Učiteľka roka Iveta Barková sa dostala medzi 50 najlepších pedagógov sveta

TASR, gb, 10. septembra 2021 o 04:00

Učiteľka zo Slovenska sa na zozname najlepších svetových pedagógov ocitla vôbec po prvý raz.

Iveta Barková so svojimi žiakmi.

Foto: archív

Vlaňajšia víťazka ceny Učiteľ Slovenska Iveta Barková sa dostala medzi 50 učiteľov nominovaných na ocenenie The Global Teacher Prize. Uspela v konkurencii viac než osemtisíc uchádzačov zo 121 krajín sveta.

„Som v šoku. Je to pre mňa veľká pocta. Bola by som však rada, aby sa to vnímalo ako ocenenie celého môjho tímu a aj ďalších úžasných slovenských učiteľov, ktorí sa nevzdávajú a odovzdávajú sa svojim žiakom celou dušou," uviedla Barková.

Ocenenie The Global Teacher Prize je súčasťou dlhodobého záväzku Varkey Foundation zlepšiť postavenie učiteľov. Ide o celosvetové ocenenie, ktoré vychádza z presvedčenia, že nedostatočné vzdelanie je dôležitý faktor v pozadí spoločenských, politických, ekonomických a zdravotných problémov, ktorým čelíme. Súťaž u nás organizuje Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica spolu s Komenského inštitútom.

„V roku 2016 získal Komenského inštitút licenciu na organizovanie národnej ceny a po vzore 40 ďalších krajín realizujeme projekt na národnej úrovni v podobe ocenenia Učiteľ Slovenska. Nedávno sme odštartovali nový ročník," skonštatovala manažérka Komenského inštitútu Zuzana Labašová.

Učiteľ Slovenska je národná cena licencovaná medzinárodným ocenením Global Teacher Prize, realizovaná pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Ide o ocenenie inšpiratívnych a výnimočných učiteľov základných a stredných škôl naprieč Slovenskom. Nominovať pedagóga na ocenenie môže ktokoľvek, stačí vyplniť formulár na webe Učiteľ Slovenska. Treba tak spraviť do 15. októbra.

Rozhovor s Ivetou Barkovou si môžete prečítať na tomto odkaze.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVýchova a vzťahy - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >