Prieskum: Rodičia sa viac obávali o kvalitu vzdelania ako nákazy koronavírusom

TASR, 12. októbra 2020 o 03:25

Rodičia na Slovensku sa v súvislosti s novým koronavírusom až tak nebáli pustiť deti do školy z dôvodu možnej nákazy, ako sa obávali o kvalitu ich vzdelania v prípade zavretia škôl.

Domáce vyučovanie dalo zabrať deťom aj ich rodičom.

Foto: Shutterstock.com

Vyplýva to z výsledkov reprezentatívneho prieskumu, ktorý začiatkom septembra na vzorke 1020 respondentov realizovalo občianske združenie Rodičia.sk v spolupráci so spoločnosťou 2muse.

Prieskum ukázal, že veľká časť rodičov a ešte väčšia časť populácie si myslí, že pre zavreté školy počas jarnej pandémie nového koronavírusu deti nedostatočne ovládajú učivo, ktoré im vyplýva z učebného plánu. S týmto názorom sa stotožňuje 66 percent rodičov s deťmi do 18 rokov a až 69 percent bežnej populácie, uvádza sa vo výsledkoch prieskumu.

Podľa jeho ďalších zistení rodičom nejde len o to, aby deti boli v škole a oni sa mohli venovať svojmu zamestnaniu, ale až takmer 70 percent z nich má obavy o kvalitu vzdelania svojich potomkov v prípade, ak budú musieť byť doma a budú sa pokúšať o vzdelávanie na diaľku.

Pri hodnotení dištančného vzdelávania sa široká populácia aj rodičia pozoruhodne zhodli, že najproblémovejším aspektom bola schopnosť detí udržať pozornosť a absorbovať vyučovanie online, dodáva sa vo výsledkoch výskumu, podľa ktorého sa s týmto výrokom stotožnilo 73 percent rodičov detí navštevujúcich základnú školu a takmer 80 percent rodičov žiakov na stredných školách.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saŠkolák - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >