- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
Takto to robím ja
-
Svetový úspech malej Slovenky. Roxanka vyhrala v Dubaji tanečnú súťaž, hovorí anglicky, španielsky a učí sa čínštinu
Na Vianoce bude mať sedem rokov a už dosiahla obrovský medzinárodný úspech. Roxanka Kuželová sa koncom novembra stala vo svojej kategórii majsterkou kontinentálnej Európy a Ázie v írskych tancoch, keď zvíťazila na súťaži v Dubaji. Pohyb má doslova v krvi. „Stále hopká, popri všetkom, čo robí,“ usmieva sa jej mama Martina.
-
Keď sa ešte posielali pohľadnice a stromčeky zdobili ovocím. Vianoce v minulom storočí približuje unikátna výstava
Vianoce, ako ich pamätajú už len tridsiatnici a starší. Časy, keď sa ešte posielali papierové pohľadnice, stromčeky sa zdobili orechmi či ovocím sú dnes už raritou a – predmetom muzeálnych výstav.
-
VIDEO samovraždy deviataka Romana je na internete. Je nebezpečné, varujú odborníci
„... Skoč!“ Do toho dievčenský smiech a koniec ten najhorší možný. Je strašné pozerať na utrpenie 15-ročného Romana, ktorý napokon skočil zo strechy školskej budovy, a ešte strašnejšie počuť, ako ho k tomu spolužiaci vyzývajú. Video obrovskej tragédie a ľudskej krutosti poskytol na zverejnenie otec nešťastného chlapca, no odborníci varujú, že jeho šírenie nie je dobrý krok.
-
Predstavte deťom ľudové tradície. Začínajú tajomné stridžie dni, skončia až pred Vianocami
Naši predkovia verili, že od Kataríny (25. novembra) až do Tomáša (v minulosti 21. decembra) sily zla prevládnu nad silami dobra. Aby sa vyhli nešťastiu, dodržiavali veľa zvykov, na ktoré sa pomaly zabúda a ktoré zväčša žijú už len v stvárnení folklórnych súborov. Predstavte ich deťom, aby tradície zostávali i naďalej v povedomí.
-
Bruce Lee v ženskom vydaní. Veronika patrí medzi najlepšie karatistky sveta, na tréningy dochádzala sto kilometrov
Hovoria jej aj Bruce Lee v ženskom vydaní. Nie nadarmo. Veronika Jalowiczorová patrí v slovenskom karate medzi najväčšie talenty, nedávno v tvrdej konkurencii zvíťazila v Svetovej lige mládeže v Mexiku, kde sa zúčastnilo 800 pretekárov zo 40 krajín sveta. „Má na to byť raz svetovou zápasníčkou aj medzi seniorkami, ak bude na sebe tvrdo pracovať ako doteraz,“ predurčujú jej tréneri.
-
Že opičia láska je nezdravá? Naopak, niet nič krajšieho. Pozrite si nasledujúce video, nemôžete nesúhlasiť
Že je opičia láska nezdravá? Nevedno, prečo sa prílišné lipnutie matky na dieťati takto nazýva, fakt ale je, že pravá opičia láska je nesmierne krásna a dojímavá. Pozrite si nasledujúce video a budete súhlasiť.
-
Spisovateľka Linda Liliková: „Vyčítajú mi, že dieťa hneď beriem na ruky. Aj ja sa však rada pritúlim...“
Keď je dospelému ťažko, nikto mu nevyčíta, že hľadá útechu u druhého, detská túžba pritúliť sa vždy, keď to malý človek potrebuje, však stále mnohým nie je veľmi po chuti. Stretáva sa s tým aj spisovateľka a učiteľka na základnej škole Linda Liliková, ktorá v tejto súvislosti napísala pekné zamyslenie.
-
Mladá Kežmarčanka fotí bábätká. Je to práca snov, ale bez trpezlivosti by to nešlo, vyznáva sa
Hovorí o nej ako o práci snov, ku ktorej ju priviedli jej vlastné deti. Fotografka Ľubka Čubanová sa špecializuje na fotenie novorodencov a detí vôbec. Z tohto odboru má mladá Kežmarčanka dokonca aj certifikát a niektoré svoje diela teraz venovala tamojšej pôrodnici.
-
Za aký čas môže človek získať nový návyk? Budete prekvapení, ako krátko to trvá
Zvyk je železná košeľa a vymaniť sa z pohodlnej rutiny je pre mnohých náročné, niekedy priam nemysliteľné. Keď sa však raz na to dáte, zistíte, že nie je to až také strašné. Najťažšie je začať.
-
Športu na Slovensku vládnu nekompetentní ľudia, hovorí niekdajší úspešný výškar, dnes tréner Robert Ruffíni
Ako 18-ročný získal striebornú medailu na ME juniorov v atletike a v tomto roku k bronzovému kovu z rovnakého podujatia doviedol svojho syna. Robert Ruffíni, niekdajší úspešný československý reprezentant v skoku do výšky, viacnásobný majster republiky a účastník letných Olympijských hier v Soule 1988 o tom, čo je v pozadí športových úspechov, prečo talent neexistuje, ale i o tom, prečo neraz poslal domov syna z tréningu.
