- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
Všetky články
-
KVÍZ Svetové rekordy a iné neuveriteľné výkony. Ako najrýchlejšie zabehol človek 100 metrov, koľko kíl zdvihol nad hlavu, za koľko sekúnd dal tri góly za sebou?
Dnešný kvíz je zrejme viac o tipovaní ako o vedomostiach, ale prečo neskúsiť šťastie? Za aký čas zabehol 100 metrov najrýchlejší človek planéty, aký bol doposiaľ najdlhší tenisový zápas v histórii či aký najrýchlejší hetrik v hokejovom zápase? Tipnite si! Alebo to možno viete?
-
Recept na víkend: Obľúbená treska. Pravá rybacia, ale aj vegetariánska verzia
Treska, obľúbený šalát, ktorý si môžete pripraviť aj doma. Chutí takmer ako tá z obchodu a pripraviť si ju môžete, aj keď nie ste práve milovníkom rýb. Ponúkame vám dve verzie – rybaciu a vegetariánsku.
-
Matka nechala v noci doma samé 1,5-ročné dieťa, zasahovať museli policajti
Hlohovskí policajti zachraňovali plačúce dieťa v byte v jednej z obcí v okrese Hlohovec. Počas nočnej služby preverovali oznámenie, podľa ktorého znel z bytu už dlhší čas neutíchajúci detský plač, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave.
-
Oplatí sa dojčiť dieťa aj po šiestom mesiaci?
Pol roka je minimum, ktoré odporúčajú svetoví odborníci, lekári aj väčšina rodičovských informačných brožúr. Prvých šesť mesiacov by malo byť bábätko dojčené, prostredníctvom materského mlieka dostáva všetky živiny, potrebné na jeho rast, imunitu a optimálny vývoj. A čo potom?
-
Motýle, aké ste ešte nevideli! Jedinečná výstava ponúka aj špeciálne detské atrakcie
Viac než len výstava o motýľoch. V Tihányiovskom kaštieli Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici vystavia veľkolepé dielo profesora Adalberta Seitza s názvom Veľké motýle sveta. Bude to po prvýkrát v plnom rozsahu vo všetkých troch jazykových verziách.
-
Ako upokojiť dieťa. Zabudnite na „neplač, nič sa nestalo“, TIETO vety sú oveľa účinnejšie
Detský plač alebo krik patria medzi faktory, ktoré dospelých vo vzťahu k deťom najviac stresujú. A hoci sa rodičia snažia v takých situáciách ako prvé dieťa upokojiť, veľmi často to robia (hoci v dobrej vôli) neúčinným spôsobom, ktorý ich vyčerpáva a deťom nepomáha.
-
Pohoda ako z reklamy. Boris Valábik sa podelil o krásnu snímku s dcérkou a psíkom
Niet nad takéto chvíľky pohody. V teple domova, pod dekou, s dobrou knižkou, pritúleným dieťaťom a psom, možno lepšie stráviť januárový večer?
-
FOMO Epidémia: Ako udržať vašich teenagerov mimo pascí sociálnych sietí?
Strávili sme príjemný víkend na chate v lese – samota, príroda, žiaden televízor. Mobily sme používali akurát tak na fotenie. Po návrate však dcéra prvé čo, šla na sociálne siete. Skontrolovať, čo všetko sa za tých desať dní našej dovolenky stalo. A samozrejme, teraz tam trávi celé hodiny.
-
Prečo sú beta-glukány pre naše telo tak dôležité?
Dbať na pravidelnú podporu našej imunity a ochranu pred respiračnými ochoreniami či vírusmi akéhokoľvek druhu nebolo nikdy dôležitejšie, ako v tomto období. O svoje zdravie by sme sa však mali starať počas celého roka, nielen v hodine dvanástej. Pomôcť nám v tom vedia beta-glukány. Ich priaznivé účinky sú v niektorých krajinách známe už desaťročia, avšak len málokto vie, prečo sú pre náš organizmus viac než potrebné.
-
Mandle – skvelé na nervy i na mozog. Ako ich najlepšie pripraviť? Vyskúšajte tento RECEPT
Ľudia ich považujú za orechy, ale mandle sú v skutočnosti semenom mandľovníka, ktoré je ukryté v tvrdom jadre. A okrem nezameniteľnej chuti majú aj množstvo prínosov pre naše zdravie.
-
Katarína pomáha ako dobrovoľníčka deťom z detského domova: „Každý jeden malý človiečik má unikátnu charizmu“
Ľuďom pomáha každý každučký deň v práci, a rovnako aj vo svojom voľnom čase. Vedúca sestra urgentného príjmu vo Zvolene Katarína Liptáková sa rozhodla ako dobrovoľníčka tráviť čas s deťmi z detského domova. „Každý jeden malý človiečik má svoju unikátnu osobnosť a charizmu,“ hovorí.
