- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
Všetky články
-
Aké mená dávali bábätkám rodičia tento rok? Najviac leteli Sofie a Jakubovia
Aj mená, ktoré dávajú rodičia svojim novorodeným deťom, podliehajú móde, ale zdá sa, že niektoré sú na Slovensku populárne už dlhodobo. Ktoré mená boli do rodných listov najviac zapisované tento rok?
-
Čo máte na Vianociach najradšej? Keď sa zíde celá rodina a možno sa váľať na gauči
Opýtali sme sa mamičiek, čo majú najradšej na Vianociach. Čo odpovedali? Najradšej mám ten oddych, keď nemusím nič robiť. Milujem čas strávený s rodinou, čas vzájomného zblíženia sa, odpustenia si aj prijatia lásky, ktorá k nám prišla narodením Ježiška.
-
Ako si sviatky naozaj užiť. Predstavte deťom váš rodokmeň, hrajte spoločenské hry...
Sviatočné dni zvádzajú k tomu, hodiť sa na gauč a odpočívať, ale môžete ich využiť aj oveľa lepšie. Utužiť rodinné vzťahy. Veď o tom sviatky sú.
-
Aktivistka Lucia Ladiva Bužeková: Zamyslime sa nad sebou a vzťahmi, od toho sa odvíja všetko
Boli roky, keď Štedrý deň či Silvester ignorovala. Dnes ich vníma ako príležitosť na znovuobjavenie ľudskosti, spolupatričnosti a toho dobrého, čo medzi ľuďmi je. O Vianociach, ale aj iných sviatkoch rozpráva Lucia Ladiva Bužeková z občianskeho združenia Zaježová.
-
Čo prajú osobnosti čitateľom k vianočným sviatkom
Vianočné priania pre čitateľov ahojmama.sk od pôrodníka Jozefa Záhumenského, psychiatra Jozefa Hašta, šéfky Slovenských dúl Ľuby Lapšanskej a iných osobností.
-
Púšťanie orechových škrupiniek po vode, krájanie jablka. Ktoré vianočné zvyky dnes ešte vyskúšate?
Niektoré tradičné vianočné zvyky pretrvali až do súčasnosti. Sekeru si síce asi už nikto pod štedrovečerný stôl nedáva, aby rodine zaručila železné zdravie po celý budúci rok, ale jablká sa zrejme stále rozkrajujú v každej rodine.
-
Pošlite nám vtipnú hlášku vášho dieťaťa a vyhrajte 4 veľké balenia Marťankov!
Nenechávajte si radosť z vtipných detských výrokov len pre seba a pošlite ju ďalej. A vyhrajte 4 veľké balenia Marťánkov!
-
Mágia našich predkov. Sekera, reťaz, slama... Čo všetko ukladali pod vianočný stôl?
Vyprataný dom, stromček zavesený na strope a pod sviatočným stolom množstvo vecí. Naši predkovia verili poverám a rôznym rituálom. K tým štedrovečerným patrili aj rôzne predmety, ktoré im mali zaručiť šťastie a hojnosť celý nasledujúci rok.
-
Majú Slováci imunitu proti šiestim infekčným ochoreniam? Zaočkovanosť klesá pod kritickú hranicu
Už začiatkom budúceho roku bude známe, či Slováci majú dostatočnú obranyschopnosť proti šiestim infekčným ochoreniam: osýpkam, mumpsu, ružienke a vírusovým hepatitídam typu A, B, C.
-
Chudobné deti dostali v Poprade vianočné balíčky
Spolu 150 deťom zo 139 rodín, ktoré sa ocitli v nepriaznivej sociálnej situácii, odovzdalo mesto Poprad v spolupráci s Apoštolskou cirkvou na Slovensku vianočné balíčky. Túto aktivitu realizujú v meste už niekoľko rokov.
-
Dieťa nechce jesť? Psychologička radí: Hlavne ho nenúťte!
