Zdravie

 • Obrázok Liečba chlapca s mukopolysacharidózou stojí ročne skoro 800-tisíc eur

  Liečba chlapca s mukopolysacharidózou stojí ročne skoro 800-tisíc eur

  Trinásťročný chlapec z Trnavského kraja od malička bojuje s geneticky podmieneným ochorením mukopolysacharidózou, ktoré vinou chýbajúceho enzýmu poškodzuje srdce, mozog, pečeň či slezinu. Za desať rokov sa na jeho liečbu vynaložilo takmer šesť miliónov eur, len minulý rok to bolo 789-tisíc eur.

 • Obrázok Viac ako piatim miliónom detí v Jemene hrozí vyhladovanie

  Viac ako piatim miliónom detí v Jemene hrozí vyhladovanie

  Medzinárodná organizácia Save the Children varovala, že do konca tohto roka môže v Jemene, kde prebieha vojnový konflikt, zomrieť vyše 36-tisíc detí. Vyhladovanie hrozí 5,2 miliónu detí.

 • Obrázok Detí, ktoré riešia problémy samovraždou, je čoraz viac

  Detí, ktoré riešia problémy samovraždou, je čoraz viac

  Trápenie v škole a rodinné problémy sa pre deti a teenagerov stávajú viac a viac neriešiteľné. Až do takej miery, že čoraz častejšie siahajú po najkrajnejšom riešení. Odborníci vidia pomoc v linkách dôvery, ktoré však u nás nefungujú, a v liečbe. Na tú zas chýbajú lekári aj lôžka v nemocniciach.

 • Obrázok Autistov pribúda, stále sa však nevie, prečo

  Autistov pribúda, stále sa však nevie, prečo

  Autistov je medzi nami čoraz viac. Kým pred 43 rokmi pripadla diagnóza poruchy autistického spektra na jedno z päťtisíc detí, v roku 2012 to trpelo postihnutím už jedno dieťa z 59 v Spojených štátoch, a v Európe jedno zo sto.

Ďalšie naše weby