- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
Takto to robím ja
-
„Skalpel, prosím!“ Malí škôlkari v bielych plášťoch ako ozajstní lekári
Škola, či lepšie škôlka hrou. V banskobystrickej škôlke, ktorá spolupracuje s tamojšou Fakultnou nemocnicou F. D. Roosevelta, to zobrali naozaj originálne. Deťom pripravili takmer ozajstné zdravotnícke prostredie, v ktorom si drobci vyskúšali, aké je to byť lekárom.
-
Otcovia nechali deti doma a odišli karavanom do Španielska. To je život!
Umožnila im to ich práca aj rodiny, a tak sa dvaja kamaráti Igor a Radovan rozhodli stráviť zimu „v teple“, na juhu Španielska. Aj keď o teple v týchto končinách sa za posledný mesiac naučili svoje, netradičné dobrodružstvo neľutujú a o zážitky sa podelili aj na Instagrame. Pozrite si ich „karavan trip“ v obrázkoch.
-
Rozumejú, potrebujú hlavne rozprávať. Dobrovoľníci učia Ukrajincov po slovensky, možno sa zapojiť
Stačí mať hodinu týždenne čas a hlavne chuť pomôcť Ukrajincom, ktorí sa kvôli vojne ocitli na Slovensku, aby sa lepšie naučili našu reč.
-
Kabínka na prezliekanie? Kdeže. V Španielsku podporujú dojčenie i na plážach
Kabínka na prezliekanie či sklad slnečníkov? Kdeže. Drevená búdka na pláži takto z diaľky možno vyzerá, v skutočnosti je to „sala de lactancia,“ čiže po našom – miestnosť na dojčenie. Aj takto vychádzajú dojčiacim ženám v ústrety v Španielsku.
-
Umývať vlasy teplou či vlažnou vodou, ako ich najlepšie rozčesať a prečo nešúchať uterákom? 10 zásad vysvetľuje odborníčka
Nevie si vaše dieťa umyť vlasy samé? Netrápte sa tým, aj pre dospelého je lepšie, ak mu vlasy umýva niekto iný. Prečo? Vysvetľuje kaderníčka Zuzana Bartalová, ktorá prezrádza aj ďalšie záležitosti o správnom umývaní vlasov.
-
„Chcem sa na svet pozerať detskými očami,“ vraví sestra, ktorá pre malých pacientov robí všetko
Na prácu v detskej nemocnici nedá dopustiť. A hoci sa vzdeláva celý svoj profesijný život, chce sa naučiť ešte jednu vec: ,,Pozerať sa na svet detskými očami a vnímať ho tak v každom veku. Deti sa pozerajú na život s odľahčením, radosťou, láskou a úsmevom aj v ťažkých životných situáciách,“ hovorí Mária Reichwalderová, vedúca sestra Kliniky detskej oftalmológie Národného ústavu detských chorôb.
-
ROZHOVOR To, čo zvládajú dnešní rodičia, je niekedy čisté šialenstvo
Má dve malé deti, čaká tretie a minulý týždeň pokrstila svoju druhú knihu, sprievodcu pre rodičov druhým rokom života dieťaťa. Lenka Žofajová je zástancom láskavého rodičovstva, odmieta tresty i vyplakávacie metódy. „Snažím sa s deťmi nebojovať, odpor plodí len ďalší odpor,“ vraví v rozhovore.
-
Zvyškom vlny a priadze chcela vdýchnuť nový život, potešila bábätká v pôrodnici
Jana Šlacká obľubuje háčkovanie a jedného dňa jej napadla myšlienka, že by zvyškom vlny a priadze, ktoré skladuje, mohla vdýchnuť nový život v podobe výrobkov, ako sú chobotničky, čiapočky, papučky a deky na prikrytie pre novonarodené deti.
-
Tri veci, ktoré dnes svet potrebuje najviac. Láska, mier, sloboda v 20 cudzích jazykoch. Ako sa povedia po arabsky, japonsky či v reči Zulu
All you need is love, spieva sa v slávnej piesni od Beatles. Láska, mier a sloboda, to je to, čo svet dnes potrebuje azda najviac. Viete, ako sa tieto tri slová povedia hindsky, svahilsky, arabsky či v reči afrického kmeňa Zulu? Prinášame vám ich preklad v 20 jazykoch.
-
„Vnučka sa postavila na váhu a hovorí: Koľko stojím?“ Toto sú detské hlášky roka!
„Dcéra doniesla krém. Čo ideš robiť, opýtala som sa. A ona: Mastiť karty.“ To je len jedna z veselých detských hlášok, ktoré ste nám zaslali do súťaže. Ak sa chcete v posledný deň tohto roka dobre zasmiať, čítajte ďalej!
-
10 najčítanejších. Tieto články vás v roku 2022 zaujali najviac
Kedy počas dňa je najlepšie jesť ovocie? Akých chýb v komunikácii s dieťaťom sa najčastejšie dopúšťame? Ktorý neznámy kožný príznak odhalí boreliózu? Odpovede aj na na tieto otázky vás v práve končiacom roku na našom webe ahojmama.sk zaujali najviac. Pripomeňte si spolu s nami desiatku najčítanejších článkov.
-
20 najkrajších myšlienok, ktoré ste mohli v tomto roku nájsť na ahojmama.sk
Od každého sa môžeme niečo naučiť – či je to uznávaná osobnosť alebo širokej verejnosti neznámy, obyčajný človek. Na našom webe ahojmama.sk sme počas celého roka oslovovali známych i menej známych ľudí na rozličné témy, sprostredkúvali ich príbehy či pohľady na svet. Dnes vám ponúkame výber ich najkrajších myšlienok. Príjemné čítanie!
-
Bizarné vianočné tradície vo svete: Jazda na kolieskových korčuliach, rozbíjanie porcelánu či pivné turné
Tie pravé Vianoce, keď sa ľudia zídu pri štedrovečernom stole a obdarujú sa darčekmi, sú síce za nami, pred nami je ešte týždeň, kedy si užívame vianočný čas. Slovenskou klasikou sú pobyty na horách, čoraz viac ľudí však zvykne vycestovať do cudziny. Čo krajina, to iný zvyk, v niektorých štátoch sú vianočné tradície naozaj nezvyčajné. Pozrite sa na niektoré z nich.
-
Príbeh Jána, v ktorom sa nájdu stovky otcov: „Boli dni, keď som nevedel, či skočiť z okna, Jankovi však musím pomôcť, opakoval som si...“
„To, čo zvládol Janko, kde bol predtým a kde je dnes... Je to neuveriteľné, naozaj klobúk dolu...“ 39-ročný Ján sa teší z pokrokov šesťročného syna, na ktorých má on sám nemalú zásluhu, no o tej nehovorí. To on, Janko to zvládol... Svojmu dieťaťu by dal to posledné, za šesť rokov si prešli odlúčením, peklom i radostným uzdravovaním, na ktorom dodnes obaja usilovne pracujú a tešia sa z krehkého šťastia.
-
Ako trávia Vianoce štyri slovenské rodiny. Podelili sa aj o vzácne rodinné recepty
Každá rodina má v dnešný deň tie svoje drobné tradície, ktoré Vianociam dodávajú tú pravú čarovnú príchuť. Niekto zdobí stromček, niekto chodí do prírody, niekto chystá ešte na poslednú chvíľu darčeky. Ako to vyzerá u vás? Štyri slovenské rodiny sa podelili o to, ako trávia najkrajšie sviatky v roku.
-
Adriana o Vianociach v Londýne: „Kým na Slovensku si želáme, aby nasnežilo, tu zasa, aby nepršalo“
Do Anglicka prišla Adriana Suchá, keď mala osemnásť. Život na ostrovoch jej vyhovuje, domov pod Tatrami však zostáva v srdci. Najmä teraz, počas Vianoc to preciťuje intenzívnejšie. Ako sa trávia sviatky v Británii, aké tradície sa jej podarilo skĺbiť a naopak, čo jej tam najviac chýba?
-
Ivanin denník 35: „Znovu beriem chemoterapie a von radšej nevychádzam...“
Ivana Debrecéniová (39) sa po mesiacoch, keď bola úplne bez liečby, znovu musela kvôli zhoršeným výsledkom podrobiť chemoterapii. Zatiaľ čo predtým ju ako vedľajší účinok liečby trápili silné nevoľnosti, nový liek priniesol iné nepríjemnosti. Prečítajte si pokračovanie štvorročného boja sympatickej Levičanky s ťažkou chorobou.
-
Vyskúšajte to inak! Toto je 10 najnetradičnejších vianočných darčekov
Vianoce nie sú len o darčekoch, ale predsa ich každoročne zháňame v snahe potešiť našich blízkych čo najviac. Na množstve ani hodnote nezáleží, niekedy sa najviac aj tak cení ten nápad. Ak premýšľate, čo originálne a netradičné by ste vašim deťom a blízkym darovali, sú tu pre vás naše tipy na 10 originálnych a netradičných darčekov.
-
Budúca Nadia Comaneciová či Věra Čáslavská? Má iba päť, a aha, čo dokáže...
Drina, drina a ešte raz drina. Na gymnastické kúsky – obraty, premety, stojky či saltá radosť pozerať, koľko hodín tvrdého tréningu je za tým, najlepšie vedia samotní športovci a ich tréneri. A to už od útleho detstva, kedy deti získavajú základy pre neskoršie náročnejšie kúsky.
-
Škola je pyšná. Žiačka Natália z Luníka IX pomohla mužovi na zastávke MHD
Ako by ste sa zachovali, ak by ste videli na zemi ležať človeka v záchvate? Väčšina ľudí by zrejme ľahostajne prešla okolo, to však nebol prípad ôsmačky Natálie zo Základnej školy Ľudmily Podjavorinskej, ktorá stojí na neslávne známom košickom sídlisku Luník IX.