- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
Všetky články
-
6 dobrých rád, ako pri deťoch nevyhorieť. Užite si ten vzácny čas
Mať dieťa je krásne, ale pod náporom rodičovských, pracovných a domácich povinností sa tá radosť ľahko stratí. „Stalo sa to aj mne. Mám dve deti vo veku dvoch a piatich rokov a namiesto toho, aby som sa z nich tešila, stále som len bola unavená a nervózna,“ popisuje Marcela.
-
VIDEO: Pre sneženie meškali žiaci v hlavnom meste do školy. Čo na to učitelia?
Kým na vidieku sa zo snehu tešia, čím väčšie mesto, tým väčší problém. Bratislavské deti musia s takmer každou nádielkou riešiť aj neskorší príchod do školy. Ako sa s meškaním žiakov vyrovnávajú školy v hlavnom meste, pozrite si vo videu TV Pravda
-
Výborný nápad! Prešovská univerzita zriadila Detské centrum pre deti študentov a zamestnancov
Prešovská univerzita sa rozhodla, že pomôže študentom a zamestnancom, aby lepšie zladili svoje štúdijné či pracovné povinnosti s rodinou. Zriadila Detské centrum Unipáčik.
-
Ako ľahko a úspešne dojčiť, povedia odborníčky na stretnutí
Máte problém alebo akékoľvek nejasnosti okolo dojčenia či nosenia detí? Ako dojčiť dve deti? Pre všetky súčasné i budúce mamičky v okolí Vysokých Tatier je tu príležitosť prekonzultovať si všetko s odborníkmi.
-
Pôrodnice sa menia, no oddelenia šestonedelia nerešpektujú ženy, odhalil prieskum slovenských nemocníc
Slovenské pôrodnice sú zastaralé, no ešte horšie sú na tom oddelenia šestonedelia. Matky tam dostávajú dávno prekonané a nesprávne rady o tom, ako pristupovať k dieťaťu. Kým pôrodnice sa snažia svoje praktiky vylepšovať a modernizovať, oddelenia šestonedelia často zotrvávajú v rutine, ktorej výsledkom sú uplakané bábätká a vystresované matky.
-
VIDEO: Cudzí jazyk sa najlepšie učia malé deti, hovorí svetoznáma lingvistka Helen Doron pre ahojmama.sk
Viete, že cudzí jazyk sa dá najlepšie naučiť do siedmeho roku života dieťaťa? O tom, prečo je dobré, ak s cudzou rečou prichádzajú do kontaktu už maličké deti, rozpráva v rozhovore TV Pravda pre ahojmama.sk lingvistka a zakladateľka siete jazykových škôl Helen Doron.
-
Prečítaj knihu, napíš o nej a vyhraj notebook. Zapojiť sa do súťaže môžu škôlkári i gymnazisti
Priviesť deti k tomu, aby radi a veľa čítali, by mala aktuálna súťaž Vráťme knihy do škôl, ktorú organizuje občianske združenie Učenie s úsmevom. Zapojiť sa do nej môžu už deti v škôlkach. Cenou sú notebooky, čítačky kníh alebo nákupné poukážky.
-
Vypotiť sa, na nohy a ruky zábal? Pediatri hovoria nie. 8 rád, ako bojovať s horúčkou u detí
Zvýšenej teploty či dokonca horúčky sa netreba báť, je to naopak známka toho, že organizmus sa snaží s chorobou bojovať. Rodičov obvykle horúčka u dieťaťa vydesí, ale zo všetkého najdôležitejšie je zachovať pokoj.
-
Neľútostná tradícia v Nepále. Žena nesmela opustiť menštruačnú chatrč, udusila sa aj s deťmi
Nepálska žena a jej dvaja synovia zomreli v chatrči, kde musela prečkať menštruáciu. Trojica sa zrejme nadýchala dymu z ohňa, ktorý si založili, aby sa ohriali.
