Rodičia prvákov dostanú aj tento rok príspevok na nákup školských potrieb, bude o niečo vyšší ako vlani

TASR, 8. augusta 2023 o 05:45

Desaťtisíce rodičov detí, ktoré od septembra nastúpia do prvého ročníka na základnej škole, dostanú aj na jeseň tohto roka jednorazovo zvýšený prídavok na dieťa.

Príspevok na nákup školských pomôcok pre prváka bude aj tento rok.

Foto: shutterstock.com

Zvýšenou sumou prídavku štát rodičom prispieva na výdavky spojené s nákupom školských potrieb. Prorodinný balíček Igora Matoviča pritom s vyplácaním tejto dávky už v tomto roku nepočítal. Poslanci však nakoniec Matovičov zámer zmenili a dávku do zákona opätovne zaviedli.

Zvýšený prídavok na dieťa úrady práce a sociálnych vecí vyplatia rodičom prvákov na základnej škole v októbri tohto roka. Kým vlani sa prídavok na dieťa na prváka za september jednorazovo zvýšil o 106,33 eura na 136,33 eura, v tomto roku pôjde o jednorazový nárast o 110 eur na 170 eur. Samotný prídavok na nezaopatrené dieťa totiž od začiatku tohto roka stúpol z 30 eur na 60 eur mesačne a zvýšená suma prídavku na prváka sa upravila nahor zo 106,33 eura na 110 eur.

Zvýšený prídavok na dieťa poskytujú úrady práce od roku 2019. Nárok naň majú rodičia detí, ktoré nastúpili prvýkrát do prvého ročníka základnej školy.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saÚrady a peniaze - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >