„Skalpel, prosím!“ Malí škôlkari v bielych plášťoch ako ozajstní lekári

pt, 26. februára 2023 o 05:03

Škola, či lepšie škôlka hrou. V banskobystrickej škôlke, ktorá spolupracuje s tamojšou Fakultnou nemocnicou F. D. Roosevelta, to zobrali naozaj originálne. Deťom pripravili takmer ozajstné zdravotnícke prostredie, v ktorom si drobci vyskúšali, aké je to byť lekárom.

Deti hra na doktorov v autentickom prostredí nesmierne zaujala.

Foto: facebook FN F. D. Roosevelta Banská Bystrica

Pri téme Naše telo sa malí škôlkari zahrali na doktorov a pacientov, so všetkým, čo k tomu patrí. „Dve triedy sa na chvíľu premenili na mini verziu operačnej sály, či ambulancie. Deťúrence sa stali malými lekármi a pacientmi, ktorí podávali injekcie (nie ozajstné, samozrejme), obviazali kamarátom zranenie, či pri operácii odhaľovali tajomstvá vnútorných orgánov,“ informovala nemocnica na sociálnej sieti.

Deti si to naozaj užívali, bodaj by nie, veď všetko bolo „akoby naozaj“ – nechýbali pláštiky, rúška, rukavice a ďalší zdravotnícky materiál, ktorý škôlke sponzorsky daroval dlhoročný dodávateľ špeciálneho zdravotníckeho vybavenia. Škôlka a nemocnica spolupracujú už 30 rokov a aj na tejto akcii vidno, akí sú zohratí.

Mimochodom, detičky zo škôlky sú z veľkej časti práve deti zdravotníkov, ktorí pracujú v banskobystrickej nemocnici, a ktorí sa v tom čase starali o skutočných pacientov. Zatiaľ sa hrali v pláštikoch prezlečení za zdravotníkov, no ktovie, koľkí z nich pôjdu v rodičovských šľapajách a ako veľké kapacity budú spomínať na tieto prvé skúsenosti v škôlke hrou.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saTakto to robím ja - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >