Titul Zelená škola získalo 99 škôl

SITA, 21. októbra 2019 o 05:10

Vlajku a certifikát environmentálneho vzdelávacieho programu Zelená škola dostalo tento rok 99 slovenských škôl, ktoré sa počas uplynulých dvoch rokov venovali environmentálnej výchove a praktickým aktivitám s priamym zapojením žiakov.

Certifikát Zelená škola si prevzali zástupcovia 99 škôl na Slovensku.

Foto: Živica

Cieľom škôl bolo rozvíjať účasť žiakov na environmentálnom vzdelávaní, ponúkať zaujímavejšie formy vyučovania a znížiť negatívny vplyv školy na životné prostredie. Informovalo o tom Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica, ktoré zabezpečuje koordináciu programu na Slovensku.

„Certifikát získali za svoje aktivity vedúce k nižšej ekologickej stope v rámci školy a svojej komunity. Dohromady je tento rok do programu Zelená Škola registrovaných viac ako 300 škôl,“ uviedla Živica na sociálnej sieti.

Program Zelená škola má medzinárodný rozmer, okrem Slovenska prebieha vo viac ako 60 krajinách sveta. Popularita Zelenej školy na Slovensku neustále narastá. V roku 2004 program začínal s ôsmimi školami, tento rok sa doň zapojilo vyše 300 škôl.

Zelená škola je výchovno-vzdelávací program určený pre školy, ktoré chcú zmeniť seba a svoje okolie. Žiaci s pomocou učiteľov a rodičov riešia reálne potreby svojej školy a okolitého životného prostredia.

Hlavným lákadlom pre školy je metodická podpora, vzdelávacie a zážitkové workshopy, profesionálni konzultanti, ale aj možnosť výmeny skúseností s inými školami. Tým, ktorí úspešne uskutočnia sedem krokov k Zelenej škole, udelia medzinárodný certifikát a vlajku. Školy môžu zároveň získať finančnú podporu na svoje aktivity.

Zelená škola je najväčší environmentálny program na svete. Zapojených je doň viac ako 52-tisíc škôl zo všetkých kontinentov.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saŠkolák - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >