Pandemický rodičovský príspevok dostanú aj dohodári

TASR, 21. januára 2021 o 04:12

Pandemický rodičovský príspevok budú môcť naďalej poberať aj tí zamestnanci, ktorí vykonávajú činnosť na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, teda takzvaní dohodári.

Dohodári budú mať nárok aj naďalej na pandemický rodičovský príspevok.

Foto: shutterstock.com

Vyplýva to z návrhu zmeny nariadenia vlády o niektorých opatreniach v oblasti sociálnych vecí, rodiny a služieb zamestnanosti v čase mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu vyhláseného v súvislosti s ochorením COVID-19, ktorý v stredu schválila vláda.

„Návrh bude mať podľa Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny pozitívny vplyv na hospodárenie domácností osôb, ktoré sú poberateľmi pandemického rodičovského príspevku na maloleté dieťa, respektíve deti, a zároveň vykonávajú závislú činnosť na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru v čase trvania krízovej situácie," uviedlo ministerstvo v analýze sociálnych vplyvov k schválenému materiálu.

„Ak niekto poberá rodičovský príspevok a súčasne pôjde pomôcť pri testovaní a dostane za to nejakú odmenu, neznamená to, že príde o rodičovský príspevok," povedal po schválení materiálu minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.

Pandemický rodičovský príspevok v súčasnosti poberajú rodičia, ktorí rodičovský príspevok poberali do 15. októbra 2020 a odvtedy im na tento príspevok zanikol zákonný nárok napríklad pre dovŕšenie troch rokov veku dieťaťa.Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saÚrady a peniaze - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >