- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
Zdravie
-
Asi tretina nemocníc u nás odmieta poskytovať interrupcie
Výskum mimovládnej organizácie Možnosť voľby ukázal, že približne tretina zo 70 mapovaných zariadení na Slovensku odmieta poskytnúť interrupciu.
-
Na zmenu zdravotnej poisťovne zostávajú dva mesiace
Dospelí i deti môžu prestúpiť do inej zdravotnej poisťovne raz za rok.
-
Stavia sa stacionár pre deti s poruchami príjmu potravy
Stavebné práce na dennom stacionári pre detských pacientov so psychickými poruchami v Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave pokračujú. Stacionár má slúžiť pre deti s poruchami príjmu potravy.
-
Rozlomíme napoly a hotovo? Aké chyby robia rodičia najčastejšie, keď deťom dávajú lieky určené pre dospelých?
Tiež si myslíte, že stačí rozpoliť tabletku a liek, pôvodne pre dospelých, môžete podať aj dieťaťu? Aj keď ide o častý postup, nie je vždy správny a v niektorých prípadoch je dokonca nebezpečný.
-
Anémiou môžu trpieť aj deti. Ak sú unavené alebo sa im zle dýcha, žiadajte vyšetrenie
Silná menštruácia u dospievajúcich dievčat. Nadmerný príjem kravského mlieka u malých detí do dvoch rokov. Alebo ochorenia tráviaceho traktu, ako je celiakia. To sú len niektoré z príčin, prečo aj deti môžu trpieť anémiou.
-
Treba natierať deti opaľovacím krémom aj v aute a ako ho vychladiť bez klimatizácie? 10 zásad cestovania v horúčavách
Kam si vyrazíte cez víkend? Cestovanie v horúčavách nie je veľmi príjemné, s deťmi ešte ťažšie, kto by však zostával cez prázdniny doma. V každom prípade, presun autom vám môže uľahčiť týchto 10 zásad.
-
Deväť trikov, ako sa schladiť v horúčavách. Viete, prečo je v noci dobrá prikrývka a na čo používali naši predkovia nádobu s vodou?
Horúčavy momentálne trápia celú Európu a vedia byť veru poriadne úmorné. Každý si pomáha ako vie, pre ich lepšie zvládanie ponúkame deväť tipov, ako sa schladiť. Viete napríklad, ako vyzerá správne vetranie, čo jesť a piť, a že na farbe oblečenia až tak nezáleží?
-
Úpal, prehriatie. Naučte sa zásady prvej pomoci, možno sa vám zídu
Téma aktuálna práve v týchto dňoch, keď teplota atakuje rekordné hodnoty. Dajte pozor, aby na horúčavy vaše dieťa nedoplatilo prehriatím či úpalom.
-
Slnečné okuliare deťom – áno či nie? Treba im tmavé sklá a postačuje šiltovka? Vysvetľuje očná lekárka
Slnečné okuliare patria v letnom období k povinnej výbave, bez ktorej sa väčšina dospelých ani nepohne z domu. A čo deti? Sú okuliare vhodné aj pre ich očká? Ak áno, tak od akého veku a ako rozoznať tie naozaj vhodné? Všetko na tému slnečné okuliare a deti vysvetľuje oftalmologička MUDr. Slavomíra Hercová z Polikliniky ProCare Betliarska v Bratislave.
-
Tiež vás učili, že fén hodený do vane s vodou zabíja? Je to všetko trochu inak
Dobrý sluha, no veľmi zlý pán. Bez elektriny si nedokážeme predstaviť bežný život, užitočný vynález sa však veľmi rýchle môže zmeniť na smrtiaceho nepriateľa.
-
Z balenej vody pražiacej sa na slnku sa môžu uvoľňovať škodlivé látky. Čo vám hrozí?
Vodu z plastových fliaš pijú v lete niekedy aj tí, ktorí inak preferujú vodovodný kohútik. Stáva sa to najmä na cestách či na výletoch, keď výletníci potrebujú doplniť zásoby tekutín a iný zdroj nie je práve k dispozícii.
-
VIDEO na pobavenie. „Tak my vycúvame,“ šesťroční šoféri na elektrickom autíčku nechápali, prečo by mali opustiť diaľnicu
Vskutku kuriózny prípad riešila brnenská mestská polícia. Slovenský vodič ju upozornil na groteskný a zároveň nebezpečný výjav. Na diaľnici sa preháňalo žlté elektrické autíčko, ktoré šoférovali dvaja malí chlapci.
-
Dieťaťu v zatvorenom aute ide po 15 minútach o život
Detské telíčko sa rýchlejšie prehreje aj potí a stráca viac tekutín. Nepomôže ani tienenie či pootvorené okná. Okrem teploty sa v aute postupne zvyšuje aj vlhkosť a v takomto prostredí termoregulačné mechanizmy tela zlyhávajú.
-
Polícia: Mladá žena v Šali vulgárne nadávala svojim deťom a zbila ich
Matky sme rôzne a niektoré nie práve najlepšie.
-
Chystáte sa s deťmi na túru do Vysokých Tatier? Dajte si pozor na boľševník obrovský
Zo zdravotného hľadiska sa táto rastlina považuje za najnebezpečnejšiu rastlinu našej flóry.
-
Pri Senci sa v bazéne utopil trojročný chlapček. Aké sú zásady bezpečného kúpania?
Obrovská tragédia. Trojročný chlapček sa v pondelok dopoludnia utopil v domácom bazéne v okrese Senec. Chlapčeka našli vo vode bez známok života, bližšie okolnosti polícia vzhľadom na citlivosť prípadu prezrádzať nechce. Niekedy stačí naozaj pár sekúnd nepozornosti a dôjde k najhoršiemu, riziko však možno zmierniť dodržaním istých zásad.
-
Aké zdravotné nástrahy číhajú v lete na deti?
Obdobie školských prázdnin prináša so sebou okrem iného aj riziká rôznych zdravotných komplikácií. Tie sa podľa primára detského oddelenia v levočskej nemocnici Martina Tkáča týkajú skôr väčších detí a adolescentov, ktorých rodičia až tak nekontrolujú.
-
Prečo treba prihrievať uvarené jedlo a pri akej teplote ho servírovať?
Ako minimalizovať riziko ochorenia z pokazených potravín, na čo dbať pri príprave jedla a jeho skladovaní?
-
Keď moderná technika pomáha. Dron zachránil chlapca pred utopením na pláži
Dron, ktorý v rámci novátorskej metódy využíva španielska pobrežná služba, zachránil 14-ročného chlapca vo Valencii.
-
Rýchly test, ako vo vode odlíšiť nebezpečné sinice od neškodných rias
V prírodných kúpaliskách môže v tomto horúcom počasí dôjsť k premnoženiu siníc v podobe vodného kvetu. Do takej vody nikdy nechoďte.