-
Podtatranské múzeum v Poprade pripravilo výstavu starožitných hračiek, niektoré sú až z Japonska
Zberateľskú výstavu Čaro detstva, ktorá sa koná v Podtatranskom múzeu v Poprade, môžu záujemci navštíviť až do konca septembra tohto roku. Podujatie je určené širokej verejnosti, školským kolektívom a rodinám s deťmi.
-
Milujem moslima. No a čo?
Je islam hrozbou pre našu kultúru? Postoje Slovákov voči moslimom sú zväčša odmietavé – od opatrnosti až po otvorenú nevraživosť. Podľa prieskumov by len štvrtine opýtaných neprekážala láska s moslimom. Obavy pramenia prevažne z obáv z neznámeho. Je sa však naozaj čoho báť? Ako vyzerá život s moslimom, sme sa opýtali Sloveniek, ktoré sú s nimi vo vzťahu. Ako vyplýva z ich príbehov, rozdielnosť kultúr poprieť nemožno, tá však pri láske a tolerancii nepredstavuje problém, naopak, môže byť obohatením.
-
Deti ilustrovali knihu o svojich hrách
Nitra podrobne zmapovala detské hry, typické pre svoj región. Vydala o nich publikáciu, ktorá sa volá Enci, benci, na kamenci...
-
Toto video vás pobaví: Štyri deťúrence sa objímajú, vyzerajú pri tom ako malí politici
Vrelé kamarátstva môžu vznikať už v ranom veku, okolo jedného roka.
-
Ani čajíky, ani džúsiky. Najlepšia je obyčajná voda.
Najlepší nápoj pre deti? Čistá voda. Ide jednoznačne o najzdravšie, najlacnejšie a najekologickejšie pite. Mnohí rodičia však majú pocit, že to, čo je zadarmo, je nedostatočné a ak dieťaťu nekúpia džús alebo aspoň detskú vodu z plastovej fľaše, neráta sa im deň. Voda z vodovodu je však naozaj najvhodnejšia.
-
Zasmejte sa na veselých hláškach z ordinácie pediatra
Detská lekárka Monika Antošová zozbierala hlášky, ktoré zazneli v jej ordinácii, a publikovala ich vo svojej knihe Sprievodca detskými chorobami. Sú naozaj podarené!
-
Večery géniov na Liptove približujú život slávneho rodáka, Einsteinovho učiteľa i jeho žiaka
Viete, že jedným z učiteľov Alberta Einsteina bol Slovák? Aurela Stodolu a jeho slávneho žiaka si jeho rodáci v Liptovskom Mikuláši teraz pripomínajú každú stredu špeciálnym predstavením v múzeu. Pozývajú naň aj všetkých dovolenkárov, ktorých privezie bezplatný autobus.
-
Výťažok z Plesu v opere umožní spoločné vzdelávanie postihnutých a zdravých detí
Peniaze získané z Plesu v opere, ktorý sa koná dnes 12. januára, pomôže hendikepovaným deťom, aby sa nemuseli vzdelávať oddelene od svojich zdravých rovesníkov, ale spolu s nimi.
-
Spoločné spanie pomáha deťom k samostatnosti. Aj tým desaťročným
Mami, poď so mnou zaspávať... Počúvate to doma od svojho osem- či desaťročného dieťaťa? Nemusíte sa znepokojovať. Spoločné zaspávanie aj spanie s deťmi v školskom veku je úplne normálne, akurát je to naša spoločnosť, kto z toho robí problém.
-
Paráda, takto sa slovenské deti bavia na snehu!
Konečne si deti môžu užiť zimných radovánok do sýtosti. Čím viac snehu napadne, tým lepšie.
-
Nerobte všetko za deti. Dovoľte im, nech sa o seba postarajú samé
Mamička sedemročného Adamka mu vonku zapína bundu, hoci by to mohol zvládnuť aj sám. Jeho sestre, deväťročnej Hane, nosí do školy tašku, pretože je vraj ťažká. Nastala éra príliš ochraňujúcich rodičov.