
Ubúda to pomaly? Nevadí.
Foto: Shutterstock.comNový zázračný prútik neexistuje – bez zdravej životosprávy, pohybu a spánku to nepôjde. Pozrime sa na to ale podrobnejšie.
Z vašich detí sú už skoro školáci a vy ste sa stále nedokázali zbaviť prebytočných tehotenských kilogramov? Nikdy nie je neskoro, do predpôrodnej formy sa môžete dostať kedykoľvek, aj po rokoch. Tu sú naše tipy ako.
Ubúda to pomaly? Nevadí.
Foto: Shutterstock.comKeď učiteľka na základnej škole Silvia Bodláková navštívila strednú školu v Rakúsku, videla na ženských toaletách pekný príklad vzájomnej pomoci. Inšpirovala sa a jej žiačky si môžu v prípade potreby zobrať z krabice ženské alebo šijacie pomôcky.
Rekordným výnosom 65 tisíc eur sa skončila charitatívna aukcia, ktorú pre občianske združenie Divé maky zorganizovala galéria a platforma na podporu umenia Collective. Peniaze poputujú na podporu talentovaných rómskych detí na Slovensku.
Spomienky na vlastný sobáš ako ona má veru máloktorá nevesta. Pred oddávajúcim stáli štyria, ona, jej partner a ich dve dcérky. Staršia, dvaapolročná na rukách otcovi, mladšia, šesťmesačná jej na hrudi, presnejšie na prsníku. „Celý sobáš som predojčila,“ usmieva sa Stanislava Málinková, pre ktorú bola táto udalosť jedinečná.
Turistické chodníky značkuje už dlhých 26 rokov, po prvom pokuse ho ešte ako tínedžera kvôli rukám od farby nechceli pustiť do autobusu. „Vyzeral som doslova ako Šmolko. Ostatní cestujúci sa nado mnou zľutovali a ruky mi obviazali igelitkami a zaviazali gumičkami,“ smeje sa František Šiller, predseda Klubu slovenských turistov. Na Slovensku je dnes aj vďaka jeho úsiliu takmer 15 tisíc kilometrov značených turistických trás. „Niekedy majitelia domov vyslovene chcú, aby sme značku nakreslili na ich múr, sú na to pyšní,“ vraví. Na budúci rok prebehne oslava 150 rokov od vzniku prvého značeného chodníka u nás.
S radami mamičkám sa akoby rozsypalo vrece, najmä tie, ktoré porodili prvé dieťa, počúvajú z každej strany, čo sa komu skúsenejšiemu osvedčilo a čo by mala vyskúšať. Určite to každý myslí dobre, nie všetky rady sa však oplatí počúvať. Ktoré najhoršie rady ste v rodičovstve dostali vy? Opýtali sme sa slovenských žien.
Učiteľkou chcela byť vždy, ale takou inou. Život jej do cesty prihral rómskych žiakov a dnes už iných nevzdeláva. Predstavuje im úplne bežný svet, ktorý však ako deti z osady Rúbanka nemali šancu predtým spoznať. Berie ich do kaderníctva, reštaurácie, múzea, ale aj k prezidentke. „Žiaci, ktorí k nám prichádzajú, nie sú na vstup do školy pripravení. Disponujú však tak neskutočným balíkom praktických zručností, že mi pripadalo najjednoduchšie postaviť výučbu práve na nich,“ prezrádza tajomstvo svojho úspešného pedagogického pôsobenia Monika Podolinská zo základnej školy v Muránskej Dlhej Lúke v okrese Revúca.
Nepozerá sa na to bez napätia, bábätká sa však nestresujú a nemusíme ani my. Pud sebazáchovy spolu s naučenými reakciami navyše pod dohľadom dospelého dodávajú istotu, že sa im nič nestane, takže môžeme pokojne obdivovať, ako si detičky dokážu poradiť na hladine vody.