Tip na víkendovú akciu s deťmi: Na Bojnický zámok sa vracajú nočné prehliadky

TASR, gb, 4. augusta 2022 o 04:00

Slávny Bojnický zámok by malo aspoň raz navštíviť každé dieťa. Leto predstavuje ideálnu príležitosť, v piatok a sobotu sa návštevníci môžu tešiť dokonca na nočné prehliadky.

Bojnický zámok.

Foto: Shutterstock.com

Návštevníci budú mať po dlhšej prestávke opäť možnosť prejsť sa Bojnickým zámkom počas večerov a nocí. Počas prehliadok v piatok 5. a sobotu 6. augusta im budú robiť spoločnosť duchovia bývalých majiteľov zámku.

„Nočným zámkom prevedú návštevníkov lektori v dobových kostýmoch. Kde-tu im spoločnosť urobia aj duchovia bývalých obyvateľov zámku,” načrtla PR manažérka bojnického zámku Petra Gordíková. Biela pani s alabastrovou pleťou návštevníkom odhalí tajomstvo toho, prečo sa nocou túla po zámku, posledný šľachtický majiteľ nechá hostí nahliadnuť do svojho srdca a podelí sa s nimi o príbeh nenaplnenej lásky.

„Čierna pani zahalená v čiernom závoji zasa rozpovie príbeh nešťastnej lásky a manželstva bez dôvery,” priblížila Petra Gordíková. Prekvapenie na návštevníkov čaká v Huňadyho sále. Celá prehliadka, ktorá prevedie priestormi Grófskeho bytu aj Stredného hradu, sa bude odohrávať len vo svetle sviečok.

Začiatok predstavení je po oba dni o 19.30 h, ďalšie skupiny vstúpia do zámku vždy po štvrťhodine, posledný vstup je naplánovaný na 21.30 h. Prehliadku je nutné si rezervovať na konkrétny dátum a čas, a to na e-mailovej adrese sekretariat@bojnicecastle.sk. Rezerváciu je možné urobiť do štvrtka do 12:00 h. Nenahlásení návštevníci sa môžu pripojiť na prehliadku, len ak bude voľná kapacita v jednej skupine, čo je nie viac ako 40 osôb.Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >