Projekty, ktoré prinášajú inovácie vo vzdelávaní, môžu získať grant

TASR, 19. januára 2020 o 03:17

Mimovládne organizácie a školy, ktoré prinášajú inovácie do vzdelávania, môžu získať podporu. V rámci trojmesačného mentoringového programu s názvom EDUakcelerátor získajú mentora, konzultácie s expertmi, školenia i grant na podporu šírenia ich projektu.

Prihlásite sa do programu?

Foto: Shutterstock.com

„Vybraných desať až 15 organizácií pozveme na trojdňový EDUcamp. Na podujatí získajú expertné konzultácie od mentorov zo vzdelávania a biznisu, možnosť vypracovať si s pomocou odborníkov komplexnú analýzu svojho projektu a stratégiu pre jeho šírenie," uviedol Norbert Maur, senior programový manažér programu Generácia 3.0. Po EDUcampe päť organizácií postúpi do trojmesačného mentoringovo-vzdelávacieho programu EDUakcelerátor.

Účasťou v EDUakcelerátore projekty získajú mentora, ktorý im pomôže nastaviť projekt efektívne a udržateľne, expertov na mieru podľa oblastí, v ktorých potrebujú napredovať, tri celodenné školenia zamerané na komunikáciu a financovanie sociálnych inovácií či finančný grant.

Do programu sa môžu zapojiť školy a organizácie, ktoré minimálne dva roky realizujú inovatívne vzdelávacie projekty, rozvíjajú zručnosti, vedomosti a postoje potrebné pre 21. storočie. Ďalej tie, ktoré chcú ďalej svoj projekt rozvíjať, rozširovať ho a majú za cieľ sledovať jeho dosah. Prihlasovanie je otvorené do 11. februára.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saŠkolák - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >