Recept na víkend: Nevšedné zapekané zemiaky s bryndzou podľa modelky Mirky Luberdovej

gb, 6. marca 2021 o 04:26

Modelka, slovenská a európska vicemiss, výživová poradkyňa a mama dvoch detí Mirka Luberdová je známa svojou láskou k zdravej kuchyni. Svojich fanúšikov vie potešiť receptami na nevšedné jedlá i na tie bežné, ale v novej úprave.

Mirka Luberdová je nielen krásna žena, ale i vynikajúca kuchárka.

Foto: Daniel Kaplavka

Práve to je i prípad zapekaných zemiakov s bryndzou, ktoré potešia priaznivcov zdravej výživy aj tradičnejšieho varenia, to podľa toho, ktorým surovinám dáte pri príprave jedla prednosť.

Ako na zapekané zemiaky s bryndzou podľa Mirky Luberdovej
Tristo gramov zemiakov ošúpeme, nakrájame na kolieska a premiešame so soľou a hroznovým olejom na varenie. Takto pripravené zemiaky dáme piecť do rúry vyhriatej na 160° zhruba na 10 až 15 minút, aby zmäkli (nie sa upiekli, iba zmäkli). Medzitým jedno balenie bryndze zmiešame s rastlinnou smotanou alebo smotanou na varenie. Pridáme do nej aj orestovanú cibuľku na ghee masle (prepustené maslo). Jemne osolíme, dochutíme sladkou mletou paprikou a dôkladne premiešame.

Na panvici opečieme buď slaninku alebo na drobno nakrájaný tempeh (sójový výrobok, ktorý sa vyrába kvasením sójových bôbov). Do smotanovej zmesi s bryndzou pridáme jedno vajíčko a všetko opäť premiešame. Zemiaky vytiahneme z rúry a začíname postupne vrstviť do maslom jemne vytretej zapekacej misy. Priebežne zalievať omáčkou, posypať slaninkou. Takto pripravenú zapekaciu misu dáme do rúry vyhriatej na 180° a pečieme dochrumkava ďalších zhruba 10 minút. Na fotografii nižšie môžete vidieť výsledné dielo. Dobrú chuť!Mirka Luberdová je v kuchyni ako doma.Deti Mirky Luberdovej, Riško a Izabela, s domácou pizzou. Syn ako malý ochorel na leukémiu, čo bolo pre modelku veľmi náročným obdobím.Mirka vyznáva zdravý životný štýl, pred niekoľkými mesiacmi sa začala otužovať.A šup znovu do kuchyne!Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saRecept na víkend - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >