Sú známe termíny prijímacích skúšok na stredné školy

SITA, 4. januára 2022 o 04:15

Prijímacie skúšky na gymnáziá, stredné odborné školy, školy umeleckého priemyslu a konzervatóriá sa uskutočnia začiatkom mája.

Veľa šťastia na prijímacích skuškach.

Foto: Shutterstock.com

Vyplýva to z dokumentu, v ktorom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR zverejnilo termíny konania prijímacích skúšok pre školský rok 2022/2023. Rezort tiež určil, že školy musia 18. mája zverejniť zoznam uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania pre budúci školský rok.

Prvý termín prijímacích skúšok na gymnáziá, stredné odborné školy, školy umeleckého priemyslu a konzervatóriá na odbory, v ktorých sa nevyžaduje overenie špeciálnych schopností, zručností a nadania, je 2. alebo 3. mája a druhý termín je 9. alebo 10. mája. Pre odbory, kde sa overenie vyžaduje, ministerstvo vypísalo prvý termín na 4., 5., alebo 6. mája a druhý termín na 11., 12. alebo 13. mája.

Ministerstvo rozdelilo termíny konania prijímacích skúšok na overenie špeciálnych schopností, zručností a nadania v odboroch vzdelávania na stredné športové školy do dvoch fáz. Prvá fáza – overenie športového výkonu sa koná od 21. marca do 14. apríla pre všetky druhy športov. Je to spoločné pre oba termíny prijímacej skúšky. Druhá fáza sú termíny pre psychodiagnostické vyšetrenie. Prvý termín je 4., 5. alebo 6. mája a druhý termín je 11., 12. alebo 13. mája.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saŠkolák - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >