Tip na akciu s deťmi: Kaštieľ vo Svätom Antone ožije po troch rokoch slávnosťami sv. Huberta

TASR, 1. septembra 2022 o 03:27

V areáli kaštieľa vo Svätom Antone v okrese Banská Štiavnica sa 3. a 4. septembra budú opäť po trojročnej prestávke konať celoslovenské poľovnícke slávnosti Dni sv. Huberta.

Kaštieľ Svätý Anton.

Foto: flog.pravda.sk/kohari

Pôjde o jubilejný 30. ročník a ukážky práce poľovníkov prídu predviesť nielen slovenskí poľovníci, ale aj ich kolegovia zo zahraničia. Ako informuje Jana Slaná z oddelenia marketingu Múzea vo Svätom Antone, hlavný program slávností sa nebude konať na nádvorí kaštieľa, ale netradične v zámockom parku.

„Slávnostné otvorenie sa začne v sobotu o deviatej hodine poľovníckou hymnou v podaní sólistu Opery SND Otokara Kleina so sprievodom lesných rohov,” uviedla. V sobotu sa návštevníci môžu zapojiť do Hubertovskej kvapky krvi. Pripravené sú pre nich aj rôzne súťaže. „Svoju silu si môžu zmerať aj v hode flinty do žita,” dodala Slaná.

Nebudú chýbať ukážky sokoliarov s preletom dravcov, Poľovnícky chodník, poľovníctvo pre deti, ukážky loveckej lukostreľby a taktiky lovu lukom, atraktívny rybolov a špeciality z rýb, výstavy poľovníckych psov. Deti zo ZŠ s MŠ F. Coburga vo Svätom Antone zahrajú detské divadielko Legendu o sv. Hubertovi. „V sobotu popoludní spoznáme aj majstra Slovenska vo vábení jeleňov a ostatnej zveri,” pripomenula Slaná.

Návštevníkom bude sprístupnená historicko-poľovnícka expozícia, výstava Poľovnícka galéria, aj výstava Poľovníctvo vo fotografii. V sýpke bude inštalovaná Sieň úcty a slávy poľovníctva na Slovensku a výstava Tri desaťročia Hubertových slávností.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >