- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
Zdravie
-
Takmer každé piate dieťa vyrastá vo vojne, ročne v nich zahynie viac ako 100-tisíc bábätiek
Medzi desať najnebezpečnejších krajín pre deti patria podľa organizácie Save the Children Afganistan, Jemen či Sýria.
-
Ako prežiť zimné športy v zdraví? Radí lekárka
Helmu musia mať povinne deti nielen pri lyžovaní a snoubordingu, ale aj korčuľovaní. Ak sa stane, že vonku premrznú, studené ruky a nohy môžete trieť a potom namáčať v teplej vode.
-
Toto sú najlepšie domáce recepty na kašeľ a nádchu. Zvíťazili v našej sútaži
Toto sú víťazi našej súťaže o najlepšie domáce recepty na kašeľ a nádchu.
-
Vo svete stúpa výskyt osýpok, ktoré môžu byť až smrteľné. Svetová zdravotnícka organizácia zdvíha varovný prst
Svetová zdravotnícka organizácia varovala, že vo svete sa nedarí zastaviť šírenie osýpok a počet prípadov ochorenia na celom svete stúpol vlani približne o 50 percent.
-
Môže mať dieťa obuv po súrodencovi a sú lepšie suché zipsy či šnúrky? Čo všetko treba vedieť o detských topánkach
Patríte k tým, ktorí na konci zimy pri prehadzovaní skríň triedia, čo už vyhodiť a čo ešte nechať pre súrodenca? V prípade oblečenia je to v poriadku, topánky ale radšej mladším deťom nenechávajte. Môže im to poškodiť zdravý vývoj nôh.
-
Na rakovinu ochorie ročne vyše 200 detí, nádej na vyliečenie je až 80 percent
Rodičia vyše dvesto slovenských detí sa každoročne dozvedia, že ich dieťa má rakovinu. Nádej na vyliečenie je však našťastie vysoká, v prípade detských pacientov až osemdesiat percent.
-
Žilinskí futbalisti pomohli detskej poliklinike a jej pacientom na vozíčkoch
Exhibičný zápas pri 110. výročí klubu, dražba dresov, ale aj vlastné finančné príspevky hráčov vyniesli takmer 17-tisíc eur, za ktoré futbalisti kúpili žilinskej detskej poliklinike bezbariérovú plošinu.
-
Pitný režim dodržiavajte aj v zime. Koľko toho majú deti vypiť? Tabuľka podľa veku
Aj v zime je treba dodržiavať pitný režim, nie je to len úloha na leto. Voda tvorí až sedemdesiat percent ľudského tela. A tak sa nemožno čudovať, že jej nedostatok má na naše fungovanie negatívny vplyv. Vo februári rovnako ako v júli.
-
Na trhu je nebezpečná prísada do kúpeľa z Poľska, deti si ju môžu pomýliť s jedlom
Zdraviu nebezpečné sú poľské výrobky do kúpeľa Creamers Muffinka Do kapieli, ktoré majú tvar koláčikov a ozdobené sú imitáciou šľahačky, farebným posypom a kvetmi. To všetko zabalené v papierových košíčkoch a plastových obaloch.
-
Prečo deti bolí hlava? Najčastejšie za to môže krčná chrbtica. Kedy spozornieť?
Bolesť hlavy je u detí pomerne častým zdravotným problémom, vo väčšine prípadov nejde o nič vážneho. Kedy však treba spozornieť?
-
Liek a zdravá pochúťka v jednom. Sladkosť, ktorú deťom nemusíte odopierať, skôr naopak
Zdravá sladkosť na tri písmená. Do 18. storočia med slúžil ako hlavné sladidlo, a veľká škoda, že ho nahradil cukor. Keby sme v tomto prípade nepodľahli pokroku, mohli sme sa dnes vyvarovať ´mnohých chorôb a už vôbec by sme nemuseli zvádzať boje s deťmi, ak žobronia o nejakú sladkosť. Zvlášť teraz v zime je med vďačnou maškrtou.
-
Obávaná laryngitída. Vyžaduje si okamžitý zásah lekára, niekedy však stačí otvoriť okno a nadýchať sa mrazivého vzduchu
Prejavy laryngitídy bývajú dramatické a rodičov dokážu poriadne vystrašiť. Dieťa sa nemôže nadýchnuť, lapá po dychu, pretože má kvôli opuchu hrtana a hlasiviek zúžené dýchacie cesty. Trápi ho aj neutíchajúci kašeľ. K záchvatu najčastejšie prichádza k noci.
-
7 tipov, ako zvládnuť náročný koniec zimy. Máte jej tiež už dosť?
Dlhočizný január je našťastie za nami, ešte prežiť február (ten je našťastie krátky) a konečne príde jar. Tiež už túžobne očakávate teplejšie a dlhšie dni, prvé slnečné lúče a spev vtákov? Ešte si chvíľu počkáme, s nasledujúcimi radami však bude to čakanie veselšie.
-
Ako nedostať chrípku? Doma upratujte navlhko a ďalšie užitočné rady
V čase chrípkovej epidémie doma často vetrajte, upratujte s pomocou vody a hlavne si nezabudnite umývať ruky.
-
Školy vedú žiakov k zdravému stravovaniu, v druhom polroku sa bude preberať pitný režim
Úplnou novinkou projektu Viem, čo zjem, ktorý žiakov vzdeláva v zdravej výžive, je v druhom polroku interaktívna digitalizovaná lekcia, v ktorej žiaci získajú vedomosti o význame vody v ľudskom tele, prečo je také dôležité dodržiavať pitný režim a tiež akými spôsobmi môže telo signalizovať nedostatok tekutín.
-
Chrípka nie je banalita. Aké má komplikácie, čo pomáha?
Chrípková sezóna je v plnom prúde. Ako sa proti chorobe brániť a ako sa liečiť, keď už vypukne?
-
Prešov poskytuje v zime deťom v núdzi bezplatné jedlo
Chladné počasie je náročné pre každého, zvlášť pre deti, ktorých rodiny sú v núdzi. Mesto Prešov zareagovalo a poskytuje im bezplatne teplé jedlo.
-
Psi a mačky chránia deti pred alergiou a astmou. Čím viac zvierat, tým lepšie
Dlho sa verilo, že psi, mačky či iné domáce zvieratá spôsobujú u detí alergie. Teraz sa však ukazuje, že to môže byť presne naopak. Čím viac domácich zvierat, s ktorými sa dieťa stretne už počas prvého roka svojho života, tým o polovicu menšie riziko, že sa u neho rozvinú príznaky alergie.
-
Zbierka Biela pastelka opäť pomôže nevidiacim
Výnos zo zbierky sa použije na výcvik chôdze s bielou palicou, kurzy Braillovho písma či práce s rôznymi kompenzačnými a optickými pomôckami.
-
V chudobe žilo na konci minulého roka viac ako 61-tisíc detí
Hoci sa na Slovensku nachádzalo koncom minulého roka v hmotnej núdzi viac ako 61-tisíc detí, v porovnaní s koncom roka 2017 ide o pokles o 9,1-tisíca detí.