Krása v horách ukrytá. Nová kniha Ota Rozložníka a portálu ahojmama.sk prináša tipy na túry i užitočné rady o turistike s deťmi

hkl, pt, 14. júla 2020 o 05:00

Slovenské hory sú krásne a teraz v lete je ideálna príležitosť navštíviť ich. Lepšie sa v nich orientovať vám pomôže nová kniha, ktorá je výsledkom spolupráce portálu ahojmama.sk a skúseného turistu, autora turistických máp Slovenského raja a Vysokých Tatier Ota Rozložníka – Krása v horách ukrytá.

Veľa ľudí trávi voľný čas doma pred obrazovkou, čo je škoda. Oto Rozložník chce ľudí knihou motivovať ľudí k výletom do prírody.

Foto: PRAVDA, Robo Hakl

Kniha Krása v horách ukrytá prináša prehľad túr po vybraných slovenských horách a národných parkoch, ktoré sú vhodné pre rodiny s deťmi. Ide o súbor textov, ktoré vyšli vlani na ahojmama.sk doplnený o niektoré ďalšie historické údaje a fotografie.

Nápad vydať texty knižne skrsol u Ota Rozložníka, ktorý sa postaral o vydanie aj distribúciu knihy. „Chcel by som prilákať do hôr čo najviac rodín s deťmi, mnohí dnes trávia čas doma pred obrazovkou počítača alebo mobilu, čo je škoda. Práve takáto kniha by ich mohla povzbudiť k výletom do prírody, prináša pekné a zároveň nenáročné túry, ktorých sa nik nemusí báť,“ vysvetľuje.

Okrem opisu samotných túr kniha prináša aj rady, ako deti motivovať na turistiku, tiež praktické veci – čo si obliecť, čo zabaliť do batoha, aké jedlo je vhodné a čo naopak, ako sa zachovať v búrke, čoho sa vyvarovať a ako sa najlepšie chrániť. „Jednoduché, ľahké čítanie, no ľudia sa veľa dozvedia,“ konštatuje Oto Rozložník.

VIDEO: Pozrite si, čo o knihe Krása v horách ukrytá hovorí Oto Rozložník:V knihe nájdete tipy na túry vo Vysokých a Belianskych Tatrách, cesty na všetky tamojšie horské chaty aj na voľne prístupné štíty, kde možno ísť bez horského vodcu. Okrem Tatier vás kniha prevedie aj národnými parkami Slovenský raj, Poloniny, Pieniny či Roháčmi.

Veríme, že sa vám bude páčiť a poslúži vám pri vašich výletoch!

Kniha Krása v horách ukrytá je už v predaji, možno ju zakúpiť, resp. objednať vo všetkých kníhkupectvách na Slovensku.Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saTakto to robím ja - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >