Už žiadne autá! V Trnave pôjdu žiaci do školy peši

TASR, 27. augusta 2019 o 11:43

Tak tento nápad by sa mal rozšíriť po celom Slovensku a netrvať len pár dní. Novinkou tohtoročného Európskeho týždňa mobility v Trnave bude Pešibus. Zabezpečí spoločný peší presun detí z vybraných trnavských sídlisk do škôl.

Veď deti môžu chodiť do školy aj samé.

Foto: Shutterstock.com

Trnavčania sa inšpirovali úspešným projektom v meste Nováky. Pešibus tam vymysleli rodičia spolu so školákmi. Jeden rodič každé ráno ide mestom a priberá k sebe školákov, ktorí sa tak bezpečne a ekologicky dostanú až do školy.

Školákov budú v Trnave sprevádzať mestskí policajti. „Deti pôjdu do školy po vlastných. Ulice nášho mesta tým odbremeníme od desiatok áut, v ktorých by rodičia svoje ratolesti viezli a deti sa pred vyučovaním trochu prejdú," uviedla koordinátorka akcií týždňa mobility v Trnave Petra Vráblová z Kancelárie Zdravé mesto Trnava.

„Návrh presných lokalít, kde sa ráno záujemcovia stretnú a cieľových škôl, do ktorých sa pôjde, bude začiatkom septembra zverejnený na webovej stránke mesta. Rodičia tu môžu svoje deti prihlásiť a v miestach, kde bude najväčší záujem, Pešibus spustíme," dodala koordinátorka.

Témou tohtoročného Európskeho týždňa mobility je Bezpečne pešo a na bicykli. Uskutoční sa od 16. do 22. septembra.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saŠkolák - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >