Všetky články
-
Vyrobte si s deťmi netradičné kŕmidla pre vtáčikov. Hotové za pár minút a radosť preveľká!
Vtáčikovia potrebujú v chladnejšej časti roku našu pomoc, aby prežili. Deti sa potešia, ak si spolu vyrobíte netradičné kŕmidlo.
-
10 čísel, ktoré zaujmú každú tehotnú ženu. Kedy pocítim prvé pohyby a ako dlho potrvá môj pôrod?
Len päť percent žien porodí v stanovenom termíne. A kým dieťa vykukne na svet, musí žena zvládnuť priemerne 135 kontrakcií v prípade prvého pôrodu. Ak čaká druhé dieťa, bude to asi 68 maternicových sťahov. Aké sú ďalšie zaujímavé čísla o tehotenstve a pôrode?
-
Päť vecí, ktoré dospelému nikdy nepovieme a nemali by sme ani deťom
Aj keď sú deti malé a na nás odkázané, neznamená to, že musia robiť všetko, čo by sa nám práve v danej chvíli páčilo. Práve to, že sú menšie a slabšie, v nás vyvoláva pocit, že im treba prikazovať, čo robiť a oni by mali poslúchnuť. Nie je to však tak ani zďaleka.
-
Otec, čo je to sex? Opýtaj sa mamy!
Desaťročný Peter sa chcel od svojho otca dozvedieť, čo je to orgazmus. Ten sa zaskočený „chlapsky“ vynašiel - poslal ho za mamou. Peter však nepochodil ani u nej. Odbila ho s tým, že je na také veci ešte malý. Ale nie je. Podľa odborníkov s deťmi treba hovoriť o sexe ešte skôr, predškolskom veku.
-
Pripravte si spolu s deťmi zdravé lízanky či keksíky. Na trh prichádza slovenská kniha Domáce sladkosti
Nechcete deťom kupovať zdraviu škodlivé sladkosti z obchodu? Štyridsať receptov na domáce cukríky, lízanky, čokoládky, keksíky či nanuky s použitím zdravých surovín obsahuje nová kniha Domáce sladkosti, ktorá vychádza 25. novembra.
-
Dominanty slovenských miest žiaria na purpurovo. Nedonosené deti majú sviatok
Skoro o tretinu narástol za posledných pätnásť rokov na Slovensku počet predčasne narodených detí. Každý rok príde na svet okolo 55-tisíc detí, z toho každé jedenáste predčasne, teda medzi 24. až 36. týždňom tehotenstva. V sobotu 17. novembra je Svetový deň predčasne narodených detí, oslavuje sa aj u nás.
-
Najlepšia základná škola je v Košiciach, najlepšie gymnázium v Bratislave
Rebríček najlepších škôl, ktoré na základe študijných výsledkov žiakov zostavuje inštitút pre ekonomické a sociálne reformy INEKO vedie základná škola na Krosnianskej ulici v Košiciach a Gymnázium pre mimoriadne nadané deti na Teplickej ulici v Bratislave.
-
Anketa: Čo vedia slovenskí a českí študenti o 17. novembri? Že sa štrngalo kľúčami
17. november 1989 je pre nich história, o ktorej vedia málo. Nepreberajú to v dejepise, takže väčšina študentov skončí pri tom, že je to voľný deň bez toho, aby sa pýtali ako a prečo. ahojmama.sk oslovila študentov v Čechách a na Slovensku, čo vedia o Nežnej revolúcii.
-
Šesťročná Ela sa narodila s Downovým syndrómom. „Má bunku lásky navyše,“ hovorí jej mama
Keď sa malá Ela narodila, jej rodičia sa tešili, že na svet prišlo dievčatko. Podľa lekárov to mal byť chlapec. Testy v tehotenstve Downov syndróm neodhalili. „Keď nám ju potom priniesli a držali sme ju v náručí, vedeli sme, že je naša, nech je akákoľvek, a že ju budeme ľúbiť," povedala Elina mamička Eva Šarkozyová z Trnavy.
