- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
Zdravie
-
Aj z hľadania vnútorného šťastia je dnes biznis. Vyskúšali sme workshop o indiánskych praktikách
Chcete zažiť nepoznané? Objaviť vlastné netušené hranice? Workshopy, meditačné či liečebné kurzy sebapoznania sú dnes veľmi módne. Vyskúšali sme jeden z nich.
-
Dvom tretinám detí chýba dôležitý vitamín D, hlavne teraz na jar. Ako ho doplniť?
Dve tretiny deti majú nedostatok veľmi dôležitého vitamínu D, ukázala nedávna štúdia českého Štátneho zdravotného ústavu. Dá sa predpokladať, že na Slovensku by výsledky boli veľmi podobné.
-
Veľká štúdia znovu dokázala, že vakcína proti osýpkam nespôsobuje autizmus
Štúdia, počas ktorej desať rokov pozorovali vyše 650-tisíc dánskych detí, priviedla vedcov k tomu istému záveru, aký mali aj predchádzajúce výskumy: vakcína proti osýpkam, mumpsu (zápalu príušných žliaz) a rubeole (ružienke), teda súhrnne vakcína MMR, nezvyšuje riziko autizmu u detí.
-
Do dospelosti bez kazu. Je pečatenie detských zubov výhodné?
Dá sa bojovať proti zubnému kazu aj inak ako dôkladným čistením zubov? Niektorí ľudia majú zdravý chrup bez väčšej námahy, iní sa oň márne snažia najrôznejšími spôsobmi. Lekári ponúkajú ako možnosť zapečatenie zubov špeciálnou pastou. Je to dobré riešenie?
-
Sedí vaše dieťa v autosedačke v zimnej bunde? Vystavujete ho smrteľnému riziku
Pútate dieťa do autosedačky v zimnej bunde? Robí to tak väčšina rodičov a nevidíme na tom nič zlého, veď dieťa predsa chránia bezpečnostné pásy a sedačka.
-
Vyzujte topánky, hitom je barefoot! Kedy a pre aké deti je táto obuv vhodná
Kedysi naši predkovia chodili naboso a nemali problémy s plochými nohami, zlým držaním tela či krivou chrbticou. Dnešný trh reaguje na tento jav tovarom – obuvou simulujúcou chodenie naboso, z angličtiny prebratý názov barefoot (bosé nohy). Ide o revolučný objav či len marketingový ťah?
-
Červená repa môže chutiť aj deťom. Ako ju pre ne pripraviť? A prečo je taká zdravá
Červená repa je veľmi zdravá zelenina a na konci zimy dodá energiu a posilní zdravie. Jej chuť však veľa ľudí, a deti zvlášť, odrádza, ale pri správnej úprave si ju môžu obľúbiť aj tí, ktorí nad ňou doteraz ohŕňali nos.
-
Oriešky sú kvalitnou náhradou sladkostí, na čo všetko však pri nich dávať pozor?
Sú zdravé, chutné a návykové. Dáte si jeden, chcete hneď druhý. Oriešky sú pochutiny, ktoré deťom nemusíte zakazovať, skôr naopak. Samozrejme, pod dvoma podmienkami: Aby boli kvalitné, najmä neplesnivé, a aby na ne deti nemali alergie.
-
Toto sú nebezpečné autosedačky, ktoré môžu spôsobiť úraz. Nemáte ich náhodou doma?
Slovenská obchodná inšpekcia upozorňuje na dve nebezpečné detské sedačky, ktoré môžu ohroziť zdravie dieťaťa.
-
Film Tigres odhaľuje drsné praktiky výrobcov umelého mlieka
Vraví sa, že svet biznisu ide aj cez mŕtvoly. Vraví to aj film, ktorý poukazuje na drsné praktiky v zákulisí firmy vyrábajúcej umelé mlieko pre deti, natočený na motívy skutočnej udalosti.
-
V Banskej Bystrici zachránili pred smrťou deväťročného chlapca, chorého na chrípku
V Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou Banská Bystrica zachránili život deväťročnému chlapcovi, chorému na chrípku. Vírus mu spôsobil vážne respiračné zlyhanie, bol na pokraji smrti. Lekári mu špeciálnym prístrojom v mimotelovom krvnom obehu okysličovali krv, čo mu zachránilo život.
-
Každý druhý pacient so zriedkavou chorobou je dieťa
Zriedkavých chorôb existuje asi šesť až osemtisíc, 80 percent z nich má genetický pôvod. Každý druhý pacient je pritom dieťa, 35 percent z nich sa nedožije prvého roku života, 30 percent detí neoslávi svoje piate narodeniny.
-
4 potraviny, ktoré deťom najviac škodia. Čím ich nahradiť
Väčšina detí ich konzumuje každý deň, pritom majú veľmi negatívny dopad na zdravie.
-
Onkologicky choré deti sa budú na Kramároch liečiť v krajších priestoroch
Národný ústav detských chorôb na bratislavských Kramároch otvoril zrekonštruované oddelenie na Klinike detskej hematológie a onkológie. Oddelenie porovnateľné s prestížnymi zahraničnými pracoviskami je určené pre deti do veku ôsmich rokov.
-
Ako dlho čistiť, a na čo slúži pasta? Čo všetko treba vedieť o správnom umývaní zubov
Navonok jednoduché: stačí raz denne a poriadne, pričom k tomu netreba ani pastu. Umývanie zubov, ak má byť účinné, je však tiež svojím spôsobom veda, ktorá si vyžaduje dôslednosť a trpezlivosť. Tu sú rady odborníčky.
-
Na Slovensku sú v najťažšej situácii matky postihnutých detí, hovorí právnička
V najťažšej životnej situácii sa na Slovensku nachádzajú matky zdravotne postihnutých detí. Myslí si to právnička Katarína Fedorová, ktorá sa venuje sociálno-právnemu poradenstvu pre ľudí so zdravotnými problémami.
-
Detská nemocnica na Kramároch rozšíri a zmodernizuje urgentný príjem
Na oddelení urgentného príjmu v Detskom ústave národných chorôb v Bratislave lekári ročne ošetria 55 až 57-tisíc detí. Približne desať percent pacientov je následne hospitalizovaných. Urgentu však chýba materiálno-technické vybavenie.
-
Juraj Hipš: Ako posielame deti do pekla
Mať radosť z venčeku aj školy by malo byť dopriate všetkým. Nielen kráľom a kráľovnám večera.
-
Čo na tanier, keď vám na konci zimy dôjdu vlastné zásoby a nechcete naleštené ovocie a zeleninu z obchodu
Jar sa už pomaličky začína, no v špajze to ešte necítiť. Zimné zásoby jabĺk či zeleniny sa už minuli, prvá úroda čerstvých plodín v nedohľadne. Ak nie ste práve fanúšikom pesticídových plodín z pultov v obchodoch, čo teda na tanier?
-
Detských pacientov v nemocnici postráži „Anjelik“
Spríjemniť chorým deťom pobyt v nemocnici by mali nové vankúšiky. Rozdávať ich začala Žilinská nemocnica, ako prvá na Slovensku v rámci projektu Pod anjelskými krídlami.