Sociálne slabé deti z Popradu sa zadarmo rekreujú v Slovenskom raji

TASR, 11. júla 2019 o 05:00

Mesto Poprad už po 19. raz pripravilo pre 40 detí zo sociálne slabších rodín osemdňový prázdninový pobyt. Od soboty si chlapci a dievčatá dopriavajú oddych a relax v horskom hoteli v Slovenskom raji.

Deti zo sociálnej slabších rodín na tábore.

Foto: mesto Poprad

V rámci tábora si deti oddýchnu, nájdu nové priateľstvá, zažijú dobrodružstvá a spoznajú krásy národného parku. Piati skúsení lektori si pre deti pripravili pestrý program plný hier, súťaží a aktivít, chýbať nebude tradičný táborák spojený hudbou a hrami.

„Deti sa môžu tešiť aj na jazdu na koni, lezenie na Stratenskej píle, športové hry či tvorivé dielne i pyžamovú párty. Súčasťou programu bude aj letné kino, nočná hra, karneval a výroba vlastných tričiek či ďalšie aktivity," informovalo mesto s tým, že aj tento rok budú popradské deti spoznávať krásy okolia. Okrem turistických vychádzok v národnom parku a kúpania v neďalekej Palcmanskej maši navštívia Dobšinskú ľadovú jaskyňu a absolvujú exkurziu v kaštieli Betliar.

Finančné náklady spojené s pobytom pritom nezaťažia ani jednu rodinu. Samospráva totiž vyčlenila na realizáciu letného tábora 10 tisíc eur zo svojho rozpočtu a podarilo sa jej nájsť aj viacerých sponzorov pôsobiacich v meste.


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >