- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
Zdravie
-
V kaši Hami našli baktériu salmonellu
Ak máte doma nemliečnu ryžovú banánovú kašu určenú pre deti od štvrtého mesiaca, vráťte ju späť do obchodu.
-
Alergia na bielkovinu kravského mlieka či intolerancia laktózy? Ako ich spoznať a riešiť
Intolerancia laktózy a alergia na bielkovinu kravského mlieka sú dve celkom odlišné veci. Alergia je neprirodzená, prehnaná odpoveď imunitného systému na podnet zvonku. Intolerancia vzniká čiastočnou či úplnou neschopnosťou stráviť mliečny cukor prítomný v mlieku živočíšneho pôvodu.
-
Očkovanie detí od 5 do 11 rokov bude na Slovensku len v odôvodnených prípadoch
Hoci sa po stredajšom vyjadrení ministra zdravotníctva mohlo zdať, že o očkovanie detí od 5 do 11 rokov bude môcť požiadať každý záujemca, v skutočnosti sa má týkať len vážne zdravotne oslabených detí.
-
NÁZOR Treba to povedať na rovinu: v tejto vlne budú zomierať aj deti
Vzhľadom na očakávané premorenie škôl nemožno očakávať iný vývoj ako tisíce a tisíce nakazených detí, pričom nemálo z nich bude mať stredný či ťažší priebeh Covidu-19, nepríjemné a niekedy aj nebezpečné dlhodobé následky a niektoré, žiaľ, aj zomrú, ako to ukazuje smutná skúsenosť z krajín, ktoré sú niekoľko týždňov pred nami. Je dobré, aby to rodičia vedeli a mohli sa pripraviť a prijať včas opatrenia na ochranu svojich detí, keďže vláda na to zjavne rezignovala.
-
Pri liečbe covidu u detí a dospievajúcich v domácom prostredí odporúčajú slovenskí pediatri aj túto prírodnú látku!
Ak vaše dieťa dostane covid, môžete jeho uzdravenie podporiť látkou bežne dostupnou v lekárňach.
-
„Vakcíny vám nezmenia DNA ani nespôsobia neplodnosť.“ Virológ Boris Klempa vyvracia časté nepravdy o očkovaní proti Covidu-19
„Viac by sme sa mali báť samotného Covidu-19 ako vedľajších účinkov vakcíny," tvrdí virológ Boris Klempa, vedúci vedecký pracovník Virologického ústavu Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied. V článku dôkladne rozoberá najčastejšie námietky proti vakcinácii.
-
Malý veľký zázrak. Jedzte egreše, stabilizujú krvný cukor, prospievajú psychike a veľa ďalšieho
Vysoké množstvo vlákniny obsiahnutej v egrešoch môže pomôcť pri kontrole hladiny cukru v krvi, pretože vláknina spomaľuje vstrebávanie cukru do krvného obehu a zabraňuje tak prudkému zvýšeniu jeho hladiny v krvi.
-
Viete, čo robiť, ak si (nielen) dieťa zlomí nohu či ruku?
Pri zlomeninách je najdôležitejšie končatinu znehybniť. Ak čakáte na záchrannú zdravotnú službu, najjednoduchšie je nechať postihnutého v relaxačnej polohe s podopretím, za minimálnej manipulácie s postihnutou časťou tela.
-
Aurora (3) je doma z nemocnice! Boj s ťažkým covidovým zápalom pľúc zvládla, jej mama ale neskrýva hnev
Upozornenie hneď na úvod: Ak sa neradi pozeráte na trpiace deti, radšej tento článok nečítajte. Fotky a videá v ňom zverejnené by vám nemuseli urobiť dobre.
-
Trojmesačné bábätko stratilo pri nehode mamu, samo sa zranilo ľahko
Medzi obcami Želovce a Sklabiná v okrese Veľký Krtíš došlo vo štvrtok 26. augusta popoludní k dopravnej nehode, ktorá si vyžiadala život 33-ročnej ženy.
-
Prečo nejesť krátko pred kúpaním a môže studená voda spôsobiť infarkt?
Vonkajšie teploty sa nás síce momentálne zo všetkých síl snažia presvedčiť, že horúcemu letu je koniec, ale ak sa teplé počasie predsa len vráti a vy dostanete chuť okúpať sa ešte niekde vonku, vedzte, že do jazera či bazénu je rozumnejšie nevstupovať hneď po jedle a rovnako sa neodporúča skákať do chladnej vody.
-
Obezita v tehotenstve zvyšuje riziko rakoviny hrubého čreva u detí v dospelosti
Ľudia, ktorých matky boli v tehotenstve obézne, majú 2,5-krát vyššiu pravdepodobnosť rakoviny hrubého čreva v dospelosti než tí, ktorých matky mali zdravú hmotnosť alebo podváhu, tvrdia americkí vedci v štúdii uverejnenej v časopise Gut.
-
Ústav detských chorôb získal novú magnetickú rezonanciu, vyšetrenia sa skrátia aj o polovicu
Národný ústav detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave získal nový prístroj na magnetickú rezonanciu (MR) s unikátnou technológiou. Tá umožní rozšíriť spektrum vykonávaných vyšetrení a tiež skrátiť čas vyšetrenia detí aj o polovicu.
-
Správa UNICEF: Klimatická zmena už teraz ohrozuje životy jednej miliardy detí, situácia je zúfalá
Miliarda detí je už teraz vystavená „mimoriadne vysokému riziku" v súvislosti s následkami klimatickej zmeny a znečistenia životného prostredia. Píše sa to v novej správe Detského fondu OSN (UNICEF), podľa ktorého je situácia „nepredstaviteľne zúfalá".
-
Učitelia sa boja: Žiaci sa koronavírusom jednoducho premoria, zostáva im len držať palce
Učitelia očakávajú znovu veľmi ťažký školský rok a vyjadrujú obavy, že koronavírus dostihne drvivú väčšinu žiakov: „Zostáva im len držať si palce, aby to zvládli."
-
Po návrate z dovolenky nikdy nepite vodu z kohútika!
Vedci z brnianskej Mendelovej univerzity varujú dovolenkárov: vyvarujte sa vody, ktorá tečie z niekoľko dní nepoužívaného kohútika.
-
Zaočkovanosť detí nad 12 rokov dosiahla 20 percent, v Košiciach 24 percent
Zaočkovanosť detí vo veku nad 12 rokov do 17 rokov proti ochoreniu COVID-19 je v rámci Slovenska aktuálne na úrovni 20 percent. V meste Košice predstavuje v tejto vekovej kategórii 24 percent.
-
U detí klesá úrazovosť a rastie obezita. Prekvapujúco to spolu súvisí!
Na Slovensku je približne 9,5 percenta obéznych chlapcov a takmer deväť percent obéznych dievčat. Dokopy ich je približne 70-tisíc.
-
Hygienici očakávajú veľmi vysoké denné koncentrácie peľov paliny a ambrózie na celom území Slovenska
Výskyt peľu najsilnejších alergénov leta, teda paliny a ambrózie má stúpajúcu tendenciu a Úrad verejného zdravotníctva predpokladá, že v poslednej augustovej dekáde dosiahne veľmi vysoké denné koncentrácie na celom území Slovenska.
-
Polícia pátra po 18-ročnej Monike. Nevideli ste ju?
Nezvestná o sebe nedala vedieť od soboty 14. augusta.