Polícia vo Vrbovom zabránila žene skočiť spolu s dieťaťom z vysokej budovy

TASR, 3. septembra 2021 o 04:00

Od úmyslu ublížiť sebe a dcérke odvrátili policajti 24-ročnú ženu, ktorú našli na streche vysokopodlažnej budovy vo Vrbovom pri Piešťanoch. Na kritickú situáciu ich upozornila stará matka dievčatka.

Polícia zabránila nešťastiu.

Foto: Polícia SR - Trnavský kraj

Starej mame mala žena priviezť dieťa v podvečerných hodinách v nedeľu 29. augusta, no neurobila tak a vypla si mobil. Na sociálnej sieti zbadala odloženú kolobežku svojej vnučky, o ktorú sa stará, a to pri nevyužívanej budove bývalého odevného podniku, zavolala preto vrbovských policajtov.

„Policajná hliadka sa urýchlene presunula na miesto, kde za plotom našla pohodený detský batoh. Príslušníci začali prehľadávať budovu. Na štvrtom poschodí našli rozbitý mobil a na ôsmom poschodí ďalšie veci patriace mladej matke. Vtedy sa k hliadke pridali aj dvaja trnavskí kriminalisti. Ťažko dostupným terénom sa dostali k strešnému otvoru, cez ktorý zbadali mladú ženu. S dieťaťom na rukách sa prechádzala nebezpečne blízko okraja budovy," uviedla krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

Policajti vyliezli na strechu a snažili sa so ženou komunikovať. „Popri tom ju obkľúčili a zabezpečili priestor tak, aby si nemohli obe ublížiť. Ženu vyzvali, nech im dieťa podá. Vtedy sa dievčatko načiahlo za policajtkou, ktorá si ho zobrala do náručia a odniesla do bezpečia. Mladá žena začala byť na policajtov agresívna a vulgárne im nadávala. Tí boli nútení ju spacifikovať a nakoniec nasadiť aj putá. Po opustení budovy si obe prevzali do opatery privolaná záchranári. Pri nebezpečnom incidente sa, našťastie, nikto nezranil a dievčatko si zdravé odviezla domov jej babka. Zdravotníci ženu za asistencie policajtov previezli do nemocnice," doplnila Antalová.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVýchova a vzťahy - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >