- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
Všetky články
-
Tip na výlet Na Hrebienku otvorili nový Tatranský ľadový dóm, komu je venovaný tento rok?
Bude tomu 30 rokov, čo pápež Ján Pavol II. navštívil Vysoké Tatry a práve tejto jeho návšteve je venovaný tohtoročný Tatranský ľadový dóm, ktorý slávnostne otvorili 15. novembra.
-
V purpurovom Big Ben, Eiffelova veža i opera v Sydney. Svet i Slovensko slávi deň predčasne narodených detí
Sedemnásty november nie je len Dňom študentstva a Dňom Nežnej revolúcie, je to aj deň, kedy majú sviatok predčasne narodené deti.
-
Cesnakový likér, počuli ste už o ňom?
Nebudete ho asi robiť kvôli vynikajúcej chuti, v tomto chladom období však môže byť skvelým pomocníkom pri podpore imunity. Likér, ktorý neobsahuje alkohol, a ktorý môžu piť i deti. Nech sa páči, vyskúšajte!
-
„Aspoň pohár mlieka denne!“ Mali naše babičky pravdu?
Naše staré mamy nedali na mlieko dopustiť. Dlhé roky sa propagovalo ako základ zdravej výživy, pre dnešných rodičov bolo doslova „povinné“, už či im chutilo alebo nie. Dnes je situácia iná, ľudia si môžu slobodne zvoliť, či a aké mlieko chcú konzumovať a dávať svojim deťom.
-
„Svoj osud si človek nevyberá, za vlastné dieťa sa ale oplatí ísť aj hlavou proti múru,“ vraví Denisa, matka ťažko chorej Lilienky
Bolo to rizikové tehotenstvo, ale Lilien sa napokon narodila vcelku normálne, v 38. týždni. Už po pár dňoch si však rodičia všimli, že dievčatko sa prestáva usmievať, často plače, je nervózne a čudne rozhadzuje rukami.
-
Rodičia, pozor na toto ovocné pyré! Určite ho deťom nedávajte, kontrola odhalila škodlivé látky
Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje na nebezpečné ovocné kapsičky českého výrobcu určené pre deti do troch rokov. Ak ich máte doma, určite ich deťom nedávajte!
-
„Kedy bude svadba? A prečo to dieťa takto rozmaznávaš?“ Psychologička radí, ako reagovať na nepríjemné otázky okolia. Štyri najčastejšie situácie a vhodné odpovede
„Už by ste sa mohli zobrať. Kedy bude bábätko? Zdá sa mi, že to dieťa príliš rozmaznávaš...“ Tiež poznáte takéto poznámky od blízkych, na ktoré neviete slušne dať najavo, že sú vám nepríjemné?
-
O novorodencov, najmä predčasne narodených, by malo byť kvalitnejšie postarané, lekári si osvojovali nové techniky, v Európe bežné
V Európe sú tieto techniky bežné, dobrou správou je, že sa im priúčajú aj naši zdravotníci. Ide o bazálnu stimuláciu podľa prof. Dr. Fröhlicha, ktorú si nedávno osvojovali v žilinskej nemocnici.
-
Päť pravidiel pokojného rodiča, osvojte si ich!
Hlavne zostať v pokoji a riešenie sa samé ukáže, platí pri každom probléme, i tom rodičovskom. Zostať v pokoji však nie je vždy jednoduché, najmä keď máte ešte množstvo svojich povinností a stresov a deti vám pridávajú ďalšie. Čo môže pomôcť?
-
Milióny lajkov a desaťtisíce gratulácií, toto vyvolal Ronaldo touto fotografiou so svojou dcérou za pár hodín
Vyše šesť miliónov lajkov a viac než 52-tisíc gratulácií, to všetko za šesť hodín od chvíle, čo slávny futbalista Cristiano Ronaldo zverejnil na sociálnej sieti fotografiu so svojou sedemročnou dcérou Alanou Martinou.
-
Hrdý dvojnásobný otec Tomáš Bezdeda sa pochválil synom. To kedy tak narástol?
