Na zmenu zdravotnej poisťovne zostávajú dva mesiace

SITA, 1. augusta 2022 o 03:48

Dospelí i deti môžu prestúpiť do inej zdravotnej poisťovne raz za rok.

Poisťovňu možno zmeniť dvakrát ročne.

Foto: Shutterstock.com

Kto premýšľa nad zmenou zdravotnej poisťovne, na rozhodnutie mu zostávajú presne dva mesiace. Prihlášku do novej poisťovne je potrebné podať najneskôr do 30. septembra a po jej akceptovaní sa poistencom novej poisťovne stane od 1. januára nasledujúceho roka. Analytik František Burda zo spoločnosti FinGO.sk upozorňuje, že pri zmene poisťovne je potrebné porovnávať aj iné parametre, nielen finančné benefity, vďaka ktorým ľudia ušetria.

Pri porovnávaní benefitov zdravotných poisťovní Burda odporúča zohľadniť zdravotný stav poistenca a jeho blízkych, za ktorých zodpovedá. Rozdiel je podľa neho aj v tom, že u starších sa vyskytuje viac ochorení, preto sa častejšie zaujímajú o doplatky za lieky, čakacie lehoty na vyšetrenia a plánované operácie. Mladé rodiny s deťmi môžu zaujať zľavy na detské okuliare, zubný strojček, dobrovoľné očkovania či rôzne testy. Odborník pripomína, že každá poisťovňa sa líši rozsahom siete zazmluvnených lekárov a nemocníc a má aj rôzny počet pobočiek.

„Prihlášku do novej poisťovne si môžete podať osobne priamo na pobočke, o niečo pohodlnejšie je vyplniť prihlášku online alebo osloviť finančného sprostredkovateľa, ktorý zmenu vybaví za vás," dodáva Burda s tým, že z pôvodnej poisťovne sa poistenec nemusí odhlasovať.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saZdravie - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >