Petržalka otvorila prvé bezbariérové ihrisko, má aj hojdačku pre vozíčkarov

TASR, gb, 24. júna 2019 o 08:37

Bratislavská Petržalka má prvé bezbariérové inkluzívne ihrisko pre deti so zdravotným postihnutím na Blagoevovej ulici. Nachádza sa v blízkosti denného centra Baobab pre deti s viacnásobným postihnutím. Využívať ho môžu aj zdravé deti.

Prvé inkluzívne ihrisko v Petržalke.

Foto: TASR

Ihrisko ponúka napríklad hojdačku pre vozíčkarov, hojdačku s popruhmi, hniezdo, inkluzívny kolotoč, vyvýšené pieskovisko, bezbariérovú trampolínu, prvky na rozvoj motoriky či basketbalový kôš. Návštevníci na ňom nájdu aj reflexný chodník na bosé nohy, multisenzorické herné prvky pre deti s hendikepom a mobiliár prispôsobený ľuďom so zdravotným znevýhodnením.

„Som rád, že tento projekt splnil svoj účel, a tým bolo rozšírenie a skvalitnenie služieb pre ľudí s telesným a mentálnym postihnutím, podpora rodín, ktoré sú v bežnom živote obmedzené bariérami a predsudkami a trávia čas doma. V neposlednom rade chceme byť pozitívnym príkladom pre ostatné mestá a mestské časti," konštatoval starosta Petržalky Ján Hrčka. Podľa vicestarostky Jany Hrehorovej si tak samospráva môže vyskúšať inklúziu v praxi.

Na jeseň minulého roku otvorili inkluzívne ihrisko vo Zvolene, jeho súčasťou je napríklad pieskovisko či prevažovacia hojdačka upravené špeciálne pre deti na vozíčku.Hendikepy - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >