Elitná slovenská škola pozýva budúcich prváčikov a ich rodičov na deň otvorených dverí

gb, 3. februára 2023 o 04:30

Bratislavská Škola pre mimoriadne nadané deti a gymnázium, ktorá po celoplošnom meraní INEKO v minulom školskom roku obhájila v kategórii gymnázií prvenstvo v rebríčku najlepších slovenských škôl, pozýva záujemcov o prijatie do prvého ročníka na deň otvorených dverí.

Takto to vyzerá v škole pre nadané deti.

Foto: Škola pre mimoriadne nadané deti a gymnázium

Vedenie Školy pre mimoriadne nadané deti a gymnázium v Bratislave pozýva na deň otvorených dverí rodičov aj deti, ktorí majú záujem o prijatie do prvého ročníka v školskom roku 2023/2024. „Deň otvorených dverí sa bude konať 8. februára od 9:15 do 11:00,“ informuje riaditeľka školy Jolana Laznibatová. Rodičia aj deti budú mať možnosť zoznámiť sa s priestormi školy a nahliadnuť aj do procesu vyučovacích hodín. Zároveň môžu skonzultovať svoje otázky s odborníkmi priamo v škole.

„Vzhľadom na osobitý postup prijímania žiakov do prvého ročníka, ktorý na našej škole zahŕňa aj psychologické vyšetrenie dieťaťa, je u nás termín podania prihlášok skorší, teda do 28. februára. Záujemcom o štúdium preto ponúkame možnosť spoznať školu bližšie aj prostredníctvom dňa otvorených dverí. Tešíme sa na ich návštevu,“ dopĺňa Jolana Laznibatová.

Škola pre mimoriadne nadané deti a gymnázium.

Foto: Škola pre mimoriadne nadané deti a gymnázium

Jediná svojho druhu

Škola pre mimoriadne nadané deti a gymnázium v Bratislave je jediná štátna škola svojho druhu na Slovensku. Poskytuje komplexné vzdelávanie intelektovo nadaných žiakov vo veku od piatich či šiestich rokov až do osemnástich či devätnástich rokov, teda od prvej triedy základnej školy až po maturitné štúdium na osemročnom gymnáziu. Predstavuje jedinečnú formu celodennej starostlivosti o intelektovo nadaných žiakov od siedmej hodiny ráno až do piatej večer.

„Inovatívne formy a metódy práce s nadanými sa odrážajú vo vysokej spokojnosti študentov, rodičov, v možnosti sebarealizácie učiteľov a vo výnimočných výsledkoch študentov a absolventov. Účinnosť vzdelávacieho programu APROGEN - Alternatívny program edukácie nadaných bola a je overovaná vo vynikajúcej príprave na štúdium na vysokých školách a v následnej sebarealizácii a uplatnení absolventov,” uvádza o sebe škola.

Na vyučovaní.

Foto: Škola pre mimoriadne nadané deti a gymnázium


Opakované prvenstvá

Škola pre mimoriadne nadané deti a gymnázium v Bratislave opakovane potvrdzuje prvenstvo a najvyššie priečky v celoplošnom meraní kvality slovenských škôl, ktoré každoročne realizuje INEKO a Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania.

Záujemcovia majú svoju účasť nahlásiť e-mailom na adresu skola@spmndag.sk s uvedením mena dieťaťa.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saŠkolák - ďalšie články

 • Obrázok Zviera v škole? A prečo nie! V Kostolnom chodí na vyučovanie psík

  Zviera v škole? A prečo nie! V Kostolnom chodí na vyučovanie psík

  Žiaci zo základnej školy v Kostolnom majú nezvyčajného spolužiaka, trojmesačného psíka Vilka. Patrí asistentke pedagóga Janke, ktorá ho cvičí pre potreby človeka so zdravotným postihnutím. Je miláčikom všetkých, vie vyčariť úsmev na tvári a šíri okolo seba dobrú náladu.

 • Obrázok Chvályhodná iniciatíva. Žiaci sa snažia obnoviť školskú autobusovú linku v Petržalke

  Chvályhodná iniciatíva. Žiaci sa snažia obnoviť školskú autobusovú linku v Petržalke

  Pred začiatkom pandémie jazdil po Petržalke školský autobus, ktorý rozvážal deti do viacerých základných a stredných škôl. S nástupom pandemických opatrení a uzatvorením škôl však linku zrušili. „Napriek tomu, že deti už viac ako rok chodia znova pravidelne do školy, školský spoj doteraz neobnovili. Snažíme sa to zmeniť, aby bola cesta do školy ekologickejšia a bezpečnejšia,“ uvádza iniciátor projektu, žiak Janko Ivičič.

 • Obrázok Ako vybrať tú správnu školu pre prváka. Prečo nedať na rady ostatných rodičov?

  Ako vybrať tú správnu školu pre prváka. Prečo nedať na rady ostatných rodičov?

  Termíny zápisov budúcich prváčikov do základných škôl sa blížia a ak ešte nemáte vybrané, kam bude váš potomok od septembra chodiť za vzdelaním, prečítajte si naše tipy, čo všetko je dobré zohľadniť.

 • Obrázok Dobrovoľníci doučujú deti, ktoré žijú len s jedným rodičom

  Dobrovoľníci doučujú deti, ktoré žijú len s jedným rodičom

  Dobrovoľníci z Bratislavského dobrovoľníckeho centra budú až do júna doučovať deti, ktoré pochádzajú z rodín s jedným rodičom. Nadviazaním spolupráce s neziskovou organizáciou Jeden rodič chce centrum reagovať na zhoršujúcu sa ekonomickú situáciu najčastejšie matiek, ktoré tvoria väčšiu časť jednorodičov na Slovensku.

 • Obrázok Žiaci sa môžu do konca marca prihlásiť do IQ olympiády

  Žiaci sa môžu do konca marca prihlásiť do IQ olympiády

  Žiaci druhého stupňa základných škôl a prvého stupňa osemročných gymnázií sa môžu v týchto dňoch prihlásiť do 12. ročníka súťaže IQ olympiáda, ktorú organizuje MENSA Slovensko. Registrácia sa končí 31. marca.

 • Obrázok V základnej škole zrušili domáce úlohy

  V základnej škole zrušili domáce úlohy

  Modernejší prístup k vyučovaniu, zníženie stresu žiakov z domácej prípravy. K februárovej škole bez domácich úloh pristúpila škola v Hlohovci práve z týchto dôvodov.

 • Obrázok Aj za trojku možno dieťa pochváliť. Päť rád, ako zvládnuť polročné vysvedčenia

  Aj za trojku možno dieťa pochváliť. Päť rád, ako zvládnuť polročné vysvedčenia

  Trikrát hlboký nádych a výdych alebo to zvládate aj bez prípravy? Aj polročné vysvedčenia možno vytvoria v niektorých domácnostiach poriadne dusno. Aj keď sú to len čísla, navyše priebežné, podľa niektorých rodičov odzrkadľujú nedostatočnú snahu či schopnosti ich potomkov a cítia potrebu dať im to patrične najavo. Ak patríte medzi nich, odkaz psychológov je jednoznačný: Skúste inú reakciu.

Ďalšie články v rubrike >