Že nemocničné jedlo nemôže vyzerať parádne? Pozrite, ako sa s ním hrá kuchárka z Bratislavy

Gabriela Bachárová, 15. júna 2022 o 04:10

Nemocničnú stravu máme zväčša spojenú s nevábnym vzhľadom a mdlou, nedobrou chuťou. Mnohí pacienti sa domov vracajú vychudnutí, pretože nedokážu zjesť viac ako pár súst, a tešia sa na poctivé domáce jedlá. Nie v každom zdravotníckom zariadení však stravu považujú za to posledné, čo by malo pacientov zaujímať.

Špeciálne diéty pre pacientov Národného ústavu detských chorôb v Bratislave pripravuje kuchárka Renáta Gažová, ktorá svoju prácu miluje, dáva si na nej záležať a malých pacientov chce príťažlivým aranžovaním jedla aj potešiť. Veď kto by bol rád v nemocnici! Každá pozitívna vec, ktorá sa v nej objaví, dokáže zmierniť stres a nepohodu spojenú s pobytom na mieste, kde nechce nikto stráviť dlhšiu ako nevyhnutnú dobu. Vie to aj pani kuchárka z detskej nemocnice, ktorej sa teraz za jej prácu dostalo pochvaly od mamičky hospitalizovaného dieťaťa.

„Chcela by som pochváliť pani kuchárku, ktorá neskutočne naaranžovala tanier s jedlom. Hotové umelecké dielko a nie je to prvýkrát! Veľmi to potešilo moju dcéru, prestreté jedlo lahodilo nielen oku a duši, ale aj vynikajúco chutilo. Vďaka za takéto veľké maličkosti, ktoré pripravuje s láskou,” napísala vďačná mama.

Špeciálne diéty pripravuje Renáta Gažová, ktoré pracovné skúsenosti získavala aj v ďalších stravovacích prevádzkach, spolu s kolegyňami pre pacientov na základe indikácie lekára, napríklad pri metabolických ochoreniach, poruchách príjmu potravy, individuálnych, vegetariánskych diétach a podobne. „Rozpis špeciálnej diéty pre konkrétneho pacienta vždy pripraví nutričný terapeut a musí spĺňať prísne biologické aj energetické potreby danej diéty pre konkrétneho pacienta,” upresnila detská nemocnica. A hoci diéta, jedlo vyzerá veľmi dobre, veď pozrite na fotografie.Na atraktívny vzhľad jedla a skvelú chuť sa snažia prilákať mamičky aj v pôrodnici v moravskom Havířove, ako sme o tom pred časom už písali. Na raňajky im tam servírujú chutné a výživné pokrmy v príjemnom prostredí, ako niekde v hoteli. Dobre vedia, že aj taká „maličkosť” ako dobré jedlo zlepší povesť zdravotníckeho zariadenia, ktoré sa potom stane medzi mamičkami vyhľadávanejším.


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saZdravie - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >