Ste kreatívna mamička? Prihláste svoj výrobok či službu do súťaže Čo dokáže mama a získajte hodnotné ceny

gb, 3. novembra 2020 o 03:26

Chcete ukázať svetu vašu tvorbu alebo predstaviť inšpiratívnu službu, ktorú ponúkate? Prihláste sa do súťaže Čo dokáže mama.

Elena Varšaviková s víťaznou maľbou dievčiny v kroji z minulého ročníka.

Foto: archív Eleny Varšavikovej

Svoj výrobok môžu mamičky (ale i i babičky, na veku nezáleží) prihlasovať od 28. októbra do 28. novembra do 12:00. Súťažiť budú so svojím vlastnoručne vytvoreným výrobkom či službou. Treba sa prihlásiť na e-mail sutaz@codokazemama.sk, poslať naň fotografiu výrobku v dobrej kvalite. Rozmazané či nezaostrené fotky do súťaže nezaradia. Pri službách fotografia nie je povinné.

Je potrebné napísať i svoje meno a priezvisko, popísať seba i svoju rodinu a v stručnosti predstaviť svoj príbeh. Každá žena môže súťažiť maximálne s jedným výrobkom či službou. Len výrobky, ktoré splnia podmienky prihlásenia, budú zaradené do súťaže.

„Výhra v súťaži Čo dokáže mama 2020 otvorí štyrom mamičkám bránu do sveta „mama biznisu“ a vďaka mediálnym partnerom získajú aj pozornosť verejnosti. Mamičky si, ako každý rok, odnesú aj množstvo hodnotných cien od významných slovenských firiem a budú môcť absolvovať vzdelávací workshop, profesionálne fotenie a konzultácie s odborníkmi na oblasť marketingu a sociálnych sietí. A hodnotné darčeky máme pripravené aj pre 15 finalistiek,“ vraví Mária Baláž Gyuránová zo spoločnosti Čo dokáže mama.

Medzi cenami sú ubytovanie na dve noci pre dve osoby, poukážka na nákup prírodnej kozmetiky, online kurz Tvárovej jogy či konzulácie o handmade podnikaní.

Rozhodne porota

Najlepšie výrobky a službu vyberie odborná porota. V nej bude okrem iných sedieť Andrea Kováčová, zakladateľka projektu Čo dokáže mama, Eva Kováčiková, talentovaná ilustrátorka, fotografka a šéfredaktorka Rikiki – magazínu moderného rodiča alebo Petra Toth, slovenská šperkárka a dizajnérka, ktorá vo svojej tvorbe používa pôvodné slovanské ornamenty a pretvára ich do sofistikovanej súčasnej formy.

Súťaž má viacero noviniek. „Do ďalšej päťročnice sme sa rozhodli vkročiť s novým názvom súťaže pre všetky tvorivé maminky. Najkrajší výrobok od mamky sme vo svojom 6. ročníku premenovali na Čo dokáže mama 2020, čím zároveň pribudla nová kategória Služby,“ vysvetľuje Mária Baláž Gyuránová.

Všetky informácie o súťaži nájdete tu.

„Projekt Čo dokáže mama je už od začiatku spojený s pomocou tým, ktorí to potrebujú. Každoročne sa organizujú tri veľké aukcie handmade výrobkov, z ktorých výťažok putuje deťom so zdravotnými problémami. „Tento rok sa nám, vďaka ochote našich mamičiek, podarilo zorganizovať o jednu aukciu naviac a pridali sme aj úspešnú Jednoeurovú výzvu. Z čoho sa nesmierne tešíme. Aj minuloročná víťazka, Elena Varšaviková, ktorá získala prvenstvo s obrazom Súčasná minulosť ukázala, aké má veľké srdiečko. Svoje dielo sa rozhodla venovať do dražby, z ktorej výťažok putoval v prospech liečby malého bojovníka Alexa, trpiaceho diagnózou SMA. Obraz sa vydražil za krásnych 510 eur," uvádza Mária Baláž Gyuránová.

Hlavným organizátorom súťaže je spoločnosť Čo dokáže mama, ktorú Andrea Kováčová založila v júni 2015 počas svojej materskej dovolenky, s cieľom vytvoriť priestor pre mamičky, ktoré chcú ukázať, čo dokážu popri svojich deťoch. Projekt sa za šesť rokov rozrástol na viac ako 45 000 aktívnych členiek, ktoré na webovej platforme www.codokazemama.sk, predávajú výsledky svojej kreatívnej činnosti – ručne tvorené výrobky, služby a vydané knihy.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saTakto to robím ja - ďalšie články

 • Obrázok Ivanin denník 6: Onkomarkery mi znovu stúpli, mám obavy

  Ivanin denník 6: Onkomarkery mi znovu stúpli, mám obavy

  Počas tretej chemoterapie prišli zlé správy. Ivane Debrecéniovej sa znovu zhoršili onkomarkery, látky, ktoré môžu poukazovať na rakovinové bujnenie v tele. Správa mladú mamičku (37) zasiahla, to nezakrýva. Viac bude vedieť až o mesiac, keď absolvuje podrobné vyšetrenia. Sympatická mamička šestnásťročnej dcéry vám každé dva týždne rozpráva o svojom boji s chorobou, tu je ďalší diel.

 • Obrázok „Niečo už muselo prísť, aby sme sa prestali hrýzť...“ Andrea Ágg vydala nevšednú báseň, v ktorej sa našli mnohí

  „Niečo už muselo prísť, aby sme sa prestali hrýzť...“ Andrea Ágg vydala nevšednú báseň, v ktorej sa našli mnohí

  „Keď začali aj u nás pribúdať nové prípady pozitívnych na koronavírus a grafy predpovedali katastrofické scenáre, doľahlo to na mňa. Okamžite sa mi valili myšlienky, ktoré som za pár minút spísala a prvýkrát v živote zavesila svoju báseň na sociálnu sieť,“ vraví poetka Andrea Ágg, autorka básnickej zbierky Muselo to prísť, v ktorej reflektuje i súčasnú mimoriadnu situáciu spôsobenú epidémiou Covid-19. Keď na začiatku prvej vlny pandémie napísala verše o vtedajšej situácii, netušila, že jej báseň bude aktuálna tak dlho.

 • Obrázok Ivanin denník 5: „Pošlite onkologickým pacientom, ktorí budú tráviť Vianoce v nemocnici, svoj odkaz.“

  Ivanin denník 5: „Pošlite onkologickým pacientom, ktorí budú tráviť Vianoce v nemocnici, svoj odkaz.“

  Po poslednej chemoterapii jej nebolo veľmi dobre. „Nepríjemné nevoľnosti, závraty a zvláštne podkožné brnenie pociťujem ešte stále, a to ma už tento týždeň čaká ďalšia chemoška..." vraví Ivana Debrecéniová, ktorá pre vás každé dva týždne popisuje svoj boj s rakovinou. Tá sa jej vrátila po prvotnej úspešnej liečbe. V lete jej vyoperovali nové metastázy v pečeni a mezentériu. Mama šestnásťročnej dcéry sa však nevzdáva a svoj čas venuje i pomoci ostatným.

 • Obrázok Postav dom, zasaď strom... Prečo by každé dieťa malo mať svoj vlastný stromček

  Postav dom, zasaď strom... Prečo by každé dieťa malo mať svoj vlastný stromček

  „Mami, kúpiš mi...?“ Jankove očká sa upierajú na svetielkujúci helloweensky náramok, Katkine zasa na strigu visiacu zo stropu. Obchodníci ponúkajú k Dušičkám kadečo a ak patríte k rodičom, ktorí ťažko odolávajú detským prosbám, skúste tento rok trošku iné nákupy.

 • Obrázok Ivanin denník 4: „Chemoterapiu zvládam dobre, pokoj a dobrú náladu hľadám v prírode.“

  Ivanin denník 4: „Chemoterapiu zvládam dobre, pokoj a dobrú náladu hľadám v prírode.“

  V lete našli Ivane Debrecéniovej (37) z Levíc po úspešnej liečbe ďalšie ložiská rakoviny. Podstúpila operačné zákroky, v súčasnosti sa lieči chemoterapiou. Tak potrebný pokoj a optimizmus hľadá v prechádzkach na čerstvom vzduchu či v meditáciách. Ako s chorobou bojuje, to si môžete prečítať každý druhý štvrtok v jej otvorenom denníku.

 • Obrázok Mladučká šachistka Agátka chce byť vedkyňou, nájsť liek pre svojich autistických bratov

  Mladučká šachistka Agátka chce byť vedkyňou, nájsť liek pre svojich autistických bratov

  Agátka má 11 rokov a veľkú záľubu – šach. Začala s ním pred piatimi rokmi, počas ktorých stihla vyhrať slovenské semifinále GPX v rapid šachu či skončiť piata na Majstrovstvách Európy. Žije vo veľmi skromných podmienkach s otcom, ktorý je zároveň jej trénerom a autistickými bratmi, pre ktorých by raz chcela vymyslieť liek.

 • Obrázok Marcela vyrába čarovné kufríky so zvieratkami: „Do tvorby dávam celé svoje srdce.“

  Marcela vyrába čarovné kufríky so zvieratkami: „Do tvorby dávam celé svoje srdce.“

  Marcela Novysedláková (37) zo Spišskej Novej Vsi od malička ručne šila šatičky pre bábiky a snívala o tom, že raz sa stane módnou návrhárkou. To sa jej síce nepodarilo, ale dnes navrhuje úžasné kufríky, ktoré dospelých vrátia do detstva a deti učia, ako to chodí v rodine.

Ďalšie články v rubrike >