„Snažte sa zostať pokojní.“ Rezort školstva radí školám aj deťom, ako pristupovať k Ukrajine

TASR, gb, 25. februára 2022 o 04:00

Ministerstvo školstva pripravilo v súvislosti so situáciou na Ukrajine pre učiteľov a žiakov odporúčania, ako sa vyrovnať s prežívaním pocitov pri slovách o vojne.

Školy by mali so žiakmi hovoriť o Ukrajine.

Foto: shutterstock

„Bol by som rád, aby učitelia v týchto dňoch venovali čas vysvetľovaniu situácie žiakom a študentom z pohľadu histórie, ktorá sa nesmie opakovať. Tiež by mali upozorniť svojich žiakov, aby čerpali informácie len z overených a dôveryhodných zdrojov,” informoval minister školstva Branislav Gröhling.

Ako sa učitelia môžu rozprávať s deťmiRezort školstva zároveň v reakcii na štvrtkové udalosti kontaktoval všetky poradenské centrá na Slovensku so žiadosťou o zverejnenie kontaktu poradne viditeľne na ich webovej stránke, v prípade možnosti aj o zriadenie krízovej linky, na ktorej bude nonstop dostupný zamestnanec poradenského zariadenia a o zaslanie informácie školám, že sú im v prípade potreby k dispozícii.

Pre žiakovVýskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie bude zasa zverejňovať rady na zvládanie krízových situácií ako aj ďalšie podporné materiály. Zorganizuje tiež veľkokapacitný seminár pre školských psychológov k zvládaniu komunikácie o vojnovej situácii na Ukrajine a jej dôsledkoch.

Na Ukrajine celkovo pôsobí šesť slovenských učiteľov - päť na základných školách a jeden vysokoškolský lektor. Dvaja z nich boli už na Slovensku, zvyšní štyria sa už tiež počas štvrtka vrátili.

Kontakty, kde pomôžu


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saŠkolák - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >