Ako mať z víťazstva naozaj radosť? Malí hendikepovaní pretekári na tomto videu nás učia fair play
Pozrite si preteky hendikepovaných detí a ich zmysel pre fair play. Viete si predstaviť také niečo na olympiáde? Asi sotva. Svet by si však takýchto víťazov určite zapamätal prinajmenšom rovnako ako svetových rekordérov.
Hendikepy - ďalšie články
-
„Svoj osud si človek nevyberá, za vlastné dieťa sa ale oplatí ísť aj hlavou proti múru,“ vraví Denisa, matka ťažko chorej Lilienky
Bolo to rizikové tehotenstvo, ale Lilien sa napokon narodila vcelku normálne, v 38. týždni. Už po pár dňoch si však rodičia všimli, že dievčatko sa prestáva usmievať, často plače, je nervózne a čudne rozhadzuje rukami.
-
V meste vznikla netradičná škôlka, rodičia sa tešia
Uľahčuje život rodičom i deťom samotným. V Handlovej funguje od septembra nová škôlka, na ktorú by ocenilo veľa rodičov.
-
Ťažký údel Natálie a jej postihnutej dcérky. Na rehabilitáciu nemajú peniaze, vďačné sú aspoň za polohovateľnú posteľ, ktorú vyradila nemocnica
Bolo to úplne bezproblémové tehotenstvo, kým Natália v 30. týždni nedostala eklamptický záchvat. Šťastie v nešťastí bolo, že sa jej to stalo v nemocnici, v dosahu lekárov, ktorí okamžitým cisárskym rezom ju aj jej dcérku zachránili. Žiaľ, s doživotnou pečaťou na zdraví dievčatka.
-
Matka autistu: Bola to cesta plná sĺz, dlho som nevedela prijať synovu diagnózu
Oproti rovesníkom je trocha zavalitejší a všímavejší. „Tréner mešká dve minúty... Prečo má teta čiapku? Bude asi pršať...“ Pôsobí dojmom zvedavého a trocha urozprávaného dieťaťa, ktoré všetko zaujíma. Kto ho pozná iba zbežne, vôbec by nepovedal, že tento 12-ročný chlapec je autista.
-
Boj s osudom i úradmi, rodiny s postihnutými deťmi to majú veľmi ťažké. V núdzi bola aj Zuzana, ktorá s dcérou v náručí zomrela po zrážke s vlakom
Zlá finančná situácia, psychické vyčerpanie, bezútešnosť náročných dní... Čo bolo poslednou kvapkou, ktorá dohnala cez víkend zúfalú matku Zuzanu, aby sa s postihnutou dcérou Patríciou (8) v náručí postavila na Liptove pred idúci vlak, sa už zrejme nedozvieme. Starostlivosť o postihnuté dieťa je však pre rodiny nesmierne náročná.
-
Stará sa o postihnutého syna i o adoptované bábätko: „Nebolo mi vždy ľahko, ale komu by pomohlo, keby som si začala zúfať?“ hovorí sympatická Rómka
Lucia. Na pohľad krehké žieňa, osud sa s ňou však nemaznal. Stará sa o postihnutého syna, ktorý nechodí ani nerozpráva, a ku ktorému si teraz s manželom adoptovali bábätko. Sama pritom trpí chorobou krvi, je odkázaná na lieky, ale nesťažuje si. Berie, čo život prináša – raz radostnejšie, raz ťažšie chvíle, no vždy najlepšie ako vie.
-
VIDEO Aj bez rúk sa dá postarať o bábätko. Táto matka to zvládla priam neuveriteľne
Ľavú ruku nemá vôbec, z pravej len malý kýpeť. A hoci svoje dieťa nikdy nezovrie v náručí, nebráni jej to v starostlivosti oň od jeho prvých dní. Tak, ako táto hendikepovaná žena dokáže nohami umývať riad, dokáže aj prebaliť svoje dieťa a pomaznať sa s ním. Pozrite si milé VIDEO.
-
Recepty
Krémová kakaovo-jablková torta
-
SPRÁVY
Koniec sveta alebo len reči? Tri scenáre, ako Rusko (ne)použije jadrový arzenál
-
CESTOVANIE
10 najväčších nemocníc Európy: 4. je v Prahe, 9. v Plzni, ale číslo jeden vás prekvapí
-
ZDRAVIE
Strašiak kolonoskopia má dve fázy
-
ŽENA
Najväčšie klamstvá v spálni. Klamete si s partnerom aj vy?