-
Dušičky trošku inak. Sedem tipov, ako si uctiť blízkych úprimne a bez veľkých výdavkov
Ako si na Dušičky spomínate na svojich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami? Dva týždne pred sviatkom Dušičiek, sa obchody pretekajú v ponuke tovarov na výzdobu hrobov, faktom však je, že výsledkom sú tony plastového odpadu, ku ktorému sa najnovšie pridružuje aj elektroodpad. Čo tak si pripomenúť pamiatku zosnulých inak, dokonca tak, že sa ani nepohnete z domu? Tu je niekoľko tipov.
-
Užitočné gaštany. Vyrobte si z nich prášok na zdravšie zuby i kĺby
Väčšina ich zbiera len tak, pre radosť, pár kusov do vrecka ako symboly jesene. Oplatí sa ich však zbierať aj vo veľkom, sú užitočným pomocníkom v domácnosti. Ak náhodou premýšľate, čo s víkendom, nuž – na gaštany!
-
Haló, na niečo ste zabudli! Najčastejšie chyby v stravovaní našej mládeže
Niet sa čím chváliť: raňajky sú zbytočné, ovocie a zelenina na okraji záujmu, naopak, „in“ sú energetické nápoje a sladkosti. Také sú postoje dnešnej mládeže vo veku 11-15 rokov, ktoré vyplávajú z národnej správy o správaní školopovinných detí.
-
Osem zásad vreckového pre deti. Koľko dávať prvákom, koľko teenagerom a aké pravidlá určite dodržiavať?
„V stánku syn uvidel svietiace okuliare. Hrozný gýč, ktorý sa o chvíľu pokazí, pomyslela som si. Samozrejme ale, že svetielko na dieťa zabralo tak, ako chceli výrobcovia: syn si ich chcel za každú cenu kúpiť. Stáli 15 eur, čo sa mi naozaj zdali vyhodené peniaze, no nijako som ho nevedela presvedčiť,“ opisuje nedávnu príhodu z vinobrania Iveta, matka sedemročného chlapca.
-
Úchylka alebo „proste normálka“? Výpovede matiek, ktoré dojčili dvojročné a staršie deti
Stále sú skôr výnimkou, ale je ich čoraz viac. Ženy, ktoré svoje deti dojčili dlhšie než je v našej spoločnosti akousi nepísanou normou, sa podelili o svoje zážitky. Prečo tak robili, ako to vnímalo okolie a urobili by dnes niečo inak? Opýtali sme sa ich pri príležitosti Európskeho týždňa dojčenia.
-
V Česku sa rozhodli pre krok, ktorý sa firmám nebude páčiť, ochráni však rodičov i bábätká
To, o čom sa na Slovensku zatiaľ len márne roky hovorí, sa u našich susedov stáva skutočnosťou. Česká vláda minulý týždeň prijala významné opatrenie na podporu a ochranu dojčenia, ktoré sa týka obmedzenia propagácie umelej výživy v súlade s Kódexom marketingu náhrad materského mlieka, ktorý vydala Svetová zdravotnícka organizácia a UNICEF.
-
Šesť návykov šťastných ľudí, osvojte si ich!
Po horúcom aktívnom lete prináša jeseň priestor na stíšenie a oddych, sú však ľudia, ktorých postupné ochladzovanie vzduchu a skracovanie dní vyčerpávajú. Ako si pomôcť?
-
ROZHOVOR Alena Krčová: Radšej zlomiť rebro, ako nechať zomrieť
Takmer šesť rokov bola tvárou tiesňovej linky 155. Za tú dobu sa Alena Krčová snažila zvýšiť povedomie o náročnosti práce operátorov i záchranárov. „Volajúci sú často hysterickí, niekedy aj agresívni. Je to však normálna reakcia na nenormálnu situáciu, v akej sa ocitli, pokojných hovorov je menej. A operátor musí v takých podmienkach rýchlo zistiť všetky potrebné informácie a rozhodnúť, čo ďalej,“ vraví. V rozhovore apeluje na to, aby každý, i deti, dokázal poskytnúť prvú pomoc. „Veľa ľudí sa domnieva, že stačí len zavolať záchranku, ale nie je to tak,“ upozorňuje.
-
Policajná razia na alkohol u detí. Výsledky? Katastrofálne!
Každý štvrtý pod vplyvom alkoholu, najvyššia nameraná hodnota takmer 1,5 promile. Také sú výsledky policajnej razie na alkohol medzi mladistvými v Hlohovci spred niekoľkých dní. „Katastrofa,“ hodnotia stručne muži zákona.
-
Viete správne čítať etikety na obaloch potravín? Na čo sa zamerať a ako odlíšiť kvalitné výrobky
Čítate zloženie potravín, keď nakupujete? Obaly prinášajú dôležité informácie, žiaľ, veľmi často príliš malým písmom a neraz aj málo zrozumiteľným spôsobom. Na čo výrobcovia chcú, na to nás upozornia a naopak. Čítať zloženie výrobkov sa ale oplatí, aj keď ani tak nemá človek vždy istotu, že sa text na obale zhoduje s realitou vnútri.