- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
Zdravie
-
Žilinskí futbalisti pomohli detskej poliklinike a jej pacientom na vozíčkoch
Exhibičný zápas pri 110. výročí klubu, dražba dresov, ale aj vlastné finančné príspevky hráčov vyniesli takmer 17-tisíc eur, za ktoré futbalisti kúpili žilinskej detskej poliklinike bezbariérovú plošinu.
-
Pitný režim dodržiavajte aj v zime. Koľko toho majú deti vypiť? Tabuľka podľa veku
Aj v zime je treba dodržiavať pitný režim, nie je to len úloha na leto. Voda tvorí až sedemdesiat percent ľudského tela. A tak sa nemožno čudovať, že jej nedostatok má na naše fungovanie negatívny vplyv. Vo februári rovnako ako v júli.
-
Na trhu je nebezpečná prísada do kúpeľa z Poľska, deti si ju môžu pomýliť s jedlom
Zdraviu nebezpečné sú poľské výrobky do kúpeľa Creamers Muffinka Do kapieli, ktoré majú tvar koláčikov a ozdobené sú imitáciou šľahačky, farebným posypom a kvetmi. To všetko zabalené v papierových košíčkoch a plastových obaloch.
-
Prečo deti bolí hlava? Najčastejšie za to môže krčná chrbtica. Kedy spozornieť?
Bolesť hlavy je u detí pomerne častým zdravotným problémom, vo väčšine prípadov nejde o nič vážneho. Kedy však treba spozornieť?
-
Liek a zdravá pochúťka v jednom. Sladkosť, ktorú deťom nemusíte odopierať, skôr naopak
Zdravá sladkosť na tri písmená. Do 18. storočia med slúžil ako hlavné sladidlo, a veľká škoda, že ho nahradil cukor. Keby sme v tomto prípade nepodľahli pokroku, mohli sme sa dnes vyvarovať ´mnohých chorôb a už vôbec by sme nemuseli zvádzať boje s deťmi, ak žobronia o nejakú sladkosť. Zvlášť teraz v zime je med vďačnou maškrtou.
-
Obávaná laryngitída. Vyžaduje si okamžitý zásah lekára, niekedy však stačí otvoriť okno a nadýchať sa mrazivého vzduchu
Prejavy laryngitídy bývajú dramatické a rodičov dokážu poriadne vystrašiť. Dieťa sa nemôže nadýchnuť, lapá po dychu, pretože má kvôli opuchu hrtana a hlasiviek zúžené dýchacie cesty. Trápi ho aj neutíchajúci kašeľ. K záchvatu najčastejšie prichádza k noci.
-
7 tipov, ako zvládnuť náročný koniec zimy. Máte jej tiež už dosť?
Dlhočizný január je našťastie za nami, ešte prežiť február (ten je našťastie krátky) a konečne príde jar. Tiež už túžobne očakávate teplejšie a dlhšie dni, prvé slnečné lúče a spev vtákov? Ešte si chvíľu počkáme, s nasledujúcimi radami však bude to čakanie veselšie.
-
Ako nedostať chrípku? Doma upratujte navlhko a ďalšie užitočné rady
V čase chrípkovej epidémie doma často vetrajte, upratujte s pomocou vody a hlavne si nezabudnite umývať ruky.
-
Školy vedú žiakov k zdravému stravovaniu, v druhom polroku sa bude preberať pitný režim
Úplnou novinkou projektu Viem, čo zjem, ktorý žiakov vzdeláva v zdravej výžive, je v druhom polroku interaktívna digitalizovaná lekcia, v ktorej žiaci získajú vedomosti o význame vody v ľudskom tele, prečo je také dôležité dodržiavať pitný režim a tiež akými spôsobmi môže telo signalizovať nedostatok tekutín.
-
Chrípka nie je banalita. Aké má komplikácie, čo pomáha?
Chrípková sezóna je v plnom prúde. Ako sa proti chorobe brániť a ako sa liečiť, keď už vypukne?
-
Prešov poskytuje v zime deťom v núdzi bezplatné jedlo
Chladné počasie je náročné pre každého, zvlášť pre deti, ktorých rodiny sú v núdzi. Mesto Prešov zareagovalo a poskytuje im bezplatne teplé jedlo.
-
Psi a mačky chránia deti pred alergiou a astmou. Čím viac zvierat, tým lepšie
Dlho sa verilo, že psi, mačky či iné domáce zvieratá spôsobujú u detí alergie. Teraz sa však ukazuje, že to môže byť presne naopak. Čím viac domácich zvierat, s ktorými sa dieťa stretne už počas prvého roka svojho života, tým o polovicu menšie riziko, že sa u neho rozvinú príznaky alergie.
-
Zbierka Biela pastelka opäť pomôže nevidiacim
Výnos zo zbierky sa použije na výcvik chôdze s bielou palicou, kurzy Braillovho písma či práce s rôznymi kompenzačnými a optickými pomôckami.
-
V chudobe žilo na konci minulého roka viac ako 61-tisíc detí
Hoci sa na Slovensku nachádzalo koncom minulého roka v hmotnej núdzi viac ako 61-tisíc detí, v porovnaní s koncom roka 2017 ide o pokles o 9,1-tisíca detí.
-
V prekúrených a suchých miestnostiach sa ľahšie šíria virózy. Koľko mať doma stupňov a akú vlhkosť vzduchu?
Výskyt viróz sa častokrát mylne pripisuje iba chladnému počasiu, avšak ich šíreniu sa darí aj v príliš prekúrených miestnostiach. V teplých priestoroch sa sústreďuje viac vírusov a baktérií. Ochorieť možno ľahko aj pri vystavení sa prudkým zmenám teplôt, ktoré pôsobia na organizmus pri prechode z exteriéru do interiéru a opačne.
-
10 vynikajúcich domácich receptov na kašeľ. Ktorý skúsite?
Majoránkový čaj, borovicový kúpeľ či mrkvový sirup? Vyskúšajte domáce recepty proti kašľu, ktoré prospejú deťom aj dospelým.
-
Ako bezpečne prepravovať dieťa v aute. Viete to?
Ak sa vo vozidle prepravuje dieťa, ktorého hmotnosť neprevyšuje 36 kilogramov a telesná výška nedosahuje 150 centimetrov, má vodič povinnosť umiestniť ho do detskej autosedačky.
-
Deti s ochoreniami miechy a chrbtice pomôže vyliečiť nový špičkový prístroj, nemajú ho ani okolité krajiny
Národný ústav detských chorôb získal nový špičkový prístroj, ktorý pomôže liečiť deti s ochorením chrbtice a miechy.
-
Ženy päť rokov zbierali peniaze, aby dali nemocnici prístroj na liečbu rakoviny krčka maternice
Päť rokov zbierali členky dámskeho charitatívneho klubu v Nitre peniaze na plesoch, majálesoch či módnych prehliadkach, aby uľahčili ženám liečbu rakoviny. Teraz sa zbierka zavŕšila - Fakultná nemocnica Nitra má nové prístroje slúžiace na liečbu onkologických ochorení žien metódou brachyterapie.
-
Kašeľ u detí: ako ho riešiť, kedy svedčí o zápale priedušiek či pľúc
Keď dieťa kašle, nie je to nič príjemné. Ako tento zdravotný problém riešiť?