„Ak sa často či pravidelne stáva, že dieťa sa s jedlom babre, je veľmi pomaly, prehŕňa sa príborom v tanieri, môžeme pár minút počkať, či sa situácia nezmení. Ak nie, môže pomôcť, keď jedlo vezmeme, odložíme mimo dosah dieťaťa s pokojným komentárom, že pokračovať bude neskôr, keď vyhladne,“ píše pre náš web psychologička Eva Farkašová z Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie.
-
Veselí zdravotní klauni potešia deti, ktoré strávia Vianoce v nemocniciach
Počas tohtoročných vianočných sviatkov a na Silvestra bude v akcii až 24 profesionálnych zdravotných klaunov, ktorí uskutočnia dohromady 17 klauniád v deviatich nemocniciach po celom Slovensku.
-
Oddych či drezúra. Ako dlho zostať po pôrode v nemocnici?
Deň, dva alebo týždeň? Na dobe, ako dlho by mala žena zostať po pôrode v nemocnici, až tak nezáleží. Dôležitejšie je, ako sa cíti – fyzicky aj duševne.
-
Nadšená Levičanka Andrea Kováčová umožnila šikovným mamičkám predávať svoje výrobky: „Neobsedím. Na klasickej materskej som byť nemohla.“
„Keď bola naša Peťa ešte plienkový drobec, pochopila som, že prosto nemôžem byť na klasickej materskej. Stále som niečo vymýšľala. Vždy ma bavilo tvoriť, vzdelávať sa, inšpirovať druhých, pomáhať núdznym. A jednoducho som uverila, že je nás takých mamiček viac," hovorí Andrea Kováčová, ktorá pred tromi rokmi spustila na Facebooku skupinu Čo dokáže mama. Dnes má už takmer 35-tisíc členov.
-
Zosnulý americký exprezident George Bush desať rokov tajne pomáhal chlapcovi na Filipínach. V listoch robil narážky, ktoré ho mohli prezradiť
Nedávno zosnulý americký exprezident George Bush starší desať rokov sponzoroval filipínskeho chlapca. Písal si s ním pod menom George Walker. Timothy netušil, kto pomáha financovať jeho školu i jedlo.
-
Stimulácia nervu pomáha malým pacientom s epilepsiou, nemusia na operáciu
Stimuláciou vagového nervu bez nutnosti operácie mozgu pomáhajú lekári bratislavského Národného ústavu detských chorôb deťom s epilepsiou. Tento spôsob liečby pomohol už takmer tridsiatim detským pacientom, čo je na počet obyvateľov jeden z najv Európe veľké číslo.
-
Rodičia dostanú na deti viac peňazí, štát zvyšuje niektoré dávky
Niekedy síce len symbolicky, ale predsa len o niečo viac dostanú v budúcom roku rodičia na svoje deti od štátu. Vzrastú viaceré dávky – prídavky, rodičovský príspevok aj materské.
-
Zdobenie s Líviou. Čo tak stromček vyzdobený šiškami?
Ak máte radi vianočný stromček čo najviac podobný prírodnému, skúste ho vyzdobiť prírodne. Napríklad šiškami. Treba na to šišky a špagát. Prípadne ozdobnú fixku, lepidlo a pompóny. Alebo obyčajnú vatu.
-
Súťaž o naj príbeh na ahojmama.sk má svojich výhercov
Hlasovanie o najlepší príbeh na ahojmama.sk sa skončilo. V redakcii sme vyžrebovali výhercov.
-
Prekvapenie? V počítačových znalostiach sú lepší žiaci základiek ako stredoškoláci a vysokoškoláci
Na prvý pohľad to vyzerá prekvapujúco. V počítačových znalostiach sú na tom lepšie žiaci základných škôl ako ich starší kolegovia na stredných a vysokých školách. Vzhľadom na to, že na základkách záujem o vyučovanie IT výrazne rastie, to však dáva logiku.