Maroš Chlebo sa vybral s dvojmesačnou Grétkou v šatke „na jedno pivko“. A vyvolal ošiaľ na Facebooku

Gabriela Bachárová, 25. novembra 2018 o 19:54

„Keďže nosenie nie je len pre mamičky, nosí u nás aj tato. Pri troch maličkých deťoch a podnikaní sú niektoré dni dosť náročné. Takto vznikla aj fotka, ktorá vyvolala reakcie na sociálnej sieti,“ hovorí Slávka Chlebová z Bratislavy.

S dieťaťom v šatke sa dá aj na pivo. Maroš Chlebo s dcérou Grétkou v šatke a synom Vilkom.

Foto: archív Slávky Chlebovej
„Manžel sa po takomto náročnom dni vrátil z práce a vyjadril túžbu ísť na pivo do neďalekého remeselného pivovaru, na čo som ironicky poznamenala: Samozrejme, ber si deti a môžeš. A keďže on si z vecí ťažkú hlavu nerobí, naviazal si do šatky dvojmesačnú Grétku, 3-ročného Vilka vzal za ruku a vyrazili na „jedno malé a džúsik“. Viem, že tento minipivovar je nefajčiarsky a tichý podnik, tak som sa potešila, že budem mať chvíľku čas len s najstaršou dcérkou. Všetci boli nakoniec spokojní," hovorí Slávka Chlebová. Fotka bola zverejnená vo facebookovej skupine Nosíme naše deti, vyslúžili si cez tisíc lajkov a mnohé pochvalné komentáre.

„S deťmi život nekončí. Narodenie prvej dcérky otočilo náš život o 180 stupňov, ako to býva asi u každého prvorodiča. Objavili sme však nosenie a kontaktné rodičovstvo a zistili, že takto môžu byť naše deti s nami takmer kdekoľvek bez toho, aby sme ich museli odkladať alebo aby tým trpeli. Ku Hanke (5 rokov) postupne pribudli Vilko (3 roky) a Grétka (2 mesiace). S deťmi chodíme na výlety, do prírody, do mesta a robíme s nimi veci, o ktorých sme presvedčení, že ich zvládnu. Sú tak súčasťou nášho života, vidia, čo robíme, vedia sa správať v reštaurácií (väčšinou) a zažijeme spolu veľa zábavy," pochvaľuje si mama troch detí.

S dieťaťom v šatke je jedlo rýchlo hotové.

Foto: archív Slávky Chlebovej

„S deťmi sme už dvakrát navštívili aj festival Pohoda, čo niektorí ľudia odsudzujú. No keďže sme program prispôsobovali ich potrebám a spánku, deti sa ešte mesiac po Pohode pýtali, kedy pôjdeme znova a naozaj si to užili. Detské stanové mestečko, koncerty z bezpečnej vzdialenosti, divadielka i jedlo," hovorí Slávka.

Práve nosenie veľmi pomáha, keď sú deti maličké. V šatke aj nosiči sa môžu dojčiť alebo si kedykoľvek zdriemnuť. „Nehovoriac o tom, že sa takto dostaneme kamkoľvek aj v náročnejšom teréne. Minulú jeseň sme sa vyviezli lanovkou na Skalnaté pleso a odtiaľ pokračovali na Zamkovského chatu, deti si cestou pospali a my sme si užili výlet takmer vo dvojici, zatiaľ čo sa ostatní rodičia podobne starých detí vracali lanovkou späť," spomína si Slávka.

Pri prvej dcérke ju nosenie pohltilo natoľko, že spolu so sestrou založili prvú slovenskú značku šatiek na nosenie detí Sestrice. Odvtedy do rodiny pribudli ďalšie dve deti a aj podnikanie sa rozrástlo, takže Slávka by si bez šatky už určite neporadila. S deťmi aj pravidelne pracuje a ony jej pri tom rady „pomáhajú".

Nosí samozrejme aj mama Slávka.

Foto: archív Slávky Chlebovej

Slávka Chlebová (vľavo) založila so sestrou firmu Sestrice, ktorá vyrába šatky.

Foto: archív Slávky Chlebovej

Ak sa vám páči tento príbeh, hlasujte zaňho v súťaži ahojmama.sk o naj príbeh a vyhrajte kuchárky Varecha. Hlasovať môžete do 19. decembra tu.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saTakto to robím ja - ďalšie články

 • Obrázok Marcela vyrába čarovné kufríky so zvieratkami: „Do tvorby dávam celé svoje srdce.“

  Marcela vyrába čarovné kufríky so zvieratkami: „Do tvorby dávam celé svoje srdce.“

  Marcela Novysedláková (37) zo Spišskej Novej Vsi od malička ručne šila šatičky pre bábiky a snívala o tom, že raz sa stane módnou návrhárkou. To sa jej síce nepodarilo, ale dnes navrhuje úžasné kufríky, ktoré dospelých vrátia do detstva a deti učia, ako to chodí v rodine.

 • Obrázok Nakazená učiteľka si neberie pred ústa servítky: Nemáte úctu k životu

  Nakazená učiteľka si neberie pred ústa servítky: Nemáte úctu k životu

  Laxný prístup mnohých Slovákov, ktorí zľahčujú pandémiu a odmietajú rešpektovať opatrenia, vytočil učiteľku prvého stupňa na základnej školy, ktorá momentálne s nákazou sama bojuje. Adresovala im tvrdé slová.

 • Obrázok ROZHOVOR Tri roky na vidieku ma vyliečili z ilúzie, že sa tu žije čistejšie

  ROZHOVOR Tri roky na vidieku ma vyliečili z ilúzie, že sa tu žije čistejšie

  Meno Nikolina prezrádza bulharské korene, jej domovom sú však Košice, kam sa jej otec ako mladík v medzivojnovom prisťahoval. Nikolina Urbančíková (67) svoj život zasvätila cudzím jazykom – učila a prekladala beletriu, odborné knihy i televízne dialógy. Stihla vychovať dvoch synov, na ktorých je hrdá a nezaháľa ani v penzii. Vedie tanečný klub a koronakrízu využíva na zvýšenie povedomia o nutnosti chrániť planétu. „Prehnali sme to vo všetkom, treba ubrať,“ hovorí v rozhovore pre ahojmama.sk.

 • Obrázok Ivanin denník 3: „Aj si poplačem, ale nevzdávam sa.“

  Ivanin denník 3: „Aj si poplačem, ale nevzdávam sa.“

  Nastúpila na prvú chemoterapiu, ktorá má zničiť metastázy na viacerých miestach tela, a verí, že sa po jej absolvovaní nebude cítiť príliš zle. Mladej Levičanke Ivane Debrecéniovej (37) sa po úspešne vyhratom zápase, žiaľ, vrátila rakovina. O boji, ktorý s vážnou chorobou zvádza, si môžete prečítať vždy každý druhý štvrtok v jej denníku.

 • Obrázok Chlapec šil rúška pre spolužiakov, tí ho vysmiali. „Si frajer,“ vystrúhala mu poklonu ministerka

  Chlapec šil rúška pre spolužiakov, tí ho vysmiali. „Si frajer,“ vystrúhala mu poklonu ministerka

  Bol smutný, pretože spolužiaci odmietli nosiť rúška, ktoré pre nich s láskou ušil. Jeho mamička to nenechala len tak a vďaka jej iniciatíve je dnes trinásťročný Jirka v susednom Česku hrdinom.

 • Obrázok Ivanin denník 2: Začína mi chemoterapia, mám obavy, ako ju budem zvládať

  Ivanin denník 2: Začína mi chemoterapia, mám obavy, ako ju budem zvládať

  Ivana Debrecéniová (37) akoby zázrakom prežila agresívnu rakovinu, no choroba sa jej žiaľ vrátila. Po vyoperovaní nových metastáz z pečene a mezentéria ju čaká chemoterapia, z ktorej má obavy. Aj podozrivý útvar v konečníku sa po operácii nakoniec ukázal byť zhubným, statočná Levičanka to však nepovažuje za katastrofu, dokonca je rada, že konečne môže začať s liečbou. Ako Ivana s chorobou bojuje, to sa môžete raz za dva týždne dočítať v jej denníku.

 • Obrázok Ivanin denník: Rakovina sa mi vrátila, ale bojujem

  Ivanin denník: Rakovina sa mi vrátila, ale bojujem

  Ivana Debrecéniová (37) prekonala agresívnu rakovinu hrubého čreva s metastázami, pred pár týždňami jej však lekári oznámili, že vážne ochorenie sa vrátilo. Ako s chorobou bojuje a ako sa cíti, o tom všetkom vám bude písať vo svojom pravidelnom denníku dvakrát za mesiac.

Ďalšie články v rubrike >