Aký otec, taký syn. Konferencia o otcovstve bude v sobotu v Bratislave

gb, 12. júna 2019 o 05:57

Súčasné otcovstvo a výchova synov. To je téma druhého ročníka konferencie o otcovstve, ktorá pod názvom Aký otec, taký syn prebehne v sobotu 15. júna v bratislavskom hoteli DoubleTree by Hilton.

Otcovia sú pre synov veľmi dôležití.

Foto: Shutterstock.com

Na konferencii vystúpi napríklad lektor David Kálmán s témou, ako si nájsť čas na rodinu: „Na prednáške timemanažmentu sa dozviete, ako si jasne definovať svoje priority a držať sa ich. Ako plánovať čas tak, aby sme sa vyhli rizikám, ktoré nám ho kradnú." Peter Podlesný, šéfredaktor webmagazínu Mužom.sk, bude hovoriť o dôležitosti mužského vzoru: „Čo nenaučíme chlapcov, muži nebudú vedieť. Zostáva len a len na nás, aby tomu tak nebolo. Nesieme zodpovednosť za mužov, ktorí kráčajú za nami. Ak im iba prenecháme mužnosť bez kontroly, ako oheň, je celkom možné, že tou silou vypália celé mestá. Poďme premýšľať, čo a ako by otec mohol odovzdať svojmu synovi."

Špeciálny pedagóg a personálny poradca Jiří Halda porozpráva o dôležitosti dobrých vzťahov v rodine a o význame rodinných rituálov: „Funkčná rodina je ten najväčší dar, ktorý môžeme dať deťom. Dnešná doba, ktorá sa orientuje na nadbytok a hmotné statky, rodine nepraje. Deti toho veľa majú, ale veľká časť z nich je citovo ochudobnená." Konferenciu, na ktorej vystúpia ešte ďalší rečníci, organizuje Asociácia rodičov pre výchovu a vzdelávanie.

Program začína ráno o pol deviatej a končí večer o pol siedmej. Na konferenciu sa môžete registrovať do 14. júna alebo do vypredania lístkov. Ceny vstupeniek sú od 49 do 199 eur.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVýchova a vzťahy - ďalšie články

 • Obrázok Hneváte sa na svoje dieťa? Predstavte si ho v nemocnici na prístrojoch

  Hneváte sa na svoje dieťa? Predstavte si ho v nemocnici na prístrojoch

  Čítať to je rozhodne ľahšie než praktizovať, čím skôr si to však ako rodičia osvojíme, tým lepšie. Ako zareagovať a nevybuchnúť, keď naše dieťa urobí niečo z nášho pohľadu neprijateľné? Klinická psychologička Lýdia Adamcová ponúka praktický návod, ako to zvládnuť, a to aj v naozaj kritických situáciách, keď napríklad dieťa predáva drogy, klame, chodí poza školu alebo sa neustále háda.

 • Obrázok Čo sa v skutočnosti skrýva za hnevom či strachom vášho dieťaťa? Odhaľte to s pomocou šikovnej nápovedy

  Čo sa v skutočnosti skrýva za hnevom či strachom vášho dieťaťa? Odhaľte to s pomocou šikovnej nápovedy

  Stále hnevá! Je ako motorová myš, neobsedí! Je príliš citlivá, hneď sa rozplače! Bojí sa, večne sa schováva za maminou sukňou!

 • Obrázok Ideál krásy podľa slovenských teenageriek: štíhlosť až vychrtlosť

  Ideál krásy podľa slovenských teenageriek: štíhlosť až vychrtlosť

  Celé detstvo som od mamy počúvala, že by mala schudnúť, lebo je tučná. Svoje kilogramy riešila aj moja o šesť rokov staršia sestra, ktorá bola pre mňa veľkým vzorom, takže som to po nich prebrala aj ja. Svoju váhu som si strážila priam úzkostne, po šiestej večer som nič nejedla, čo ako hladná som bola, a hoci mi všetci vraveli, že som štíhla, nikdy sa mi to nezdalo dosť...

 • Obrázok Sedem zlých vzorov, ktoré filmy dávajú rodičom za normálne

  Sedem zlých vzorov, ktoré filmy dávajú rodičom za normálne

  Kto nemá rád filmy? Či chceme alebo nie, hrané príbehy na filmovom plátne nás ovplyvňujú, na konanie hrdinov si spomíname najmä v situáciách, kedy si s niečím nie sme istí, prípadne si nevieme rady. Preto je dôležité, čo pozeráme, a aké vzory nám filmy podsúvajú.

 • Obrázok ROZHOVOR Detský psychiater Peter Pöthe: Deti sú dnes krehké a nepripravené na život

  ROZHOVOR Detský psychiater Peter Pöthe: Deti sú dnes krehké a nepripravené na život

  „Platí, že ak rodina uspokojí potreby dieťaťa, bude si oveľa ochotnejšie umývať zuby, upratovať si izbu a prestane byť neustále v opozícii,“ vraví v rozhovore o detskej duši uznávaný detský psychiater a psychoterapeut Peter Pöthe, ktorému nedávno vyšla nová kniha. „Sila nevysloveného“ rozpráva päť príbehov, s ktorými sa stretol vo svojej psychoterapeutickej praxi.

 • Obrázok Máte plaché dieťa? 9 dobrých rád, ako mu uľahčiť život

  Máte plaché dieťa? 9 dobrých rád, ako mu uľahčiť život

  „Prečo nejdeš k ostatným? Choď!“ Aj keď vidíte, že vaše dieťa túžobne pozerá na skupinu hrajúcich sa detí, no zostáva pri vás, držiac sa vás za ruku, nenúťte ho. Nie je každý šouman, stredobod spoločnosti, nie každý sa okamžite spriatelí či dokonca preberá velenie v kolektíve. A ani nemusí.

 • Obrázok 10 viet, ktoré dospievajúcim deťom nehovorte

  10 viet, ktoré dospievajúcim deťom nehovorte

  Nekritizovať, neporovnávať, nevysmievať sa. Základné pravidlá komunikácie s deťmi sa oplatí dodržiavať vždy, v teenagerskom veku je to však možno ešte dôležitejšie. Pri krehkej psychike dospievajúceho dieťaťa niekedy naozaj stačí jediné slovo od blízkeho človeka, aby sa mu zdravé vnímanie seba samého obrátilo naruby.

Ďalšie články v rubrike >