Voľný čas

 • Obrázok Nepreháňajte to s krúžkami, ničnerobenie je rovnako dôležité

  Nepreháňajte to s krúžkami, ničnerobenie je rovnako dôležité

  Rýchlo urobiť domáce úlohy, a ide sa von. Situácia, bežná v detstve dnešných štyridsiatnikov je pre dnešných školákov skôr výnimkou. Voľný čas, to pre mnohých z nich znamená sadnúť do auta, prípadne na hromadnú dopravu, a poďho na krúžky.

 • Obrázok Pozor na detské podsedáky v autách. Majú tie vaše chrbtovú opierku?

  Pozor na detské podsedáky v autách. Majú tie vaše chrbtovú opierku?

  Detské sedačky v autách by mali spĺňať prísnejšie bezpečnostné kritériá, podľa medzinárodných nariadení už takmer rok. V predajniach, nehovoriac o samotných autách, je však stále množstvo starých, menej bezpečných typov.

 • Obrázok Psíka či mačičku? Nad kúpou zvieratka nemusíte váhať

  Psíka či mačičku? Nad kúpou zvieratka nemusíte váhať

  Rozmýšľate o tom, či kúpiť svojmu dieťaťu zvieratko, trebárs pod stromček? Nerozmýšľajte zbytočne dlho. Dôvodov, prečo je dobré mať zvieratko v domácnosti, je veľa. Háčik to má iba jeden – nepočítajte s tým, že sa oň bude starať vaše dieťa.

 • Obrázok To je ozaj strašidelná tekvica! Vyrežte si parádu predo dvere

  To je ozaj strašidelná tekvica! Vyrežte si parádu predo dvere

  Halloweenský sviatok, ktorý sa vo svete oslavuje práve dnes, síce na Slovensku nie je veľmi rozšírený, ale urobiť deťom radosť vyrezávanou tekvicou vám určite odporúčame. Alebo ju už máte?

 • Obrázok Sú tu prázdniny a vy nemáte voľno. Kam s deťmi?

  Sú tu prázdniny a vy nemáte voľno. Kam s deťmi?

  Deti majú síce tento týždeň jesenné prázdniny, ale veľa rodičov si voľno kvôli práci vziať nemôže. Teraz už asi máte situáciu vyriešenú, ale ani sa nenazdáte a budú tu vianočné sviatky a s nimi ďalšie prázdniny.

 • Obrázok Bude z neho šampión? Alebo ako vychovať druhú Petru Vlhovú

  Bude z neho šampión? Alebo ako vychovať druhú Petru Vlhovú

  Chcete doma vychovať druhú Petru Vlhovú či ďalšieho Petra Sagana? Aj keď máte s dieťaťom tie najvyššie ambície, nemá zmysel drezúrovať ho od najútlejšieho veku, ani ho hneď špecializovať na vami vybraný šport.

 • Obrázok Jesenné prázdniny sú tu. Pár dobrých tipov, čo podniknúť s deťmi

  Jesenné prázdniny sú tu. Pár dobrých tipov, čo podniknúť s deťmi

  Ak máte možnosť stráviť aspoň časť jesenných prázdnin spolu s deťmi, vymyslite si zaujímavý program. Možností je neúrekom a nudiť sa určite nebudete.

 • Obrázok Chutne, zdravo, lacno. Tipy, ako ušetriť a zvýšiť kvalitu jedla

  Chutne, zdravo, lacno. Tipy, ako ušetriť a zvýšiť kvalitu jedla

  Zdravé, kvalitné, a ešte k tomu lacné. Základné potraviny, aj deťmi obľúbené lahôdky môžete mať byť v bio kvalite a za pár drobných. Dajú sa pripraviť doma, vcelku jednoducho a najmä s prehľadným zložením.

 • Obrázok Dá sa dnes cestovať s deťmi bez tabletu?

  Dá sa dnes cestovať s deťmi bez tabletu?

  Pre rodičov to býva nočná mora viac než pre ich ratolesti. Niektorí už len pri pomyslení na tých niekoľko hodín, ktoré majú stráviť zatvorení v úzkej kabínke auta so svojim deťmi, pociťujú žalúdočnú nervozitu.

 • Obrázok Euro k euru. 10 dobrých tipov, ako v domácnosti ušetriť

  Euro k euru. 10 dobrých tipov, ako v domácnosti ušetriť

  Keď sa trochu zamyslíte, kde všade vám utekajú peniaze, môžete mesačne ušetriť peknú sumičku. Varte z lacných surovín, nejedzte často v reštauráciách, nekupujte si zbytočné drobnosti a šetrite aj na energiách.

 • Obrázok Zlacnite si pranie. Postačí jedno euro

  Zlacnite si pranie. Postačí jedno euro

  Desať litrov pracieho gélu za jedno euro? Taký tovar zatiaľ neponúka v akcii žiaden obchodník, dá sa však veľmi jednoducho a rýchlo pripraviť doma. Výhodou je, že si ho môžete namiešať podľa vlastného vkusu.

 • Obrázok Jeseň patrí deťom. 4 tipy, ako si ju poriadne užiť

  Jeseň patrí deťom. 4 tipy, ako si ju poriadne užiť

  V lete sa decká bláznili na kúpalisku či pri mori, na jeseň im nemusí byť vôbec ľúto, že to skončilo. Aj táto časť roku ponúka jedinečné radovánky. Siahnite po tých tradičných.

 • Obrázok Pes nemôže slúžiť deťom ako hračka

  Pes nemôže slúžiť deťom ako hračka

  Na pohľad dokonalá rodinka – mama, otec, deti a pes. Áno, zvieratko do domácnosti určite patrí, kto sa však preňho rozhodne, musí ho brať ako člena rodiny, nie ako doplnok k správnemu imidžu či predmet, s ktorým sa deti zahrajú, keď rodičia nemajú čas. Nechávať dieťa samé so psom je podľa odborníkov nebezpečné. Pri správnom prístupe je však život so psíkom veľkým prínosom – pre deti aj ich rodičov.

 • Obrázok Žeravá jesenná zábava: upečte si v pahrebe zemiaky

  Žeravá jesenná zábava: upečte si v pahrebe zemiaky

  Vonku je ešte stále celkom pekne, drakov ste si už s deťmi pustili, aj pochodili celé široké okolie, tak čo ešte v prírode zaujímavého podniknúť? Opečte si v pahrebe zemiaky.

Ďalšie naše weby