Smutné fotografie. Vojna dolieha aj deti, rodia sa v úkrytoch, spia v metre

Gabriela Bachárová, 3. marca 2022 o 04:00

Nádherné dvojičky prišli na svet v protileteckom úkryte detskej nemocnice v Kyjeve. Ležia na provizórnom lôžku, prakticky na chladnej zemi, no sladko spia a nevedia, že ich krajina bojuje o svoju existenciu.

Narodené v úkryte...

Foto: AP

Vojna na Ukrajine zasahuje veľmi silno aj do života detí. Namiesto toho, aby sa rodili v nemocniciach, prichádzajú na svet v úkrytoch. V najrôznejších bunkroch či v pivnici prebývajú deti všetkých vekových kategórií. Spia aj v metre, kde je im zima.

Alebo utekajú s rodičmi preč z krajiny, snažia sa spolu s nimi dostať do preplnených vlakov, musia ujsť desiatky kilometrov peši, stoja hodiny v mraze na hranici. Keď sa dostanú do bezpečia, sú nútené rýchlo si zvyknúť na úplne nové prostredie. Nechápu pritom, čo sa deje, nerozumejú tomu, majú strach. A niektoré bohužiaľ aj zomierajú. Tak ako šesťročné dievčatko, ktoré zomrelo v prístavnom meste Mariupol v dôsledku ostreľovania ruskými vojakmi.

Pozrite si fotografie, ako nezmyselná a nevyprovokovaná vojna zasiahla tých najnevinnejších. Deti.
(Foto: AP)


(Foto: AP)


(Foto: AP)


(Foto: AP)Šesťročné dievčatko neprežilo ostreľovanie.Video: Schovávať sa musia aj tehotné ženy. Nemocnica v meste Cherson.


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saZdravie - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >