Psychológovia z internetovej poradne IPčko budú pomáhať aj počas sviatkov

TASR, 22. decembra 2019 o 04:55

Psychológovia občianskeho združenia IPčko budú k dispozícii mladým ľuďom aj počas tohtoročných Vianoc.

Časť kolektívu internetovej poradne IPčko.

Foto: Facebook poradne IPčko

„Z predchádzajúcich rokov máme skúsenosti, že kontakty počas Vianoc nesú závažné témy. A je ich, aj keď v obmedzenom režime, oveľa viac ako v bežný deň počas roka," priblížil psychológ a programový riaditeľ organizácie Marek Madro.

Počas vianočných sviatkov pomůže mladým v ťažkej situácii štyridsať dobrovoľných psychológov. Chatové poradenstvo na webe IPcko.sk bude dostupné denne v čase od 16.00 h do 22.00 h s výnimkou Silvestra a Nového roku. E-mailové poradenstvo nonstop na adrese ipcko@ipcko.sk. Psychológovia budú podľa Madra odpovedať najneskôr do 24 hodín.

IPčko tento rok prichádza s novinkou vianočných livestreamov na streamovacej sociálnej sieti, prostredníctvom ktorých sa budú snažiť pomôcť ďalším mladým ľuďom. Odborníci z IPčka uviedli, že zdieľanie svojho života a záľub cez stream je v súčasnosti medzi mladými ľuďmi populárne.

„Naši psychológovia už majú s livestreamami skúsenosti, v tomto roku pripravujeme aj hostí, na ktorých sa veľmi tešíme," skonštatovala špeciálna pedagogička Zuzana Juráneková. Ponukou livestreamov chce IPčko rozšíriť a posilniť ponuku psychologických služieb linky dôvery IPčko.sk počas vianočných sviatkov. Podrobnejšie informácie o livestreamoch nájdu záujemcovia na sociálnych sieťach organizácie IPčko.

IPčko nedávno spustilo aj Mapu pomoci, vďaka ktorej si ľudia môžu v regiónoch nájsť kontakt na odborníkov z oblasti psychiatrie a psychológie. Organizácia už počas svojej existencie pomohla pri viac ako 120 tisícoch poradenských chatoch a e-mailoch mladým ľuďom v psychických ťažkostiach. Madro uviedol, že najčastejšie sa na psychológov z IPčka obracajú mladí ľudia s témou prežívaného pocitu samoty, partnerských vzťahov, sexuality, identity, domácim a sexuálnym násilím, sebapoškodzovaním, anorexiou, ako aj so samovražednými myšlienkami a tendenciami.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVýchova a vzťahy - ďalšie články

 • Obrázok Prebieha Národný týždeň manželstva. Páry si majú pripomenúť svoj príbeh

  Prebieha Národný týždeň manželstva. Páry si majú pripomenúť svoj príbeh

  Na pripomenutie si svojej spoločnej histórie vyzývajú manželov organizátori desiateho ročníka Národného týždňa manželstva, ktorého témou je Náš príbeh.

 • Obrázok Túžba spať s rodičmi ako zlozvyk?

  Túžba spať s rodičmi ako zlozvyk?

  Rodičovské vzory, ktoré nám podsúva naša spoločnosť, sú niekedy naozaj zvláštne, ak nie rovno škodlivé. Aj keď nie každý musí byť zástancom spoločného spania detí s rodičmi, označovať prirodzenú túžbu detí byť s rodičmi a strach z tmy za zlozvyk, je priveľa. Tak to prezentujú edukatívne brožúry pre mamičky v pôrodnici, na ktorých distribúcii sa podieľa štát.

 • Obrázok Manželstvo Slováci odkladajú, ale nezavrhujú, sobášov pribúda

  Manželstvo Slováci odkladajú, ale nezavrhujú, sobášov pribúda

  Viete, že nasledujúci týždeň bude u nás Národným týždňom manželstva? Mnohí ho považujú za prežitok, mnohí však stále za ten jediný pravý zväzok. Čo je dobré na manželstve, čo pre ľudí dnes znamená?

 • Obrázok Sedem výchovných rád odborníka, ako mať spokojné a šťastné dieťa

  Sedem výchovných rád odborníka, ako mať spokojné a šťastné dieťa

  Treba deti vychovávať, alebo stačí, keď im pôjdeme príkladom? Potrebuje dieťa mantinely, alebo ho stačí len láskavo usmerňovať? Výchovné rady sa valia z každej strany, ak sa však nad nimi zamyslíme, všetky hovoria v podstate o tom istom, len inými slovami.

 • Obrázok Šport je pre deti nevyhnutný. Aj súťaže?

  Šport je pre deti nevyhnutný. Aj súťaže?

  Hlavne, nech sa hýbe, alebo by malo športujúce dieťa aj súťažiť? Športovať len pre zdravie nestačí, odkazuje tréner prešovského Karate klubu Junior Ľubomír Čiernik. Ak sa má dieťa niekam posunúť, naučiť zdolávať prekážky či pracovať s vlastnými emóciami, musí sa jednoducho porovnávať na pretekoch s inými.

 • Obrázok Už žiadne scény v obchode! Táto mamička mala geniálny nápad, ako s tým raz a navždy skoncovať

  Už žiadne scény v obchode! Táto mamička mala geniálny nápad, ako s tým raz a navždy skoncovať

  Nakupovanie s deťmi vie byť poriadne náročné. Ak im nechcete kúpiť to, po čom práve túžia, môžu v obchode urobiť pekný škandál. Nech sa prihlási rodič, ktorému ešte dieťa neurobilo na nákupoch jačiacu scénu! Taký neexistuje.

 • Obrázok 10 tipov, ako sa viac venovať deťom

  10 tipov, ako sa viac venovať deťom

  Venovať sa deťom je veľmi dôležité, v každodennom zhone však rodičia často len ťažko nachádzajú čas, ktorý by mohli stráviť len so svojimi potomkami. Prinášame vám 10 tipov, ako si na svoje deti nájsť viac priestoru.

Ďalšie články v rubrike >