Festival „Za 7 horami“ premení Liptov na rozprávkovú krajinu. Vstup je zadarmo

TASR, gb, 1. júla 2022 o 04:10

Festival potrvá šesť dní a na rozprávkovú krajinu sa zmení sedem rôznych miest v turisticky veľmi vyhľadávanom regióne Liptova.

Na deti čaká bohatý program.

Foto: Za 7 horami

Festival Za 7 horami ponúkne počas piateho ročníka pre rodiny s deťmi na Liptove množstvo atrakcií, tvorivých dielní a vzdelávacích aktivít. Uskutoční sa od 1. do 4. júla a od 9. do 10. júla.

Domovským miestom festivalu zostáva Liptovský Ján, opäť však zavíta aj do iných lokalít po celom Liptove. „Rozprávkami to bude žiť počas prvých dvoch júlových víkendov aj v Liptovskom Mikuláši, v Maladinove, Liptovskom Hrádku, v Hrabovskej doline a v Jasnej. Týmto spôsobom sa snažíme vyhovieť väčšiemu množstvu záujemcov a dovolenkárov, ktorí si môžu vybrať nielen termín a miesto, ale aj program, ktorý ich najviac zaujme," vysvetlil predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov Ján Blcháč.

Návštevníci sa môžu tešiť na takmer štyri desiatky rozprávkových príbehov v podaní dvanástich bábkových divadiel z celého Slovenska. Piate výročie prídu osláviť aj tradičné detské hviezdy ako Paci Pac, Spievankovo, Sranda Banda, Sníček Hugo, Teáter Komika a kúzelník Talostan. „Našou ambíciou je nielen zabávať, ale aj vzdelávať. Aj tento rok sme pripravili množstvo interaktívnej zábavy na tému ochrana prírody, života a zdravia, deti budú súťažiť vo finančnej olympiáde, naučíme ich správne si umývať zuby a športovať," doplnil riaditeľ festivalu Michal Rybanský s tým, že vstup na jednotlivé festivalové miesta je pre návštevníkov bezplatný.

Viac o festivale a jeho programe nájdete na tomto odkaze.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >