O dva roky by sa všetky vedomosti mohli v školách overovať online

TASR, 9. septembra 2020 o 03:39

Ide napríklad o testovania piatakov, deviatakov či maturitné skúšky.

Skúšky by mohli byť o dva roky online.

Foto: Shutterstock.com

Šéf rezortu školstva Branislav Gröhling verí, že už o dva roky sa podarí zámer zrealizovať. „Aby sme odstránili papierovanie, ale aj predĺženie overovania. V online svete veľmi rýchlo dostanete vyhodnotenie a nemusíte sa niekoľko dní stresovať," vysvetlil minister školstva. V tejto súvislosti poukázal na to, že postupne chcú dovybaviť všetky stredné školy počítačovou technikou.

„Školy majú byť vybavené zariadeniami, ktoré by mohli využívať študenti a žiaci a pri takýchto okolnostiach by si ich mohli požičať a reálne používať aj doma. Musíme ísť v dvoch fázach. Jednak musíme vybaviť učiteľov, ale aj študentov," uviedol minister školstva. Pripravený je žiadať finančné prostriedky aj z ministerstva financií alebo ich čerpať z jednotlivých eurofondových projektov.

Šéf rezortu školstva plánuje začať s vybavením učiteľov stredných škôl, následne chce pokračovať stredoškolákmi v prvých ročníkoch. „Každý rok by postupne dostával tieto zariadenia vždy prvý ročník, čím by sme za štyri roky vedeli vykryť všetkých," priblížil Gröhling s tým, že následne budú pokračovať učiteľmi druhého stupňa základných škôl a žiakmi piateho ročníka. „V druhom kroku chceme pre väčšie školy zabezpečiť správcov siete, pretože o pripojenie sa treba aj starať," podotkol.

Minister načrtol aj pripojenie škôl na internet. Poukázal na niekoľko projektov, ktoré boli podľa neho na niektorých školách nefunkčné. „Chceme dať školám možnosť, aby dostali finančné prostriedky a oni si zabezpečia dodávateľa internetu samostatne," uzavrel šéf rezortu školstva.


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saŠkolák - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >