si, že prichádza koniec, je ťažké, ale nič lepšie sa nedá urobiť

  Priznať si, že prichádza koniec, je ťažké, ale nič lepšie sa nedá urobiť

  Posledné tri roky boli pre Veroniku Ďurinovú poznačené smrťou. V marci 2015 pochovala mamu, teraz v januári sestru a o deväť dní po nej aj jedenásťročnú neter Karolínku. Všetky jej zobrala rakovina. Dnes rozpráva, ako to dokázali všetci v rodine prežiť, aby pomohla ďalším, ktorí sa dostanú do podobnej situácie.

 • Obrázok Zuzana Rehák Štefečeková: Ťažšie je odísť z domu, než sa dostať do finále

  Zuzana Rehák Štefečeková: Ťažšie je odísť z domu, než sa dostať do finále

  Slovenská najúspešnejšia strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková v materstve vyznáva zásadu: Ak je spokojný rodič, je spokojné aj dieťa. So synom trávi všetok čas, ktorý sa dá.

 • Obrázok „Moju malú nosím v šatke, spokojné sme obidve.“

  „Moju malú nosím v šatke, spokojné sme obidve.“

  „Predtým som cez deň nič nestíhala, k jedlu som sa dostávala až večer. Chcela som si v pokoji vypiť teplú kávu, nakúpiť si, navariť. Podarilo sa. A aj vďaka noseniu z dcérky vyrastá nebojácne a sebaisté dieťa,“ chváli si nosenie v šatke Alžbeta Mészárosová zo Šale, mama štvormesačnej Lindy Elis.

Ďalšie naše weby