Len nedávno sa ženil a verejnosti ohlásil, že bude otcom, prešlo poldruha roka a Tomáš Bezdeda sa už prechádza ulicami ako hrdý dvojnásobný otec. Naposledy zverejnil fotografiu so starším synom Jakubkom.
-
Naše deti stále hľadia do mobilu. Ich očiam vo vývoji hrozí rozvoj tejto očnej chyby, a ak ju získajú, môžu to ich potomkovia zdediť
Pre zdravý zrak by mali deti veľa času tráviť vonku, na čerstvom vzduchu, na jesennom a zimnom slnku a čo najviac hľadieť do diaľky. Samozrejme, ideálne je, ak je to niekde v prírode, v parku, kde dve-tri hodiny vyvíjajú nejaké aktivity. Vieme, aký životný štýl vedieme. Čo hrozí očiam našich detí?
-
Nič si ešte nepamätá, musí si zvykať... Päť najväčších omylov dospelých o bábätkách
Všetci sme boli bábätkami, a predsa sme pri nich často bezradní. O „výchove“ bábätiek sa totiž v priebehu posledných desaťročí rozmohlo množstvo mýtov, ktorým mnohí uverili a posúvajú ich ako „múdre rady“ babičiek ďalej. Neraz však ide o omyly, ktoré v deťoch zanechávajú dlhodobé negatívne stopy.
-
Vianočný Rokfort, Najkrajšie rozprávky aj Snehové dievča. 4 tipy na detské knihy
Ktosi raz povedal: „Knihy treba dať všetkým, najlepšie deťom. ...cieľ rozprávkarov spočíva v tom, aby vychovali v dieťati ľudskosť, tú zvláštnu schopnosť človeka trápiť sa pre cudzie nešťastie, tešiť sa z radosti iných, prežívať cudzí osud ako svoj.“
-
Svojsky, ale deti boli nadšené. TAKTO sa škola rozhodla motivovať svojich žiakov k čítaniu
Táto škola sa ani netají, že vyučuje netradične, a rovnako netradične pristúpila aj k oslavám nedávneho Medzinárodného dňa knižníc. Vzbudiť v žiakoch záujem o literatúru sa rozhodli vskutku prekvapujúco.
-
KVÍZ Čo sa stalo v tento deň? Otestujte sa, či dobre poznáte historické míľniky a viete priradiť k dátumu správnu udalosť
Dnešný kvíz je o histórii, ale nie ťažký. Pripomenieme si najvýznamnejšie udalosti svetovej i našej histórie. Otestujte sa, či viete priradiť udalosť k príslušnému dátumu. Dobrú zábavu naprieč storočiami prajeme!
-
Ako od starej mamy. Kváskový chlieb, jednoduchý, poctivý a chutný, ako za starých čias
Už dlho platí, že nie je chlieb ako chlieb. Niektorý ani neviete, že jete, iný sa drobí, prípadne je akejsi fádnej chuti. Ak sa vám cnie za starým dobrým poctivým chlebom, je tu pre vás tento recept na niekdajší chlieb starých mám.
-
Chyba nie je nepriateľ, netrestajme za ňu seba ani deti
„Som dôležitá, som sympatická,“ napísala svojho času na nástenku učiteľka Denisa Machoňová Tichá v českom meste Tábor. Nemyslela tým, seba, ale „Chybu“ a chcela tým zmeniť prístup detí k chybám.
-
Tip na výlet Devín ako hranica železnej opony. Komentované prehliadky priblížia život pod hradom, keď tam bola pohraničná stráž a ostnaté drôty
Má bohatú históriu – dávnu i novodobú. Devín ležiaci na sútoku riek Dunaja a Moravy, obývaný už v praveku, sa v 19. storočí stal symbolom našej národnej identity, počas komunistickej diktatúry bol zas bránou k slobode za železnou oponou.
-
Cmúľa si bábätko pršteky? Kedy je to normálne a kedy už zlozvyk, od ktorého ho treba odnaučiť?
„To by nemalo robiť. Musí sa to odnaučiť!“ Aj vy počúvate, prípadne ste počúvali takéto vety, často dopĺňané radami, že dieťaťu treba dať cumlík, prípadne namáčať pršteky do pepru, aby s tým prestalo?