VIDEO Neuveriteľné schopnosti malej plavkyne. 16-mesačná Elizabeth ukazuje, ako sa neutopiť v bazéne

Patricia Poprocká, 30. septembra 2019 o 06:01

Mala šesť mesiacov, keď ju mama zobrala prvý raz do bazéna. O ďalších desať mesiacov už úspešne zvládla program Infant swimming resource, čo je akýsi základný kurz prežitia pre deti v bazéne. Čo dokáže malá Elizabeth dnes, ukazuje toto úžasné video.


Elisabeth vodu jednoducho miluje, a pláva lepšie než ktorýkoľvek dospelý. Aj keď úzkostlivejšie povahy zrejme zadržia dych hneď pri úvodnom skoku do bazéna, maličká plavkyňa veľmi skoro presvedčí, že sa niet čoho obávať.

Video jej plaveckých pokrokov videlo na internete 9 miliónov ľudí a pre záchranársky program batoliat vo vode je skvelou reklamou.

Elizabeth naň začala chodiť ako 14-mesačná. Najprv sa jej to nepáčilo najmä to, že mala ležať na chrbte, ale čoskoro si zvykla. Ako vysvetľujú titulky na videu, v rámci kurzu nacvičovali nečakaný pád do bazénu, a aby nasimulovali aj naozaj nečakané padnutie do vody, plávala v šatách. Cieľom bolo, aby si dokázala vo vode poradiť, a to doplávaním na kraj bazéna alebo ku schodom, kde by sa mohla niečoho zachytiť.

Statočne bojovala, aj keď to nebolo vždy príjemné. Výsledok? Vo vode je dnes doslova ako malá rybka. Plávanie a vodu jednoducho miluje.

Program Infant swimming resource je populárny najmä v zámorí. Svojho šesťmesačného syna Eastona naň prihlásili americký lyžiar Bode Miller s manželkou po tom, čo sa im pred rokom utopila 19-mesačná dcérka v bazéne počas návštevy u priateľov.

Čo sa naučil, zverejnil Bode Miller neskôr na Instagrame.


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saTakto to robím ja - ďalšie články

 • Obrázok Marcela vyrába čarovné kufríky so zvieratkami: „Do tvorby dávam celé svoje srdce.“

  Marcela vyrába čarovné kufríky so zvieratkami: „Do tvorby dávam celé svoje srdce.“

  Marcela Novysedláková (37) zo Spišskej Novej Vsi od malička ručne šila šatičky pre bábiky a snívala o tom, že raz sa stane módnou návrhárkou. To sa jej síce nepodarilo, ale dnes navrhuje úžasné kufríky, ktoré dospelých vrátia do detstva a deti učia, ako to chodí v rodine.

 • Obrázok Nakazená učiteľka si neberie pred ústa servítky: Nemáte úctu k životu

  Nakazená učiteľka si neberie pred ústa servítky: Nemáte úctu k životu

  Laxný prístup mnohých Slovákov, ktorí zľahčujú pandémiu a odmietajú rešpektovať opatrenia, vytočil učiteľku prvého stupňa na základnej školy, ktorá momentálne s nákazou sama bojuje. Adresovala im tvrdé slová.

 • Obrázok ROZHOVOR Tri roky na vidieku ma vyliečili z ilúzie, že sa tu žije čistejšie

  ROZHOVOR Tri roky na vidieku ma vyliečili z ilúzie, že sa tu žije čistejšie

  Meno Nikolina prezrádza bulharské korene, jej domovom sú však Košice, kam sa jej otec ako mladík v medzivojnovom prisťahoval. Nikolina Urbančíková (67) svoj život zasvätila cudzím jazykom – učila a prekladala beletriu, odborné knihy i televízne dialógy. Stihla vychovať dvoch synov, na ktorých je hrdá a nezaháľa ani v penzii. Vedie tanečný klub a koronakrízu využíva na zvýšenie povedomia o nutnosti chrániť planétu. „Prehnali sme to vo všetkom, treba ubrať,“ hovorí v rozhovore pre ahojmama.sk.

 • Obrázok Ivanin denník 3: „Aj si poplačem, ale nevzdávam sa.“

  Ivanin denník 3: „Aj si poplačem, ale nevzdávam sa.“

  Nastúpila na prvú chemoterapiu, ktorá má zničiť metastázy na viacerých miestach tela, a verí, že sa po jej absolvovaní nebude cítiť príliš zle. Mladej Levičanke Ivane Debrecéniovej (37) sa po úspešne vyhratom zápase, žiaľ, vrátila rakovina. O boji, ktorý s vážnou chorobou zvádza, si môžete prečítať vždy každý druhý štvrtok v jej denníku.

 • Obrázok Chlapec šil rúška pre spolužiakov, tí ho vysmiali. „Si frajer,“ vystrúhala mu poklonu ministerka

  Chlapec šil rúška pre spolužiakov, tí ho vysmiali. „Si frajer,“ vystrúhala mu poklonu ministerka

  Bol smutný, pretože spolužiaci odmietli nosiť rúška, ktoré pre nich s láskou ušil. Jeho mamička to nenechala len tak a vďaka jej iniciatíve je dnes trinásťročný Jirka v susednom Česku hrdinom.

 • Obrázok Ivanin denník 2: Začína mi chemoterapia, mám obavy, ako ju budem zvládať

  Ivanin denník 2: Začína mi chemoterapia, mám obavy, ako ju budem zvládať

  Ivana Debrecéniová (37) akoby zázrakom prežila agresívnu rakovinu, no choroba sa jej žiaľ vrátila. Po vyoperovaní nových metastáz z pečene a mezentéria ju čaká chemoterapia, z ktorej má obavy. Aj podozrivý útvar v konečníku sa po operácii nakoniec ukázal byť zhubným, statočná Levičanka to však nepovažuje za katastrofu, dokonca je rada, že konečne môže začať s liečbou. Ako Ivana s chorobou bojuje, to sa môžete raz za dva týždne dočítať v jej denníku.

 • Obrázok Ivanin denník: Rakovina sa mi vrátila, ale bojujem

  Ivanin denník: Rakovina sa mi vrátila, ale bojujem

  Ivana Debrecéniová (37) prekonala agresívnu rakovinu hrubého čreva s metastázami, pred pár týždňami jej však lekári oznámili, že vážne ochorenie sa vrátilo. Ako s chorobou bojuje a ako sa cíti, o tom všetkom vám bude písať vo svojom pravidelnom denníku dvakrát za mesiac.

Ďalšie články v rubrike >