-
KVÍZ Pre deti aj rodičov. Ako dobre poznáte dvojice z dnešných rozprávok?
Maťko a Kubko, Danka a Janka, Kremienok a Chocholúšik, tí sú všeobecne známi. Vyznáte sa aj v dvojiciach z filmov a rozprávok, ktoré sledujú mladí dnes? Otestujte sa!
-
Aj Vaše dieťa je často choré? Najlepší spôsob ako posilniť imunitu detí odhalený
Zdravie detí je jednoznačne prioritou každého rodiča, a posilnenie imunitného systému hrá kľúčovú úlohu v boji proti rôznym ochoreniam. Pripravili sme pre vás praktické rady, ktoré môžu rodičom pomôcť zlepšiť imunitu detí, a udržať ich tak v skvelej kondícii.
-
Ako vychovať deti do dnešného sveta: Nebojte sa povedať „nie“, neriešte za nich problémy, zapájajte ich do domácich prác
Rodič je rodič, nie kamarát dieťaťa. Je tu na to, aby dokázal povedať „nie“, keď treba, aj aby niekedy rozhodol za dieťa, čo je preňho správne. Detská psychologička Lýdia Potengová zo Spišského Podhradia sa podelila o stručný manuál pre rodičov, v ktorom zdôrazňuje, že deťom netreba vo všetkom ustupovať ani za nich riešiť ich problémy.
-
Radosť i bolesť súčasne. Zranený Alexis Pinturault sa už lieči doma, takto spoločne odpočívajú s týždňovou dcérkou
Krásny i bolestný bol začiatok tohto roka pre Francúza Alexisa Pinturaulta. Šiesteho januára jeho manželka porodila prvé dieťa, dcérku Olympe a ani nie o týždeň na to sa slávny lyžiar zranil na pretekoch super G vo Wengene. Všetko zlé je na niečo dobré, tak má teraz aspoň čas užiť si prvé dni a týždne svojho dieťaťa.
-
Tip na výlet: Najkrajší výhľad na Levoču je z Mariánskej hory
Pútnické miesto s dlhoročnou tradíciou, ku ktorému prvý júlový víkend každoročne putujú tisícky veriacich z celého Slovenska má svoje čaro aj počas zvyšku roka. Dokonca väčšie. Vyjsť si na kopec nad Levoču, z ktorého je prekrásny výhľad na mesto, a kde môžete v tichu bez davov ľudí oddychovať i popremýšľať nad všetkým, čo máte práve v hlave, prospeje telu aj duši. Náš dnešný tip na výlet: Mariánska hora v Levoči.
-
Ohavné! Muž sexuálne zneužíval deti, ešte ich aj nakazil pohlavnou chorobou
Muž z okresu Sobrance na východe Slovenska mal zneužívať maloleté deti a nakaziť ich pohlavnou chorobou. Polícia ho obvinila zo zločinu sexuálneho zneužívania, prečinu ohrozovania pohlavnou chorobou a zločinu sexuálneho násilia v štádiu pokusu.
-
„Maminka hneď príde.“ Prečo to nehovoriť dieťaťu a čo radšej namiesto toho?
Je to často prvé, čo nám napadne, keď sa dieťa úzkostlivo obzerá po mame. „Neboj, maminka hneď príde,“ by sme však mali použiť naozaj len vtedy, ak odbehla len do vedľajšej miestnosti alebo pre čosi k susede. Prečo takto neutešovať dieťa, ak sa matka vzdiali na dlhšie?
-
Úplne obyčajne a predsa neobyčajne. Takto sa vedia tešiť len deti, pozrite si roztomilé video
„Júúj, kedy už príde? Už tu bude? Už je tu?“ Nie nadarmo sa hovorí: „Si nedočkavý ako dieťa.“ Spontánne tešenie sa na niečo alebo z niečoho patrí medzi najkrajšie emócie a nasledujúce video je práve o nich.
-
Musí toto naozaj už vedieť? 10 vecí, ktorým malé deti netreba učiť, dospejú k nim aj samé
Dieťa sa rodí bezbranné a je toho veľa, čo sa musí naučiť. Nie je to ale často nič z toho, čo si mnohí rodičia kladú ako výchovnú úlohu. Paradoxne, mnoho zo zručností, ktoré sa dospelí snažia dieťa za každú cenu a čo najskôr učiť, idú v skutočnosti proti tomu, čo je deťom prirodzené a prospešné.