- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
Zdravie
-
Viete poskytnúť prvú pomoc topiacemu sa? Ako ho dostať z vody a čo robiť na brehu
Topiaceho sa človeka môže zachrániť aj hodenie PET fľaše do vody.
-
Ako má vyzerať zasadací poriadok v aute? Bezpečnosť nadovšetko
Pubertálne dieťa na sedadle spolujazdca, menšie dieťa v autosedačke položenej vpravo vzadu? To nemusí byť ten najlepší nápad!
-
Muž sa s nožom v ruke vyhrážal v parku deťom zabitím
Obvineniu z prečinu násilia proti skupine obyvateľov čelí 64-ročný muž, ktorý sa v Senici dvom maloletým deťom, dvom tínedžerom a jednému dospelému mužovi vyhrážal s nožom v ruke zabitím.
-
Nevoľnosť dievčatka či vypadnutie z nosiča. Horská služba vyráža, žiaľ, aj k deťom
Hory sú nádherné, ale treba odhadnúť sily a dávať si maximálny pozor. Svoje o tom už určite vedia aj rodičia detí, ku ktorým museli byť v posledných dňoch privolaní záchranári.
-
Adamkovým nohám pomôže nový fixátor, žilinským lekárom sa podarila unikátna operácia
Adamko má od narodenia krehké kosti. Ľahko sa lámu aj pri banálnych úrazoch, prípadne sa ohýbajú do rôznych bizarných tvarov. Za svojich šesť rokov musel zvládnuť už množstvo vyšetrení a zákrokov, ten, ktorý absolvoval nedávno v Žiline, by mu mohol na dlhé roky priniesť pokoj.
-
Čo najlepšie zaženie smäd? Rozhodne to nie sú chladené nápoje
Ak by ste mali povedať ideálne osvieženie v letnej horúčave, čo vám napadne ako prvé? Chladená perlivá minerálka, drink či čaj s kockami ľadu? V skutočnosti smäd najlepšie zaženú nesladené nápoje vlažnej teploty.
-
Detské oddelenie žilinskej nemocnice má nové hygienické zariadenia a nadštandardné izby
Nové sociálne zariadenia a dve nadštandardné izby vybudovali na treťom poschodí pavilónu pediatrie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline.
-
Počet detí zranených na kolobežkách pribúda, časté sú zlomeniny rúk
Oddelenie urgentného príjmu Národného ústavu detských chorôb eviduje v poslednom období nárast počtu detí vyšetrených pre zranenie získané počas jazdy na kolobežke.
-
Prečo sa nemajú umývať vajíčka a ako variť jedlo, aby ste predišli salmonelóze
Pandémia koronavírusu a s ňou súvisiace obmedzenia hromadných podujatí síce zapríčinili pokles epidémie salmonelózy, napriek tomu najmä teraz v lete nemožno túto nákazu podceňovať. Teplé dni jej rozvoju veľmi prajú, na čo všetko teda dbať, aby sme sa jej vyhli?
-
Zvolenská nemocnica už znovu prijíma detských pacientov
Vo zvolenskej nemocnici je malým pacientom opäť plne k dispozícii detské oddelenie, ktoré muselo v čase pandémie uvoľniť svoje priestory pandemickým lôžkam.
-
Karpálny tunel trápi už aj deti. Môžu za to mobily a počítače
Ďalší dôvod, prečo u detí obmedzovať elektroniku. Nepríjemný syndróm karpálneho tunelu sa sťahuje do čoraz mladších ročníkov.
-
Dáte zaočkovať svoje deti proti COVID-19? Opýtali sme sa slovenských rodičov
Väčšina hovorí „nie“. Hoci očkovanie štát prezentuje ako jedinú spoľahlivú ochranu pred koronavírusom a jeho mutáciami, hoci do propagácie investuje tisícky eur, hoci vláda povolila očkovanie detí už od 12 rokov a v školách rozdávala balíčky, ktoré majú motivovať k vakcinácii, ľudia zostávajú zdržanliví.
-
Je lepšia klíma či ventilátor a ako neprirodzené ochladzovanie ohrozuje zdravie? Vysvetľuje lekár
Pri ventilátore ide len o prúdenie vzduchu a v kombinácii s otvoreným oknom dochádza k víreniu prachových a peľových častí, ktoré sa dostanú cez nosovú sliznicu do dýchacích ciest, čo môže byť pre alergikov či astmatikov veľmi nepríjemné až nebezpečné.
-
Prelomová štúdia WHO: Klokankovanie je viac než inkubátor
Inkubátor sa u nás považuje za nevyhnutný nástroj na záchranu života predčasne narodených detí a matky, ktoré sa dožadujú nepretržitého kontaktu koža na kožu s takýmto bábätkom, za pomätené extrémistky. Najnovšia vedecká štúdia Svetovej zdravotníckej organizácie však teraz potvrdila, že kontakt koža na kožu je naozaj viac než prístroje.
-
Veľký zdravotný manuál do horúčav: pitný režim, ochrana pred črevnými nákazami, klimatizácia, tienenie a veľa iného
Veľké horúčavy, ktoré momentálne na Slovensku panujú, dávajú organizmu zabrať. Ak však budete dodržiavať základné odporúčania, ktoré pripravil Úrad verejného zdravotníctva, užijete si ich bez škody na zdraví.
-
Čo všetko môžete chytiť pri kúpaní? Lekárky upozorňujú na riziká
Opatrenia sa uvoľňujú, teplota stúpa a rovnako tak aj záujem ísť sa schladiť. Viacerých lákajú bazény či prírodné vody. Na čo si však treba dávať pozor?
-
10 dôvodov, prečo pediatri odporúčajú očkovať deti proti covidu
„Všetky dostupné údaje dokazujú, že vakcína pre deti je bezpečná a efektívna. Jej účinky sú pod takým drobnohľadom svetových vedeckých kapacít ako žiadne iné liečivo," tvrdí ministerstvo zdravotníctva a deťom vo veku od 12 do 15 rokov očkovanie odporúča.
-
Deti ani zvieratá nesmú počas horúčav zostať v aute. Teplota môže stúpnuť až takto!
„Vnútrajšok auta sa zmení doslova na skleník a u dieťaťa môže dôjsť k zlyhávaniu základných životných funkcií: vedomia, dýchania a krvného obehu," zdôraznila hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.
-
Mária (13) zo Šúroviec našli utopeného, namiesto na zmrzlinu sa išiel kúpať do Váhu
Chlapec sa v pondelok popoludní išiel okúpať do Váhu, z vody už nevyšiel.
-
Polovica ľudí nesúhlasí s očkovaním detí proti covidu, za je 41 percent
Polovica opýtaných v prieskume agentúry Focus pre televíziu Markíza nesúhlasí, aby boli deti mladšie ako 16 rokov očkované proti ochoreniu Covid-19.