-
Nakuknite do drogového brloha, špeciálny vlak ukazuje skutočný svet závislostí
Drogy už dávno nie sú len záležitosťou ľudí na kraji spoločnosti, bežne kolujú aj medzi školákmi. Vo štvrtok napríklad našli policajti 15-ročnej študentke v Humennom tri plastové dózy so sušenou rastlinou a sklenené bongo. Odhalil ju policajný pes, cvičený na rozpoznávanie drog.
-
Vo vynovených priestoroch na Kramároch chutí detským pacientom viac jesť
Nové jedálne a herne môžu využívať malí pacienti na bratislavských Kramároch. Rekonštruované priestory vyzdobili šikovné mladé výtvarníčky z časopisu Bublina.
-
Detské oslavy už nie sú tým, čím bývali. Hitom sú párty
Staré dobré oslavy, keď sa kamaráti hrali u niekoho na návšteve doma a sami si vymysleli, ako sa zabavia, sú dnes zrejme naozaj staré, v móde sú detské párty. A to nielen narodeninové.
-
15 skvelých tipov, ako ušetriť na energiách a nákupoch. Fungujú zaručene!
Tak, ako ľahko možno peniaze minúť prakticky na každom kroku, rovnako ich možno aj ušetriť. Treba len premýšľať a viac, než na ponuku trhu, dať na vlastný rozum. Oplatí sa tiež poznať, ako funguje technika, ktorá nás obklopuje. Znalosti o tom, v akom stave má byť váš radiátor či bojler na vodu, vám môžu ušetriť desiatky eur.
-
Aké majú žiaci vedomosti? Mohli sa otestovať on-line
Viac ako 28 500 žiakov z 550 základných a stredných škôl sa zúčastnilo na elektronickom testovaní svojich vedomostí z matematiky, slovenského jazyka a literatúry, anglického jazyka a čitateľskej, matematickej i finančnej gramotnosti.
-
Prvé dieťa rodíme v necelých 28 rokoch, 4 z 10 detí prídu na svet mimo manželstva
Slovenské ženy povedia svojmu partnerovi áno v 29 rokoch, muži sa postavia pred oltár v 31,5 rokoch. Prvé dieťa sa našim ženám rodí v necelých 28 rokoch.
-
Ako ovplyvní človeka odlúčenie od rodičov v detstve
Prečo je pre malé dieťa dôležitá blízkosť rodiča? Násilné odlúčenie od neho môže mať traumatické dôsledky ešte aj v dospelosti. Aké, môžete sa dozvedieť na besede s uznávanými expertami.
-
Pripraviť sa, pozor, štart! Ako opäť rozhýbať naše deti
Deti sa málo hýbu, čoraz viac ich má nadváhu a radšej si s kamarátmi četuje, než by si s nimi zahralo futbal. Nie je to o tom, že by boli od prírody lenivé – sú výsledkom toho, k čomu ich vedú rodičia.
-
Nechajte deti zaočkovať, vyzývajú lekári
Po tom, čo pribúda nezaočkovaných detí, sa opäť vracajú choroby, o ktorých sme si mysleli, že sú už dávno prekonané. Tetanus, čierny kašeľ, nedávno tu bola epidémia osýpok. Lekári vyzývajú rodičov, aby svoje deti dávali očkovať a svoje pochybnosti konzultovali priamo s nimi. Neočkovanie môže mať podľa nich niekedy nezvratné dôsledky.
-
„Monitorovanie dieťaťa niekedy vedie k zbytočným cisárskym rezom,“ varuje lekár Erik Dosedla
Kardiotokografia počas pôrodu odhalí nedostatok kyslíka u ešte nenarodeného dieťatka a môže mu zachrániť zdravie či dokonca život. Lekár však musí údaje získané z takzvaného monitoru správne vyhodnotiť, aby nedochádzalo napríklad k zbytočným cisárskym rezom.
-
Čo deti od rodičov naozaj potrebujú? Robte týchto 6 vecí a budú oveľa šťastnejšie
Dnešné deti sú často nespokojné, frustrované. Čo môžeme urobiť, aby sa mali lepšie? Zosadiť ich z piedestálu, určiť jasné hranice, ale pritom rešpektovať ich osobnosť, milovať svojho partnera. A ešte oveľa viac.