Mladí ľudia sa môžu hlásiť do projektu Teach for Slovakia. Dva roky budú učiť na školách

TASR, 25. septembra 2019 o 06:00

Mladí ľudia majú od stredy možnosť zapojiť sa do siedmeho ročníka programu Teach for Slovakia, ktorý kombinuje osobnostný a profesionálny rozvoj, zmysluplnú prácu a možnosť zlepšovať spoločnosť.

Teach for Slovakia je príležitosťou posunúť sa a pomôcť iným.

Foto: Teach for Slovakia

„Slovensko potrebuje zmenu. V Teach for Slovakia veríme, že to pôjde len s kvalitným vzdelávacím systémom, ktorý je férový voči všetkým. Preto spájame schopných ľudí s líderským potenciálom, ktorí s nami majú príležitosť dva roky fungovať na základnej alebo strednej škole v role učiteľa," priblížil výkonný riaditeľ Teach for Slovakia Ivan Pružinec.

Zapojením sa do programu získa účastník prácu na plný úväzok s finančnou kompenzáciou vo výške nástupného platu absolventov vysokých škôl, 240 hodín školení, 90 hodín mentoringu a 360 dní praxe. Organizácia ponúka aj odborné stáže v známych firmách a prezentuje sa komunitou 80 účastníkov a 200 podporovateľov. Prihlásiť sa dá prostredníctvom internetovej stránky programu.

Teach for Slovakia je súčasťou medzinárodného programu Teach for All. Funguje v 46 krajinách na šiestich kontinentoch sveta. Prepája desaťtisíce ľudí z verejného a súkromného sektora, ktorým záleží na vzdelávaní. Účastníci sa na dva roky stávajú učiteľmi a inšpirovaní skúsenosťami z tried ďalej pracujú na vízii, aby raz všetky deti mali šancu v živote uspieť.Komentáre k článku:


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVýchova a vzťahy - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >