Kindlotéka od Amazonu je už v desiatich školách. Žiaci si v čitateľskom kútiku môžu čítať aj e-knihy

TASR, 6. decembra 2018 o 17:12

Školy v Šali, Pate pri Galante a v Trnave sú ďalšími, ktorým seredské logistické centrum svetovej spoločnosti Amazon darovalo v rámci komunitného programu Kindlotéka čitateľské kútiky.

Kindltéka má podporiť záujem detí o čítanie.

Foto: TASR

Interaktívne čitateľské kútiky boli inštalované na Základnej škole s materskou školou Jána Bottu v Trnave, Základnej škole s materskou školou Petra Pazmaňa v Šali a Základnej škole v Pate. Cieľom projektu je podporiť čítanie a záujem detí o literatúru, ale zároveň aj rozvoj regiónu, v ktorom žijú zamestnanci spoločnosti s rodinami.

Každý čitateľský kútik Kindlotéka je vybavený šiestimi elektronickými čítačkami Kindle, ako aj nabíjacími stanicami. Spoločnosť k tomu venovala aj 300 elektronických kníh a 70 tlačených kníh, všetky si vyberali samotné školy. Boli medzi nimi nielen klasické tituly, ale aj knihy súčasných autorov detskej tvorby. Čitateľský kútik využívajú žiaci a študenti už na iných siedmich školách v seredskom regióne, kam spoločnosť dovedna darovala 3 400 e-kníh, 710 tradičných kníh a 68 e-čítačiek Kindle.

„Amazon začal písať svoju históriu ako predajca kníh, ktoré sú stále neodmysliteľnou súčasťou našej firmy. Máme radosť aj z toho, že sa do projektu s nadšením zapojili naši zamestnanci. Dostali sme od nich niekoľko stoviek hlasov pri výbere škôl,“ uviedol generálny manažér reverzného logistického centra v Seredi Matt Greene.


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saŠkolák - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >