Pozvánka na akciu: V sobotu sa v bratislavskom Železničnom múzeu chystá Prvý parný deň 2022

TASR, gb, 22. apríla 2022 o 04:00

Jedným z najväčších lákadiel Prvého parného dňa 2022 bude jazda mimoriadneho parného vlaku ťahaného 126-ročným parným rušňom.

Tešiť sa možno na jazdu vlakom ťahaným parnou lokomotívou (ilustračné foto).

Foto: Železnice SR/Železničné múzeum

Veľkí i malí milovníci parných a historických motorových vlakov si prídu na svoje. V Železničnom múzeu SR Bratislava východ, v areáli starého rušňového depa, sa v sobotu 23. apríla uskutoční podujatie s názvom Prvý parný deň 2022. Aj takto si chce múzeum po dvojročnej prestávke pripomenúť začiatok múzejnej sezóny. Pre návštevníkov budú pripravené viaceré jazdy či prehliadky.

„Prvým lákadlom Prvého parného dňa 2022 bude jazda mimoriadneho parného vlaku ťahaného 126-ročným parným rušňom 310.433,” pozýva múzeum. Vypravený bude tiež historický motorový vlak ťahaný motorovým vozňom M 286.018 Túlavá či výletný parný vlak ťahaný parným rušňom 555.3008 Mazutka.

V rámci programu bude pre návštevníkov okrem prehliadky múzea a stálej múzejnej expozície pripravená napríklad prezentácia modulového koľajiska občianskeho združenia Vláčikovo či modelového koľajiska v poštovom vozni Fa 5-2085 Klubu železničných modelárov Bratislava. Deti sa môžu tešiť na vozenie na stanovišti parného rušňa 310.433 i na drezinách. Chýbať by nemala ani výstava v poštovom vozni Poštového múzea, výstava hasičskej techniky i ukážky zásahu hasičov v podaní dobrovoľného hasičského zboru v Rači.

Múzeum bude počas Prvého parného dňa 2022 otvorené od 10.00 do 17.00. Je prístupné z lokality Východné ležiacej medzi Račou a Vajnormi, známej ako Rendez. Vstup do areálu múzea z inej ako račianskej strany organizátori neodporúčajú.

Bližšie informácie o akcii nájdete na tomto odkaze.

Mapu so znázorneným prístupom nájdete tu.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >